Од виртуелност во реалност ( ЖУРКА НА 28 МАЈ ВО СКОПЈЕ)

Статус
Затворена за нови мислења.

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
Mногу се насобравме... по се ми изгледа дека собиранкава ќе биде на некоја широка полјана, сите ќе бидат испоседнати на земја со пиво и чипс во рацете. :lol:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
divine напиша:
E pa, jas i Eko valjda ke doagame, ako ne ne zafrknat rabotite... :P
FortunE, koga ke go vidis postov ... baraj me da vidime so tebe dali moze nesto da napravime ... deka ako odime nie, uste poveke ke patis! :lol: :wink:
Zoshto mislam deka nema da se zafrkne nishto i vekje znam deka ke odite? :D I zoshto mislish deka ne mi e ushte sega krivo? :D Jas vchera koga spomna deka mozno e so Eko da odite, znaev deka vekje e gotova rabotata :D
Vchera razmisluvav kako mozam da iskombiniram, no ne mi e izvodlivo ama bash nikako :( Mnogu mi e zal shto ne mozam da sredam so zamena i jas ke si chekam ovde kako grevche da dojdat site vo Ohrid :(
A jas znam deka vie ke si pominete najubavo i nema da vi falam :D
Divine, nemoj si propushtila da mi kazesh koga ke odite i kako ste pominale koga ke se vratite :D :cry:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
RaGeAnGeL напиша:
....samo fortune ja znam......mozam da ti kazam ima razvien graden kosh.....
c c c ... pak si se fatila za mojot graden kosh :D :D
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ste preterale so stranive, edvaj gi dochitav site! :D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Форчун, ај мор и ти доваѓај наваму. Најди замена, имаш, нели превоз натам-навам, и ти и твојот граден кош нацртајте се. ваљда не е толку невозмошно да најдеш замена, нели Аева рече ругарка и може да те замени. не заебавај, нема да бие исто без тебе. Плиииииззззззз. Дооооојјддииииииии плиииииииизззззззз!!

Вака не сум молел прв пат кога ми беше, мораш да дојдеш.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Divider напиша:
Форчун, ај мор и ти доваѓај наваму. Најди замена, имаш, нели превоз натам-навам, и ти и твојот граден кош нацртајте се. ваљда не е толку невозмошно да најдеш замена, нели Аева рече ругарка и може да те замени. не заебавај, нема да бие исто без тебе. Плиииииззззззз. Дооооојјддииииииии плиииииииизззззззз!!

Вака не сум молел прв пат кога ми беше, мораш да дојдеш.
Prevozot ne e problem kako shto kazav prethodno... Edinstveno e shto ne e vozmozno da me zameni nekoj... Jas go cenam predlogot na Aceva (drugarkata nejzina da me zameni) i fala mnogu, no veruvaj deka nema nikakvi shansi za toa, zatoa shto tuka ne moze da raboti nekoj koj ne rabotel prethodno :(
Gledam deka si uporen i mnogu mi e krivo shto me molish, a jas ne mozam da ja ispolnam tvojata molba :( Mene mi e mnogu povekje krivo shto ne mozam da dojdam, zatoa shto jas ke sum taa koja ke ostane tuka, a site ke se druzite :(
Ete Divine ke dojde i ke vi bide super i isto kako da sum doshla i jas, samo znam deka jas nejze ke i nedostigam :D
Znachi, mojot konechen odgovor: ne mozam da dojdam :(
No, ete ima nadez i za mene ako se organizirame za vo tekot na letovo :) Si se uteshiv sama kako za greota :( :D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
:P Ok, можам да разберам. Ондак летово нема откажување. в ред.
 
Член од
21 февруари 2005
Мислења
101
Поени од реакции
1
ako bev tamu......site bi ve pribrav kaj dedomi :wink:

moze da me cekat mene?? 28 e mnogu rano.....ako ke pojdam sega, nekolku meseci ke kasnam :P
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Fala na razbiranje... :)
Za letovo ke treba malce porano da se organizira, zatoa shto nekoj mozebi ke saka da go iskoristi odmorot nadvor od drzavava...
No, prvo mislete na 28mi :D Posle mozeme da diskutirame za ponataka :d
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
а да кажевте кај се наоѓа Фејс, ја појма немам.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
ФЕЈС Е КАРШИ БЕКО!! ВО ЦЕНТАР, КАЈ ПРОСВЕТНО ДЕЛО!!!!
Ти текнуе, а ако не најдеш јави се, мојот телефон го имаш на редакција.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ќе го најдам
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Браос Гижо, ондак се глеаме.
 
Член од
6 март 2005
Мислења
772
Поени од реакции
5
Интрестинг.... дел од кајганџиите ги знам веќе подолго време, ама само виртуелно....
Журка велите а? :idea: :wink: :?:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јузер, баш те зборевме со Мистичен дека треба да ти јавиме за журкава обавезно. веројатно ќе пратиме mass ПП за сите што се во МК да дојдат, се разбира оние кои можат и сакаат.
Ако можеш, вечер во 2000 во Face дојди.

Поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom