Од што имате фобија?

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Pojma nemam ama koga gledam Gluvci dozivuvam nekoj ineren straf hehe
ubavo e da se kaze od sto covek se plasi
За кој како,јас дома чувам глувци во аквариум и омилени ми се.Ама од змии му ја дувнувам од гумени играчки ми е страв а недај боже од живи
 

Burhan Bajrami

Nevermind
Член од
28 јули 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
haha 2 miljardi toa e mnogu bre cekaj malce kaj brzas
--- надополнето: 10 март 2012 во 12:15 ---
Da super se onie domasnite kakko na primer Hamster ili slicni sorti ama mislev na onie golemite staorci ogromni so golemi zabi i jaki kiselini vo niv,,, ko dete se uplasiv i mi ostana fobija nikako nemozam da gledam gluvcA baa ednostavno neobjaslivo kolku i da sum silen nivnata slika me plasi
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Еве мое мислење од една друга тема, што го заинтересира UrbanSamurai и Јаневски
Јас бољерот го исклучувам од индикатор ( мислам така се викаше) и внатре од термостат. Неколку пати има пукнато од внатре и е правен,а еднашка една недела по тоа за време на бањање ми пукна сијалицата, не можете да замислите која паника ме фати не знаев што се случи, мислев од бољерот пукна цела струја. :LOL: Стана темно, и не можев да исклучам водата, а имам фобија од чешми и ме фаќа паника кога не можам да ја затворам! :pos: Знам дека е глупо, ама тоа е...
Имам фобија од вода, така да чешма што е расипана и не можам да ја затворам ме фаќа паника и мислам дека ќе се удавам, иако водата има кај да "бега". Психата е ептен забегана работа...

P.S. Гасете бољерот секогаш.. :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
од височина! Самата помисла на високо морници ме лазат така со еден другар кај него во стан седиме зивее на 5 и ми вика ај на тараса да седиме ја му викам нема шанси ќе ме фати паника од високото!
 
Член од
20 јануари 2011
Мислења
46
Поени од реакции
1
неам некоја фобија посебно од нешто ама имам мал страв од височина не би можело да се нарече фобија зашто можам да стојам на високо ама се помислувам дека ќе се навднам нанапред и ќе паднам незнам како да ги отргнам овие мисли? :unsure:
 
Член од
5 август 2013
Мислења
108
Поени од реакции
39
Дефинитивно најмногу ми е страв од медузи. Ни самиот не знам од каде имам таков страв. Многу пати се имам обидено да се соочам со оваа фобија, но никогаш не сум успеал. Кога и да пливам секогаш постои некој страв кој ме враќа назад во поплиткото каде што допирам барем со врвот на нозете. Тоа ме прави посигурен не знам зошто :(. И исто така ми е страв од инсекти и пајаци, ама не нешто посебно. Можам да се соочам колку толку со нив, ама со медузите, слабо...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Od konj... Porano javav epten no za zal padnav , povreduvajki ja kicmata sto imam posledici do den denes sreka ne tolku seriozni, i od togas pa navaka eve 10 godini kako begam od konjite :)
 
2

~2A

Гостин
Имам страв од висина. Доколку нема ограда, се плашам макар и да застанам на 20 сантими до крајот на тераса, местото или што и да е. Имам чувство како да ме "трга" надолу... :confused:
 
M

Muranyi

Гостин
Фобија и страв се две различни поими.
Ма јок,исто е то.Фобија ти е посебен вид на страв,поврзан со предмет,ситуација и слично,најчесто неоправдан и нерационален за што понекогаш и субјектот е свесен.
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Висина ...поглед надолу и мене ми се врти и повраќа..Дали е тераса, на планина мене не ми е добро
 

Kajgana Shop

На врв Bottom