Оглас за вработување во МВР

Член од
9 август 2015
Мислења
10
Поени од реакции
7
Дали има некој што бил лани на полагањата , да сподели какви прашања имале и колку време има за решавање на истите?
 
Член од
9 август 2015
Мислења
10
Поени од реакции
7
Не , ми се јавија од СВР на телефон и ми кажаа да одам во полиција да земам известување и земав известување .
За која позиција имаш аплицирано?Дали можеби имаш информација какви прашања ќе имаме на тестирањево?
п.с И мене од СВР ми се јавија у петокот у 11 навечер, да идам да ја земам поканата.
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Дали некој штобил знае какви се прашањата? Од делот за иформатичари?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Дали некој штобил знае какви се прашањата? Од делот за иформатичари?
1. Имаш ли членска книшка?
2. Дали ти е лајкната фан страната на КУРир?
3. Дали знаеш да работиш во пеинт?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Стигнав до психички...и нормално,за интервју не се јавија.Сите "врски" што ги фативме,ни рекоа на психички не можам ништо,ако пројде тогаш ќе ургирам.

И сега кога правам сума-сумарум,уствари тоа е еден добар лавиринт.Пуштија и ќоро и сакато на физички,на психички ги чистат сите што немаат врски,што не се преку партија,или што имаат лабави врски.

и нема благе везе дека секој што лепел плакати и му звони телефонот со на ВМРО химната,и што одел на секој ебан митинг дека ќе влезе.Лично знам деца што и татковците го праеле истото,и они,па не ги викнаа за интервју.Единствено што треба е лижење гзови и јаки врски...евентуално пари.

само Господ да ни е напомош со такви полицајци,а утре можеби и специјалци...ако влезат и 20 души кои заслужуваат,ќе биде одлично.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Стигнав до психички...и нормално,за интервју не се јавија.Сите "врски" што ги фативме,ни рекоа на психички не можам ништо,ако пројде тогаш ќе ургирам.

И сега кога правам сума-сумарум,уствари тоа е еден добар лавиринт.Пуштија и ќоро и сакато на физички,на психички ги чистат сите што немаат врски,што не се преку партија,или што имаат лабави врски.

и нема благе везе дека секој што лепел плакати и му звони телефонот со на ВМРО химната,и што одел на секој ебан митинг дека ќе влезе.Лично знам деца што и татковците го праеле истото,и они,па не ги викнаа за интервју.Единствено што треба е лижење гзови и јаки врски...евентуално пари.

само Господ да ни е напомош со такви полицајци,а утре можеби и специјалци...ако влезат и 20 души кои заслужуваат,ќе биде одлично.
Следната година пак ќе се обидеме на следниот конкурс.
Секако дека нема врска ако некој одел на митинзи пак не мора да значи дека ќе биде примен. Таканаречени навивачи и лепачи на плакати има еден куп, и на нив само коски и магла ќе им фрлаат за да ги држат на ланец и да ги цедат што повеќе време.
А и да се платат пари не знаеш на кога да дадеш треба. Можеш да ги дадеш парите на погрешен човек што нема да ти заврши работа и тоа е комплицирано не знаеш кај треба и таа работа да заврши. А и да дадеш пари 1 година треба само додека си ги повратиш парите.
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Стигнав до психички...и нормално,за интервју не се јавија.Сите "врски" што ги фативме,ни рекоа на психички не можам ништо,ако пројде тогаш ќе ургирам.

И сега кога правам сума-сумарум,уствари тоа е еден добар лавиринт.Пуштија и ќоро и сакато на физички,на психички ги чистат сите што немаат врски,што не се преку партија,или што имаат лабави врски.

и нема благе везе дека секој што лепел плакати и му звони телефонот со на ВМРО химната,и што одел на секој ебан митинг дека ќе влезе.Лично знам деца што и татковците го праеле истото,и они,па не ги викнаа за интервју.Единствено што треба е лижење гзови и јаки врски...евентуално пари.

само Господ да ни е напомош со такви полицајци,а утре можеби и специјалци...ако влезат и 20 души кои заслужуваат,ќе биде одлично.
У право си што на физички пуштија ќоро и сакато.Деца со направени 6 згиба ги пуштија.До сега стасав до интервју. Да не имаш ти или некој од тука некоја информација кога ќе бидат медицинските прегледи ?
а инаку еве како се бодира секоја фаза
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
ма какви бре бодови какви курови,само врски кабли евентуално паричка.Кој ти гледа тестови кој ти гледа бодови.
 
Член од
26 август 2015
Мислења
10
Поени од реакции
3
Дали веќе има покани за здравствен преглед за кандидатите кои аплициравме за позициите за со високо образование?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Дали веќе има покани за здравствен преглед за кандидатите кои аплициравме за позициите за со високо образование?
Jas sum za Bitola so praven fakultet I od posle intervjuto nemam nikakvo info. Dali me imaat ispadnato od selekcija ili nemaat povikano nikogo?
 
Член од
26 август 2015
Мислења
10
Поени од реакции
3
Jas sum za Bitola so praven fakultet I od posle intervjuto nemam nikakvo info. Dali me imaat ispadnato od selekcija ili nemaat povikano nikogo?
Јас сум за Скопје за со економски факултет и после интервјуто ме немаат контактирано од министерството, а ни колегите со кои бев во иста група на интервју и со кои разменивме facebook немаат никакво повратно инфо.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Јас сум за Скопје за со економски факултет и после интервјуто ме немаат контактирано од министерството, а ни колегите со кои бев во иста група на интервју и со кои разменивме facebook немаат никакво повратно инфо.
По месец дена, може и повеќе, ќе ви ги вратат документите по пошта, заедно со имињата на примените, и тоа е тоа. За џабе гњаважите...
 
Член од
26 август 2015
Мислења
10
Поени од реакции
3
По месец дена, може и повеќе, ќе ви ги вратат документите по пошта, заедно со имињата на примените, и тоа е тоа. За џабе гњаважите...
А од кај знаеш дека ке е така? Да не е и твоето име во имињата на примените заедно со документите кои ке ни бидат пратени по пошта? :) Имаш ли инфо дали веќе е завршена селекцијата и одлуките за прием на кандидатите се донесени?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
А од кај знаеш дека ке е така? Да не е и твоето име во имињата на примените заедно со документите кои ке ни бидат пратени по пошта? :) Имаш ли инфо дали веќе е завршена селекцијата и одлуките за прием на кандидатите се донесени?
за високо не знам пошто немам другари што се пријавиле на тој конкурс,но ќе ти кажам како е за со средно,односно за работно место полицаец.

Веќе завршија прегледите лекарски уште пред една недела,а веќе се на пола финалните разговори со инспектори.

Според она што е очигледно,а тоа е дека го брзаат МНОГУ овој конкурс( и за високо и за средно) веројатно и за оној на кој си ти пријавен,се веќе во финална фаза.

Ако не ти се јавиле за лекарски,значи дека нема теоретска шанса да ти се јават за финален разговор.

Освен,ако не си син на Чавков или Сашо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom