"Огласи" за работа

Член од
7 јуни 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сакам и јас во Црна Гора да работам ова лето!!!! Има некој од вас тука најдено веќе работа за таму ова лето?
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Pa toa e stvar na dogovor ama najubavo vi e na dnevnica ili najveke nedelno za mesecno i ne treba da se nafatite posto neznaes dali ke te isplati ili ne ama ne bi trebelo nikoj da vi napravi problem za dnevnici ili nedelno da vi dava smestaj davaat poveketo od niv :)
Фала многу..Изгледа ќе идеме после 20 на др ми и го преместија испитот па ќе мора да почекаме до тогаш.Сакав и да те прашам дали смештај од тука си бараш или таму коа ќе отидеш си наогаш некое сопче дур да почнеш да работиш.Ние најдовме еден аранжман со превоз и смештај 10 дена 110 евра па некако ми изглеа исплатливо и така повратна картата е 50 евра.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Има некој заинтересиран да делиме превоз до Будва после 11 јуни?
Јас сум заинтересиран, има уште двајца кој сакаат да идат па да ни испадне уште поефтино?
Може ли со лична карта да се иде за Црна Гора, пред некој ден ми истече пасошот?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
41
Јас сум заинтересиран, има уште двајца кој сакаат да идат па да ни испадне уште поефтино?
Може ли со лична карта да се иде за Црна Гора, пред некој ден ми истече пасошот?
Koga ke stapi vo sila drzavjanite na RM vo Crna Gora da patuvaat SO BIOMETRISKA LICNA KARTA

Почитуван, договорот за патување со биометриски лични карти сеуште е во фаза на ратификација од страна на двете држави.

Копирано од веб страната на владата.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Koga ke stapi vo sila drzavjanite na RM vo Crna Gora da patuvaat SO BIOMETRISKA LICNA KARTA

Почитуван, договорот за патување со биометриски лични карти сеуште е во фаза на ратификација од страна на двете држави.

Копирано од веб страната на владата.
Е у п**ку матер нека идат.
А таман си направив филмче со летна работа на плажа нови познанства, и сите пропратни работи околу тоа....
Ке треба да се задоволам само со работа во Охрид изгледа.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
41
Е у п**ку матер нека идат.
А таман си направив филмче со летна работа на плажа нови познанства, и сите пропратни работи околу тоа....
Ке треба да се задоволам само со работа во Охрид изгледа.
Земи пасош по брза постапка,иако е малку посоленко...(n)
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Истото и јас го правев пред 3-4 години. Работев инаку во Будва. И да напоменам дека и спиење и јадење ми беше платено. Минатото лето другари отидоа на слепо, и за разлика од пред 3-4години платата им била 450евра. Така да ништо чудно и годинава да е слична сумата за плата.
Можеш ли да ми кажеш др кој период отидоа? И зашо бе сите кажувате машки што биле се наоѓа ли работа за девојчиња???
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас сум заинтересиран, има уште двајца кој сакаат да идат па да ни испадне уште поефтино?
Може ли со лична карта да се иде за Црна Гора, пред некој ден ми истече пасошот?
Мислам дека веќе може, јавете се директно во министерство.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Можеш ли да ми кажеш др кој период отидоа? И зашо бе сите кажувате машки што биле се наоѓа ли работа за девојчиња???
Почеток на јуни отидоа, а седеа до крајот на септември. Инаку има работа и за девојчиња.
 
Член од
13 октомври 2011
Мислења
29
Поени од реакции
13

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Случајно да не се јави да прашаш некое инфо за ова? Мислим звучи премногу добро за да биде вистина :)
Се немам јавено сеуште, мада и мене на превара ми мириса
 

AnGeL.BoY

г-дин Дијамант Сваровски
Член од
7 септември 2010
Мислења
55
Поени од реакции
14
Се немам јавено сеуште, мада и мене на превара ми мириса
Јас сега ќе се јавам на овој! Лукс пиши ми инбокс за информации! :) Моќи заедно да одиме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom