Од што имате фобија?

Jovana15

...
Член од
6 јули 2006
Мислења
134
Поени од реакции
0
Od visocina,zemjotresi,pajaci i sekakvi insekti.....
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Можеби од височина, но знам да си ја контролирам таа фобија. Концентрирајќи се на нешто друго, знам успешно да ја потиснам во втор план, иако латентно секогаш е присутен стравот од високо, но само кога тој простор не е ограден, односно е „отворен”.
 

Daniela

Мијаааууу....гррр...
Член од
14 јули 2005
Мислења
302
Поени од реакции
3
Thief напиша:
Можеби од височина, но знам да си ја контролирам таа фобија. Концентрирајќи се на нешто друго, знам успешно да ја потиснам во втор план, иако латентно секогаш е присутен стравот од високо, но само кога тој простор не е ограден, односно е „отворен”.
Ja kao mala imam padnato od potkrovje nekoi 13 metri visina i sega poradi toa cinam deka imam strav ne tolku od visina kolku od toa deka ke padnam od nekoe visoko mesto. Izbegavam da stojam sama na visoko.

Od kucinja se broi kao fobija.?
 
Член од
11 јули 2006
Мислења
79
Поени од реакции
1
Imam strav od visina...mnogu se plasam od visina.Koga ke bidam na odredena visina pocnuva nesto da mi se prevrtva vo stomakot.Go mrazam toa cuvstvo.
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
imam strav od vozenje so aftobus na visoki mesta:)
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
три во едно: празна соба, остар агол, и проста бела врата. Пет минути таму и ќе излезам поулавен. Ај некој ако знае шо е тоа. Латинско име по можност :)
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
otvoreni beli(odvratni) prostori,klovnovi,skafovi(i ne mislam na onakvi od boogyman)
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Се плашам од Телетабисите.
:nesum:
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
:se_ molam se plasam samo od nadprirodni raboti koi covekot nemoze da gi kontrolira,na pr.gromovi,zemjotresi
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
marga_k напиша:
:se_ molam se plasam samo od nadprirodni raboti koi covekot nemoze da gi kontrolira,na pr.gromovi,zemjotresi

Исто и Телетабисите. Секаде ги има.
На ТВ, тетратки, моливи, смоки, играчки... :toe:

Мислам дека фобиите повеќе се врзуваат со релативно неопасни работи. Оти некако честа појава е страв од земјотрес. Сепак, тоа е природна катастрофа.

Били Боб Торнтон на пример, се плаши од стар мебел. Тоа ти се вика апсурден страв...

:pishtoldz
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
marga_k напиша:
:se_ molam se plasam samo od nadprirodni raboti koi covekot nemoze da gi kontrolira,na pr.gromovi,zemjotresi
Natprirodni!!!WTF!!!???
gromovi,zemjotres=delo na priroda:lud:
A toa sto ne moze da gi kontrolira da,vprocem tie se i najrazumni stravovi.
 

~MadaGascAR~

Yeah..Whatever...
Член од
23 јули 2006
Мислења
90
Поени од реакции
1
СЕ плашам од луѓе, не дека ми е страв да комуницирам или да се дружам ама кога се враќам сама од град навечер и кога е се темно некогаш ми иде ко улава да трчам по скали да не ме фати некој манијак!! НЕ знам тоа дали е фобија ама е неподносливо...
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
во последниве два дена имам фобија од муви постојано ми ја опседнуваат мојава соба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom