"Огласи" за работа

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Превара е,јас пред година ипол исто со двајца другари сакавме да одиме,уплативме по 2000 денари мислам и само не подјебаваа.У среда тргате,па после не во среда туку во сабота,па после наредната сабота...И така не работеа едно месец дена и на крај со закани дека ќе ги дадеме на телевизија и во полиција ни ги вратија парите. :)
 

AnGeL.BoY

г-дин Дијамант Сваровски
Член од
7 септември 2010
Мислења
55
Поени од реакции
14
Местата биле пополнети или повеќе не важело, така ми се изнајсни неучтивиот од другата страна на телефонот, а и згора на се влице ми го затвори... -.- така да сега да прашам НЕКОЈ ДРУГ ДА НЕ Е ИНФОРМИРАН ЗА ОВИЕ РАБОТИ, КАКО ШТО СЕ БЕРБА НА ПРАСКИ ова она.. НЕ САМО ВО ГРЦИЈА, ТУКУ И ВО МАКЕДОНИЈА... ВЕ МОЛАМ ЗА ИНФОРМАЦИИ ТОЈ ШТО ЗНАЕ! :)
 
Член од
13 октомври 2011
Мислења
29
Поени од реакции
13
Знаев дека е некоја матна работа. 35 евра дневно е превише за Грчка моментално. За такви работи едвај 600 ев. месечно да се извади негде
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Местата биле пополнети или повеќе не важело, така ми се изнајсни неучтивиот од другата страна на телефонот, а и згора на се влице ми го затвори... -.- така да сега да прашам НЕКОЈ ДРУГ ДА НЕ Е ИНФОРМИРАН ЗА ОВИЕ РАБОТИ, КАКО ШТО СЕ БЕРБА НА ПРАСКИ ова она.. НЕ САМО ВО ГРЦИЈА, ТУКУ И ВО МАКЕДОНИЈА... ВЕ МОЛАМ ЗА ИНФОРМАЦИИ ТОЈ ШТО ЗНАЕ! :)
Ако бараш за праски, единствено во Росоман кавадаречко да бараш, цело село се занимава со тоа
 

AnGeL.BoY

г-дин Дијамант Сваровски
Член од
7 септември 2010
Мислења
55
Поени од реакции
14
Ако бараш за праски, единствено во Росоман кавадаречко да бараш, цело село се занимава со тоа
Не е проблемот за кај се берат, туку проблемот е како да стигнам до таму, а и да стигнам кај да се обратам... то е проблемот и за то ми требат информации ... :///
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
249
Поени од реакции
166
заминувам дечки за монте-негро ако сака некој нешто ви пишувам од таму или ако има некој да понуди нешто нека си кажи бацкииии;)
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
9
Поени од реакции
0
заминувам дечки за монте-негро ако сака некој нешто ви пишувам од таму или ако има некој да понуди нешто нека си кажи бацкииии;)
Каде одиш поточно? И таму ли ке бараш работа или имаш најдено од тука??
Сакам и јас...:vozbud:
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
249
Поени од реакции
166
Каде одиш поточно? И таму ли ке бараш работа или имаш најдено од тука??
Сакам и јас...:vozbud:
одам на слепо а точно не знам кај че ме дувни ветро ако има нешто че пишам
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
заминувам дечки за монте-негро ако сака некој нешто ви пишувам од таму или ако има некој да понуди нешто нека си кажи бацкииии;)
Ај прво среќен пат :) а кога ќе стигнеш ако има некои понуди за работа, да те замолам да ми пишеш во пп, може?
 
Член од
21 јуни 2012
Мислења
18
Поени од реакции
7
јас отворив сега на еден сајт да барам, гледам има вработувања низ цел свет, balkini.com. ама ваљда е нов, па сеуште не е проширен кај нас.
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
474
Поени од реакции
1.666
Дали има некој заинтересиран после 1ви јули да палиме Црна Гора на работа 2-3 месеци?
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Дали почна да важи законот дека може со лична карта да се оди во Црна Гора?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Да не отварам нова тема тука во огласи за работа ќе напишам. Дали знае некој колку се платите на вработените во КАМ маркетите оние надвор од Скопје што им се. По што девојка ми ја земаа и сега некој и кажал дека е 100 евра и не сака да оди за тие пари. Дали е вистина тоа дека е толку?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom