Олимпијада, Токио 2020

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Единственото бело девојче на трката од 100 метри заврши 5та.
Лелеј, прејака животна приказна еј, мајка ѝ била докторка, татко ѝ братучед на обвинител.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Имате ли фаворити за утре во машката трка на 100м? Јас се надевам дека ќе падне Европскиот рекорд на 9.85 или Азискиот на 9.90.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Имате ли фаворити за утре во машката трка на 100м?
Јас сум за тој Нигериецот у зелено бафнатиот денес што победи на една трка, ќе се трка ли утре тој?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Имате ли фаворити за утре во машката трка на 100м? Јас се надевам дека ќе падне Европскиот рекорд на 9.85 или Азискиот на 9.90.
Двајцата белци. :D
Има во второто полуфинале еден од Австралија и еден од Италија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е ова веќе откако она се откажа од натпреварување?
Низ магла ми е ама пред да се случи несреќата таа како да кажуваше дека планира за Пекинг други тренажни процеси зошто не беше задоволна од 4то место во Берлин :/ тогаш бев седмо одделение, како низ магла ми е, може и ти да си прав.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Тончи Стипановиќ сребро во едрење. Хрватска дојде до 7 медали на овие ОИ. Злато и бронза во теквондо, злато и сребро во тенис, злато и бронза во веслање и сребро во едрење.

Во Рио беа нереални 10 од кои 5 златни. Теоретски уште е тоа достижно, но малку веројатно.

Од тие кои не би било нереално да земат медал уште се Сандра Перковиќ во диск, Иван Квесиќ во карате, Тин Србиќ гимнастика и ватерполистите. Потенцијални изненадувања можат да бидат Филип Михаљевиќ во ѓуле, Сара Колак копје и Божо Старчевиќ во борење.
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Американките го губат златото освоено од Мишел Картер во фрлање ѓуле во Рио. Изненадувачки Кина освојува злато во фрлање ѓуле, а Американката Рејвен Саундерс освои сребро во женското финале одржано утринава. Златната од Лондон и сребрена од Рио, Валери Адамс заврши трета.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.726
Низ магла ми е ама пред да се случи несреќата таа како да кажуваше дека планира за Пекинг други тренажни процеси зошто не беше задоволна од 4то место во Берлин :/ тогаш бев седмо одделение, како низ магла ми е, може и ти да си прав.
Ни јас не знам точно, сум заборавил и на настанов иако на 5 минути од местово живеам, кога го видов линкот се потсетив на трагедијава. Датумот на трагедијава ми е некако многу "свеж" - 2005та година, јас за Мирјана памтам дека бев помал кога настапуваше и затоа изгуглав и видов дека последни податоци за нејзин настап се баш од европското во Берлин и 4-тото место таму, на ОИ настапувала во Атланта и Сиднеј, Атина 2004та ја пропуштила, не знам зошто, дали заради повреда или едноставно веќе престанала да се натпреварува и затоа прашав да не знаеш нешто повеќе околу тој период за кој нема податоци на интернет за неа, може се мачела со повреди или нешто друго па планирала враќање за Пекинг и трагедијава ја спречила.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Третава полуфинална трка на 100ка мажи колку беше побрза од првиве две. Тој што го збореа Бромел нема ни финале да избори.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Третава полуфинална трка на 100ка мажи колку беше побрза од првиве две. Тој што го збореа Бромел нема ни финале да избори.
Срушени два континентални рекорди на Азија и на Европа. Тоа што го пишав вчера.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Четврта среќа за второво полуфинале во 100 со пречки?


Ауууу Порториканкава што направи!!!
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom