Облаци

Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Барав низ подфорумов тема за фотографии од облаци ама не успеав да најдам, ако случајно има нека ја спојат со постоечката.

Кратко и јасно, во темава идат фотографии од облаци.

Ја фатив еден одличен облак коа бев на одмор во Полихроно-Грција. Малце необичен.

Weird Cloud by NenadT, on Flickr
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Најголемата апстрактна уметност на мајката природа. Ги обожавам. Еве една од мене. Ја сликав од автомобил движејќи се со 80км/час (сакав и повеќе, ама автопатот е крш :(). И сликава ми е интересна бидејќи има градација. Колку подлабоко одеш во облаците, толку потемни стануваат. Ги сликав пред да истури дожд.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.676
Поени од реакции
13.277
@Anne. ?

Иначе пробувам да ја усовршам малку повеќе оваа техника без многу користење на post production финти но иде тешко. Некои финти вака со отвор на бленда и тајмер?
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
@Anne. ?

Иначе пробувам да ја усовршам малку повеќе оваа техника без многу користење на post production финти но иде тешко. Некои финти вака со отвор на бленда и тајмер?
Малце потешко тоа. Зависи и што апарат и што објектив користиш. Со мојот објектив непоходно е пост продукција. 18-55 вр. Малце кроп ималце дотерување на боја контраст, некој ситни работи.
Имам сликано со канон марк 3д за објективот не ми текнува како беше. Али облаците ги вадеше перфектно со него пост продукција не ти треба.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Барав низ подфорумов тема за фотографии од облаци ама не успеав да најдам, ако случајно има нека ја спојат со постоечката.

Кратко и јасно, во темава идат фотографии од облаци.

Ја фатив еден одличен облак коа бев на одмор во Полихроно-Грција. Малце необичен.

Weird Cloud by NenadT, on Flickr
Во гејција мене повеќе ми се допаѓа облак во форма како печурка тоа ќе биде спектуларно :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom