Од каде да купам (телефон)?

Член од
14 јануари 2014
Мислења
76
Поени од реакции
41
И ете така, се решив ајван да земам. Најверојатно од 4ѕките затоа што уште се арни, а и попристапни цени има на старо (не дека може другше да се земе :icon_lol:). Такада, ме интересира дали има некоја мобилара што продава, и ако има да ме упатите. Не ми се купува од пазар3, реклама5, билборд12ка ради ред причини.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.243
Поени од реакции
5.186
И ете така, се решив ајван да земам. Најверојатно од 4ѕките затоа што уште се арни, а и попристапни цени има на старо (не дека може другше да се земе :icon_lol:). Такада, ме интересира дали има некоја мобилара што продава, и ако има да ме упатите. Не ми се купува од пазар3, реклама5, билборд12ка ради ред причини.
Прашај го Алфред.
 
Член од
14 јануари 2014
Мислења
76
Поени од реакции
41
Па искочи од тоа пештерата.
Не сум нешто многу активен по форумов да знам луѓе што и како прават. Идам овде на два три месеци по една недела, обично се логирам кога ќе видам како некој глупав коментира нешто поглупаво од него и ми врие крвта па морам да пишам, да ми пројде. Та за Алфреда да го најдам, пак ќе те запрашам за помош.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Кај Марко ibutik член е на форумов а можеш да го најдеш и на gsm мк форум или на фб има мобилара човекот и не е преварант
https://www.facebook.com/ibutik.mk?fref=ts
 
Член од
31 декември 2013
Мислења
101
Поени од реакции
192
Не сум нешто многу активен по форумов да знам луѓе што и како прават. Идам овде на два три месеци по една недела, обично се логирам кога ќе видам како некој глупав коментира нешто поглупаво од него и ми врие крвта па морам да пишам, да ми пројде. Та за Алфреда да го најдам, пак ќе те запрашам за помош.
Знаев дека не е Бетмен!
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
И ете така, се решив ајван да земам. Најверојатно од 4ѕките затоа што уште се арни, а и попристапни цени има на старо (не дека може другше да се земе :icon_lol:). Такада, ме интересира дали има некоја мобилара што продава, и ако има да ме упатите. Не ми се купува од пазар3, реклама5, билборд12ка ради ред причини.
Имаш ваква тема. За општи прашања е.
http://forum.kajgana.com/threads/Каде-може-да-најдам-Општи-прашања.30753/page-783#post-7019599
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Колку и да се мали прстите 3.5 инчен екран е премал. 4.5-4.8 е идеална големина за смартфон. Ако треба и 2.5 инчен ќе е ама ајфон да е. :LOL:
 
Член од
14 јануари 2014
Мислења
76
Поени од реакции
41
Прстиве суџуци ми се, не ќе да е до тоа. Моментално имам телефон со 4 инчен екран, но е Алкател и перформансите се одвратни. Тоа е, телефон на договор за беспари. Ако е непознато (а прилично сум сигурен дека е, зашо кој го боли?) ја сум малолетен и од моите добив можност сам да си го одберам поклонот и ми кажаа до колку можат да приуштат. 4ѕката исполнува економскиот критериум за пред нив, а мене ми е симпатично телефонче. Не дека не би да се шетам со 6 плус, ама тие се можностите. А конкрето за ајфон се одлучив ради тоа што го иам чачкано ОСот и ми се свиѓал одамна, само што немав прилика да чапнам некој до сега.

Ај сеа малце шо подразјаснив шо е како е, дајте ми некој совет. Уште еден податок, за во Скопје ми треба мобилара. (Конечно да личам на скопски јеба4 со одгризана јабука у џеб, така?:cool:)


 

Kajgana Shop

На врв Bottom