Оглас за вработување во МВР

Член од
26 август 2015
Мислења
10
Поени од реакции
3
И ако ова не се баш позитивни вести во секој случај благодарам на информациите :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.379
Де бе во која држава живеете :) Мислите тука така ќе ве пушти некој во кабинет на министерот? За џандар треба ептен врски да повлечеш а не па за повисоките функции..
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Samo pari ke iskesirate za da vlezite za policajci nisto drugo ne vi treba ustvari vi treba i coek vrska na koj da platite se drugo e mizi asan da ti jadam slatkite ;)
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
за високо не знам пошто немам другари што се пријавиле на тој конкурс,но ќе ти кажам како е за со средно,односно за работно место полицаец.

Веќе завршија прегледите лекарски уште пред една недела,а веќе се на пола финалните разговори со инспектори.

Според она што е очигледно,а тоа е дека го брзаат МНОГУ овој конкурс( и за високо и за средно) веројатно и за оној на кој си ти пријавен,се веќе во финална фаза.

Ако не ти се јавиле за лекарски,значи дека нема теоретска шанса да ти се јават за финален разговор.

Освен,ако не си син на Чавков или Сашо.
Само дезинформации се шират, здравствените прегледи до овој петок изгледа ќе бидат , а невозможно е да завршиле пред една недела , затоа што јас бев на првиот ден кога почнаа здравствените прегледи , тоа беше минатиот вторник .
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2015
Мислења
10
Поени од реакции
3
Де бе во која држава живеете :) Мислите тука така ќе ве пушти некој во кабинет на министерот? За џандар треба ептен врски да повлечеш а не па за повисоките функции..
Не мислиме дека некој ке не пушти во кабинетот на министерот, туку мислиме дека врз основа на исполнување на критериумите наведени во огласот и скорингот од тестирањата и интервјуто најдобрите кандидати ке засноваат работен однос во министерството.
Само дезинформации се шират, здравствените прегледи до овој петок изгледа ќе бидат , а невозможно е да завршиле пред една недела , затоа што јас бев на првиот ден кога почнаа здравствените прегледи , тоа беше минатиот вторник .
Ти аплицираше за огласот за полицаец или за со високо образование? Колку дена пред терминот за преглед ја доби поканата (т.е. ти се јавија) и дали навистина е во тек втор циклус на разговори?
 
Последно уредено:
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Не мислиме дека некој ке не пушти во кабинетот на министерот, туку мислиме дека врз основа на исполнување на критериумите наведени во огласот и скорингот од тестирањата и интервјуто најдобрите кандидати ке засноваат работен однос во министерството.

Ти аплицираше за огласот за полицаец или за со високо образование? Колку дена пред терминот за преглед ја доби поканата (т.е. ти се јавија) и дали навистина е во тек втор циклус на разговори?
Аплицирав за огласот за полицаец . Ми се јавија ден пред здравствените прегледи за да ме известат , а појма неам искрено што е тоа втор циклус на разговори и дали има такво нешто.
 
Член од
26 август 2015
Мислења
10
Поени од реакции
3
Аплицирав за огласот за полицаец . Ми се јавија ден пред здравствените прегледи за да ме известат , а појма неам искрено што е тоа втор циклус на разговори и дали има такво нешто.
Па ни јас кога го читав Колективниот договор не сретнав никаде во договорот дека во процесот на селекција два пати се обавува интервју со кандидатите, но овде на форумот прочитав дека и после здравствените прегледи пак има интервју со кандидатите.
Инаку, благодарам на инфото.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
Аплицирав за огласот за полицаец . Ми се јавија ден пред здравствените прегледи за да ме известат , а појма неам искрено што е тоа втор циклус на разговори и дали има такво нешто.
добро шефче,ајде ќе покаже времето кој е во право.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.379
Не мислиме дека некој ке не пушти во кабинетот на министерот, туку мислиме дека врз основа на исполнување на критериумите наведени во огласот и скорингот од тестирањата и интервјуто најдобрите кандидати ке засноваат работен однос во министерството.

Ти аплицираше за огласот за полицаец или за со високо образование? Колку дена пред терминот за преглед ја доби поканата (т.е. ти се јавија) и дали навистина е во тек втор циклус на разговори?
Да не ти кршам филм ама има критериуми кој не се наведени во огласот :) Тие критериуми ти ги немаш исполнето, инаку не би пишувал на форумот.
 
Член од
26 август 2015
Мислења
10
Поени од реакции
3
Да не ти кршам филм ама има критериуми кој не се наведени во огласот :) Тие критериуми ти ги немаш исполнето, инаку не би пишувал на форумот.
Веројатно си во право дека имало и критериуми кои не беа наведени во огласот, а јас не ги исполнувам. :D Абе само ми е криво што западнав во една таква романтичарска идила да мислам дека станува збор за едно од клучните министерства, па можеби затоа целиов процес на селекција ке го водат во духот на меритократијата. :tapp: :D
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Ме интересира онака чисто информативно во сите конкурси до сега, дали има некој поминато оти го заслужил тоа без да потегне никакви врски? Или останува научна фантастика...
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
Ме интересира онака чисто информативно во сите конкурси до сега, дали има некој поминато оти го заслужил тоа без да потегне никакви врски? Или останува научна фантастика...
јас не знам за таков,далеку од тоа дека сите прават по 15 склекови и 3 пати вратило,има дечки кои ги исполниле нормите-некој и земале максимум поени-но и тие,нормално,бркале врски да ги "подржат" од партија,бркале врски по МВР,по УБК...за мене е и тоа легитимно,барем земи ги бодовите(регуларно,без да ти прогледуваат низ прсти да правиш 4тина склек и 10тина вратило) па после ако сакаш плати да влезеш,не ме интересира...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.379
Ја иам другари што потегнаа врски,али нормите си ги пројдоа со добри резултати. Дури и влегоа во специјалци.
Проблемот е што не е фер за многу други кој извадија и подобри резултати а и имаа желба тоа да го работат. Пола од влезениве па дури и во специјалните единици се ради плата и немање друга алтернатива у животот.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
Ја иам другари што потегнаа врски,али нормите си ги пројдоа со добри резултати. Дури и влегоа во специјалци.
Проблемот е што не е фер за многу други кој извадија и подобри резултати а и имаа желба тоа да го работат. Пола од влезениве па дури и во специјалните единици се ради плата и немање друга алтернатива у животот.
жално е што кај голем број мои другари(дел и спремни) едина желба за да влезат во МВР,а и во ЕБР/ЕСЗ е платата..но да се надеваме дека се слаби на јазик и речник,па не знаат да се доискажат...:D

инаку,норми знаеме(општо сите,а и тие што влегле еден за друг) само за физичките проверки.Останатото,никој за никого не знае што-како направил.А физичките проверки се НАЈМАЛКУ битни...зборам во целокупната оценка,ако се иде регуларно,а не регуларно,пак не се битни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom