Обид за замолчување на македонскиот патриотизам!

Член од
5 јули 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
Проблем е тоа...затоа што секогаш кај нас се гледа да се одмазди некој на некој...никогаш никој не гледа да му подаде рака на друг....место да му помогне човек...он уште толку го дотепува (општо кажано)

А за плеснувањето....па не знам не би сакал да мешам лични со професионални работи :pos2::pos2::pos2:


не сакам да се замарам со луѓе кои лесно се оддаваат на темната страна...
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Хе, хе, хе, хе

Леле со нетрпение очекувам да видам како ќе го ругаат тоа гомно скапано, особено на Еднооки.
И јас, а добар повод е. Затоа сакам да ја биде работава.

Само кој ќе ги снабди со чадори и мантили за дожд тие во емисијата? :wink:


Ова е реален свет во кој живееме братче. Поготово сферата во која ти сакаш да влезеш е полна со крвопијци. Или ќе газиш или ќе те газат.Ти си имаш една цел, Шпиц си има друга цел. Шпиц сака да продава весници , ве искористи вас , ве бапна на насловна и продаде повеќе весници. Колку побрзо го прифатиш ова како факт толку подобро за тебе.
Тоа се вика клевета, доколку профитот е достигнат преку уништување на угледот на трети лица, и истиот + казна ќе мора да им се исплати на Македонското братство доколку стигне работата на суд и се докаже во нивна корист.

Колку повеќе секој го сфати горекажаното, тоа подобро за сите.

Инаку, зошто се оди off topic во дискусијата -- за организацијата на МБ? Не знам некој да прашал за совет?
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
ке стигне изгледа до суд...точно е дека е клевета ова.......затоа што македонско братство е навредено,и понижено од страна на ШПИЦ и сето тоа е против законите на уставот и државата...е сега ако ни е судството како што треба,според сите закони и прописи македонско братство треба да го добие спорот што би требало да го поднесе.


а ако не е...тогаш..не знам..ке оставиме времето да покаже дали макбро ке поднесе пријава до шпиц или не.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
на тој начин може да се обелодените и да го избришете образот. нооо...прашање е колку тие од Шпиц ке средат да помине ова во нивен ќар...знаете дека Мк е преполна со мито и корупција денес.
 
P

Princ

Гостин
Навредени и повредени од вистината? Ма немојте бе така. Прво видете што имавте и што уште имате на сајтот, па ќе збориме колку всушност лажат шлиц.
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
сега сакаш да ти копирам овде ДЕЛ ОД УСТАВОТ?!

ако си го прочитал уставот....ке видиш дека е прекршено едно од човековите права,кое е дадено со устав..(може да се види на Форумот поставено е тема)

ако сакаш и ке го копирам..да видиш зошто е навредено мкб.

Друго....ајде кажи ми ти искрено,нели има интернет страни и форуми на албанците (во овој случај) каде што шират меѓу-расна омраза за етничко чистење и Голема Албанија?!

ама искрен биди..не сакам да се лажеме тука......
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Навредени и повредени од вистината? Ма немојте бе така. Прво видете што имавте и што уште имате на сајтот, па ќе збориме колку всушност лажат шлиц.
:raz:xммм :pred:



*******МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ********
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
на тој начин може да се обелодените и да го избришете образот. нооо...прашање е колку тие од Шпиц ке средат да помине ова во нивен ќар...знаете дека Мк е преполна со мито и корупција денес.

тоа е жалното...митото и корупцијата.....важно е дека и мкб не е оставено така....без луѓе кои што можат да помогнат......


само ке видиме дали ке се покрене судска постапка
 
P

Princ

Гостин
Да правиме машки муабет, полн со факти.
На форумот имаше теми кои што предизвикуваа омраза кон останатото (немакедонско) население кое живее во Македонија, и нашите соседи.
Такви теми сигурно сеуште има и ќе ги има, бидејќи мислите дека ако е затворен форумот не можат "непријателите" да ве прочитаат што пишувате. Грешите одма.

Да продолжиме. Братството е супер работа. Му пишав и на исногуд ПП (ако не го згрешив никот). Супер е организацијата на млади за заштита на нивната историја, култура.
Но овој пристап ви е мнооооогу погрешен


Да се навратиме кој тоа прв почнал. Вие први формирате таков сајт, дискутирате на такви теми, па шлиц ве вадат во јавност. Значи вие прекршивте член од уставот, а не шлиц. Шлиц кога би излажале нешто, и јас би бил со вас. Ама знаеш како викаат... ако шлиц лаже - гугл кеш не лаже.
Немате основ да се жалите понатаму. Ако ти ми влезеш во куќа за да ме ограбиш, и јас те фаќам и ти мавам еден добар ќотек, не се жали што сум те истепал.
Правниците на форумов малку (повеќе) ги имаат надвладеано чуствата, па не можат логички и неутрално да размислуваат. Ама ќе им помине...

За на крај. Постојат такви сајтови и форуми во кои албанците, бугарите, грците и србите (приметив дека тие ви се вечни непријатели) шират расна омраза, ама исто така голем е нивниот број кои секојдневно исчезнуваат. За останатите, жалете се. Жалете се во фирмата што ги хостира, во податочниот центар каде што им се хостирани серверите на фирмата што ги хостира (ако не е заинтересирана да превземе активност), жалете се кај ќе стигнете. Такви сајтови јас лично не знам. Не ми се дига на убиства и етнички чистења. Или што би рекол Трендо, не ми се дига на паѓање :)
Не знам на која тема пишав... Грците и Бугарите имаат извршено етничко чистење врз врз вашите дедовци и прадедовци Македонци. Дали ви е мило и драго за тоа? Ве прашувам бидејќи вие сакате истото да ми го направите мене. Одговорот е ист со оној кој мојот правнук ќе го даде на истото прашање.
Сакам да сватите нешто. Јас не знам од кај пичке си материне сум се погодил тука. Ама тука сум, колку што знаеме уназад историја тука сме, во овие денешни граници. Ова е мојата татковина.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
тоа е жалното...митото и корупцијата.....важно е дека и мкб не е оставено така....без луѓе кои што можат да помогнат......


само ке видиме дали ке се покрене судска постапка
малце грешиш и овде другар. ти текнува како во весник некој си ректор рече дека поим нема за вас? така и други ке одбијат...
не гледаш ли дека има многу кукавици?!
затоа ти велам...најубо што можеш помогни и не се залагај за нешто што не се може....
а ако успееш викај ме и мене...јас исто се би направила за Мк.
 
P

Princ

Гостин
Ангела, те молам не постирај 2 пати под твој пост.
Пишуваш нешто, ако сакаш да го надополниш, стисни го копчето ИЗМЕНИ. Пиши што сакаш и како сакаш па зачувај.
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
малце грешиш и овде другар. ти текнува како во весник некој си ректор рече дека поим нема за вас? така и други ке одбијат...
не гледаш ли дека има многу кукавици?!
затоа ти велам...најубо што можеш помогни и не се залагај за нешто што не се може....
а ако успееш викај ме и мене...јас исто се би направила за Мк.

нема врска тоа за одговорот негов,уште незнаеш како функциунираат таквите предавници од новинари.
уште треба сега да ги подржите шпиц ццц па така е кога ви е испран мозокот.незнаете уште во што да верувате.

а ти принц не се мешај зашто има форуми кај што свашта се прават и зборат,тука за една тема ја напраивте АУУУ
преку глава ми е од таквите:pred:
ако ти е мило тогаш остави не на раат!

поздрав
 
P

Princ

Гостин
Како тоа да ве оставам на раат? У стилу вие ме палите, ми ебете жена за да роди македонци, ме селите од тука... а јас мудро молчам??? Ха-ха.
Реков, ве оставам раат за ширење на културата и историјата. Останатото паѓа во вода. Бидејќи со останатото ни вие мене не ме оставате на раат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom