Озборување

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Оговарањето или трачарењето обично се смета за женско "хоби", но секако дека и мажите се склони на оваа занимација.
Мажите се сметаат за поопасни пренесувачи на трач од жените, затоа што често повеќе нив им се верува. Им се верува повеќе затоа што се мажи, па од нив не се очекува да ги пласираат интригите и да шират невистинити приказни.

Колку се сложувате со ова и колку оговарате?:icon_lol:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
kolku samo znaat mashki da ogovaraat lele ja znam po mene i moeto drushtvo koa ogovarame devojki :D
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
Да знаете само маж ми каква оговарачка е:ne_zboram
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
mashkite ogovaraat poishe od zenskite spored mene
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
можно е, али ја сепак мислам дека жена ко ќе отвори пештерата.. крајот не и` се фаќа..
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Не оговарам зошто ме мрзи да зборам, ама по форуми - пуздер правам.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Јас сум била во машко друштво на "оговарачи" па не сте свесни колку тоа мажите знаат да бидат поописни во тоа оговарањето, па уште ако им се погоди во близина и некоја нивна пријателка (како што бев јас во случајот) во која имаат доверба и можат максимално да се опуштат во зборвењето, мх мх мх, да се изнаслуша човек е :pos: :pos: :pos:
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
ЕЕЕ....јас имам еден другар што е како градски информатор. Ако сакаш некоја приказна да се рашири низ градов, само на него треба да му кажеш и за 2-3 дена приказната повторно ќе стигне до тебе преку некои трети луѓе.

У мое друштво има мноооогу оговарање...тоа повеќе би го дефинирал како јадење гом*а, ама у секој случај не станува збор за кажување невистини.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
definitivno se soglasuvam so ofchar ako zensko otvori usta nema kraj ali ipak spored mene sum bil u zenskodrushtvo i ne deka tolku mnogu zborat ali koa ke pochnat mashki za devojki da zborat kakva e i sho i fali nema kraj ...
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Многу се сложувам и многу оговарам!!! Като попредаљка сам! :pos:

Шала на страна - никој не е имун на малите слатки гревови на човештвото од било каков аспект. Треба да си норвежанец од Киркинес за да не оговараш... А ние сме си топли луѓе џоа от шпанскиве сапуници така што колку и да се чукаме по градите, колку и да викаме дека смеиспиле цело буре виски, од немање работа (ако не од друго) оговараме... :baeh: :eek:jea: :costumed2 :icon_mrgr
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Ah, maska alapaca - od niv sesir na glava da ne stavish (samo kapa da im simnes) :)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
imav eden drugar so mene u sredno abe morashe da kaze za sekoj bar po edna rechenica ke sednevme na kafe u kafichot u georgi i ke pochnesh vidi ona vidi ova i samo ke ne potikneshe abe ogovaravme po 2 3 saati na den :D
(od dosada)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Да сте земеле да правите нешто друго нема да ви било досадно... Мене оговарањето ми е како паралелна активност со неколку други :wink:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Kako na primer perenje casi, farbanje zidovi, praenje rucek ili neso drugo? :)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Или лечење од егзема, плаќање даноци и така натака...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom