Од каде да купам (телефон)?

Член од
14 јануари 2014
Мислења
76
Поени од реакции
41
@krale ти е човекот
Не сумњам дека е, ама на фејзбук ко шо видов постот вика дека има 4ѕ бел. Ај шо е бел, и блицот не работи. Ќе се јавам, или преку фб да видам дали има други сосема исправни. Ради тоа прашувам дали по други мобилари може да се најде. :)
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.334
Поени од реакции
4.923
Не гледам ништо смешно, може има мали прсти или не сака големи телефони. Не сакаат сите цигла/фаблет во џеб.
Оди кажи го тоа на Apple, Sony, Samsung, LG, Microsoft, HTC и остала багра
Генералниот тренд во мобилната индустрија денес се знае кој е плус Iphone 4/4s кога излезе 2011та веќе беше заостанат концепт а не сега после 4год.
4ката хардверски веќе е минато, 4s може да парира уште година дена и немаше да мрчам овде да беа цените за Iphone 4 - 4000ден. и Iphone 4s 6-7000ден.
али е во прашање overpriced piece of shit така да има таму еден куп модели што нудат повеќе за парите али Хеј! Ваши пари, ваша одлука. (y)
 
Член од
14 јануари 2014
Мислења
76
Поени од реакции
41
Оди кажи го тоа на Apple, Sony, Samsung, LG, Microsoft, HTC и остала багра
Генералниот тренд во мобилната индустрија денес се знае кој е плус Iphone 4/4s кога излезе 2011та веќе беше заостанат концепт а не сега после 4год.
4ката хардверски веќе е минато, 4s може да парира уште година дена и немаше да мрчам овде да беа цените за Iphone 4 - 4000ден. и Iphone 4s 6-7000ден.
али е во прашање overpriced piece of shit така да има таму еден куп модели што нудат повеќе за парите али Хеј! Ваши пари, ваша одлука. (y)
Да се разбереме дека мене не ми треба чудо од Бога симнато за да можам да функционирам секојдневно. Сакам да го земам за ќејфот да ми се направи, да видам и јас шо чудо смислил Џобс.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Па брат во мобилара ќе купиш или во амц, сетек, нептун, техномаркет џиџимиџи и така натаму, немат сигурно да купвиш телефон кај шо продавет шалитра или пак леблеби.
Ак ти се прстите суџуци, тогај купви си ваков телефон, лесно е да ги дупвиш дугмиња и се надевам дек ќе немаш проблем.
JUST5-.jpg
Едина мана е шо е малце тежок но во секој случај мојш да го носиш со виљушкар.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Да се разбереме дека мене не ми треба чудо од Бога симнато за да можам да функционирам секојдневно. Сакам да го земам за ќејфот да ми се направи, да видам и јас шо чудо смислил Џобс.
4kata nema da ti vozi dobro...veruj posebno i povolno ako ja zimas zaebi bratu....zemi si nexus 5ka...nov ti e 18ce so regular update so ke ti sluzi mn poveke od 4kata veruj mi...
 
Член од
14 јануари 2014
Мислења
76
Поени од реакции
41
Испадна дека се покачил буџетот за некој евриќ, такада ќе идам на варијанта 5ка. Иако знам дека андроид телефоните може се технолошки супериорно, едноставно немам ќејф за нив, освен за HTC One M8 што за мене е скап. Во секој случај му пишав на г. крале за 5ка сеа, ама во постот пишуваше дека има нови само, па ај ќе видиме. :angel:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Испадна дека се покачил буџетот за некој евриќ, такада ќе идам на варијанта 5ка. Иако знам дека андроид телефоните може се технолошки супериорно, едноставно немам ќејф за нив, освен за HTC One M8 што за мене е скап. Во секој случај му пишав на г. крале за 5ка сеа, ама во постот пишуваше дека има нови само, па ај ќе видиме. :angel:
Ај кажи буџет ? Нексус 5, г2 тие топ избор моментално ајфон 5 е тиња спрема овие телефони

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Ај кажи буџет ? Нексус 5, г2 тие топ избор моментално ајфон 5 е тиња спрема овие телефони

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Јас тражам нексус 5, ако продаваш кажи.

Исто и Ајфон5ка, ама пред 5ката ми е нексусот.
 
Член од
14 јануари 2014
Мислења
76
Поени од реакции
41
Ај кажи буџет ? Нексус 5, г2 тие топ избор моментално ајфон 5 е тиња спрема овие телефони

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Буџетот е 250 евра. Абе знам дека има и „подобри“ телефони, ама што е подобро е субјективно. Најдов и HTC One M7 за тие пари, ама што знам, 5ката поише ќејф ми праи. А у случај да си продужуем со андроид би земал Sony попрво.
 
Последно уредено:

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Буџетот е 250 евра. Абе знам дека има и „подобри“ телефони, ама што е подобро е субјективно. Најдов и HTC One M7 за тие пари, ама што знам, 5ката поише ќејф ми праи. А у случај да си продужуем со андроид би земал Sony попрво.
Сони се тиња, разгледај ги нексус 5 или ЛГ Г2 тука негде се со ценовен ранк верувај ми ова ти е одлична понуда ако земеш некој од овие два нема да се каеш со ајфон 5 ке се заебеш гадно
 
Член од
14 јануари 2014
Мислења
76
Поени од реакции
41
Сони се тиња, разгледај ги нексус 5 или ЛГ Г2 тука негде се со ценовен ранк верувај ми ова ти е одлична понуда ако земеш некој од овие два нема да се каеш со ајфон 5 ке се заебеш гадно
Не ми фаќаат око искрено, може се гром телефони ама на изглед се истите а такви заоблени и не ми прават нешо ќејф (језда таков e дизајнот на сегашниот, па може ради тоа ми е одмилен). Као опција за мене моментално се iPhone 5, HTC One M7, Sony Xperia Z или T. Али најдов 5ка со 64 гига меморија за 260е, такада тој ќе го земам изглеа.


Фала на сите што пробаа да помогнат.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
И ете така, се решив ајван да земам. Најверојатно од 4ѕките затоа што уште се арни, а и попристапни цени има на старо (не дека може другше да се земе :icon_lol:). Такада, ме интересира дали има некоја мобилара што продава, и ако има да ме упатите. Не ми се купува од пазар3, реклама5, билборд12ка ради ред причини.
Ајван само на сточен пазар, во мобилара тешко да видиш во Лукоил во Куманово. :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom