Од што имате фобија?

Г

ГОЦ-К.О

Гостин

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
hippotosmonstrusesquipidaliophoby (хипотос-монструсес-квипидалиофобија-)
не е стравот од огромни хипоа.страв од големи зборови (книги).
Страв што сака да го има секој студент!!! дефинитивно ...
спелувано од англиски фрик за 5 секунди.
а само пробајте да го изговорите..јас успеав... :) поздрав

а лично иам огромен страв од пукање балони
хахахах можда смешно за едно машко ама тоа е тоа :)
 

theli2007

lost in the jungle
Член од
20 јануари 2009
Мислења
64
Поени од реакции
92
Од тесен и затворен простор, од височина и од пмс-то на девојка ми.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
-Пајаци
-Височина
-Висока температура
-Од јаки парфеми во сред лето, во автобус за време на ПМС.
 

Ghottam

Џокер
Член од
25 февруари 2012
Мислења
10
Поени од реакции
3
Јас имам F.41 агорофобија/анскиозност/социјална фобија и моментално одам на третман веќе 6 месеци и се чуствувам добро.
--- надополнето: 9 март 2012 во 13:46 ---
Ако верувате имам фобија од гледање во небо..:pos2:
Почнуваш да чуствуваш дека губиш разум и дека ќе умреш?
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
924
Имам фобија од големи височини,од многу тесни простори и фобија од загушување...
фобичен сум на змии и психички нестабилни луѓе си ги замислувам како со нож ми доаѓаат и сакаат да ме прободат па ме фаќа некоја паника.Инаку невиден паничар сум....
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
85
Поени од реакции
22
Страв од непознатото...
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
924
леле ми се превртува желудник човече коа го гледам ова...јас несмеав на морнарски скали до половина да се качам на училиште...а и друго од што имам фобија е кога возам покрај мене да помине друга кола или зад мене камион да вози,толку се упаничувам застанувам излегувам и бегам...навистина чудно но така е! се кочам целиот!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.501
Поени од реакции
1.312
Ja iam klaustrofobija i toa znam koa ke se zaglaam u lift iracionalno e nema takov sum ne moes protiv sebe a a a a najgando sto dobiv pred 12 g e napadi na panika tioa e uzas mislis umiras mislis ke se slogiras i sranje zivo samo te tera da ides ne smees u mesto da stois dzabe ne pomaga racionalen sud epten e gando i toa mislam mi e ili od mnogu kave sto piev ili od mnogu alkokol, mislam deka e od kave oti ima kofein i toa e abe iskustvo na smrtta.
 

Burhan Bajrami

Nevermind
Член од
28 јули 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Pojma nemam ama koga gledam Gluvci dozivuvam nekoj ineren straf hehe
ubavo e da se kaze od sto covek se plasi
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.501
Поени од реакции
1.312
e sea mi tekna i od zemjotres iam fobija pa toa ti e ko klaustrofobija koa nemas kej da begas abe pusti stra da ne bese toj stra sea makedonija ke bese 2 miljardi narod!
 
На врв Bottom