Обединување! Кога?

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Тоа е тоа што јас го велам. Европска Унија за Македонија, и обединувањето е остварено.:vozbud:
Тоа се прикаски.Обединување е кога сите делови на Македонија ќе бидат под македонска власт..една држава.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Tazni se tvoite presmetki Extremes, probaj pak.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Tazni se tvoite presmetki Extremes, probaj pak.
Tazni no realni...
Steta sto Lerin i Ovcarani kako dominantni Makedonski naseleni mesta, ne pravat 2.3-2.5 milioni ziteli kolku sto denes ima Egejska Makedonija.

A i vo Pirinska Makedonija imas mnogu kako LjuBco Georgievski, koi se Makedonci, ama za niv Makedoncite se Bugari.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Tazni no realni...
Steta sto Lerin i Ovcarani kako dominantni Makedonski naseleni mesta, ne pravat 2.3-2.5 milioni ziteli kolku sto denes ima Egejska Makedonija.

A i vo Pirinska Makedonija imas mnogu kako LjuBco Georgievski, koi se Makedonci, ama za niv Makedoncite se Bugari.
Во ливада без говеда печурките брзо растат,Македонците се како печурки по дожд,ќе никнат кога ќе нема говеда на нивната ливада,не се секирај.:toe:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Во ливада без говеда печурките брзо растат,Македонците се како печурки по дожд,ќе никнат кога ќе нема говеда на нивната ливада,не се секирај.:toe:
A da pocnat da niknuvaat na ovaa segasna pocva sto ja imame, zosto gledam mnogu plevel se siri od severozapad, pa moze i ovaa nasa pocva sto ja imame sega, za edno 20 godini da ja prekrie.A na pocva so plevel pecurki ne rastat!
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
Конечно светот стана свесен дека не постои само една Македонија, Грција згреши што ја притисна Македонија да си го менува името. Наместо да си останеше една Македонија затворена само во една мала обвивка , сега имаме нова реалност , постојат четири Македонии :

- Северна Македонија (Република Македонија)
- Јужна Македонија (Егејска Македонија)
- Источна Македонија (Пиринска Македонија)
- Западна Македонија (Ематија)

Источна и Западна Германија се обединија. Северна и Јужна Кореја сеуште не, но во догледна иднина сигурно и обединета Кореја ќе биде реалност. Северна Ирска и Ирска - немаат веќе граница помеѓу нив.
Северна и Јужна Осетија ...

Затоа , БРАЌА Македонци, Арнаути, Турци, Власи, Роми МАКЕДОНИЈА Е ЕДНА, ОБЕДИНЕТЕ ЈА!



Toa ti e malko Virtual Realituy ali nema vrska :uvo:
Toa ne zavisi od nas,i nie nisto nemozeme da napravime vo vrska so nego.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.561
Поени од реакции
6.674
Vo 2013 ke bideme obedineti 100 god od Bukureshki, i edno 100 nuklearki moze i ke se obedineme :vozbud::nesum:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Temava e ubi boze... Tropanje gluposti ...

Da gi razgledame ponudenite odgovori...

a)nikad

b) nikogas

c)nikad

hmmmmmmm, pa birajte sea...
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
"Затоа , БРАЌА Македонци, Арнаути, Турци, Власи, Роми МАКЕДОНИЈА Е ЕДНА, ОБЕДИНЕТЕ ЈА!"


Od ovie boldiranive ocekues nekakov pridones ?? :nesvest: Pa sram mie takvi nacii da me obedinuvaat.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
"Затоа , БРАЌА Македонци, Арнаути, Турци, Власи, Роми МАКЕДОНИЈА Е ЕДНА, ОБЕДИНЕТЕ ЈА!"


Od ovie boldiranive ocekues nekakov pridones ?? :nesvest: Pa sram mie takvi nacii da me obedinuvaat.
Epa vazi be.
Ke te razdelime togas :)
Kazi na koku parcinja sakas....
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
"Затоа , БРАЌА Македонци, Арнаути, Турци, Власи, Роми МАКЕДОНИЈА Е ЕДНА, ОБЕДИНЕТЕ ЈА!"


Od ovie boldiranive ocekues nekakov pridones ?? :nesvest: Pa sram mie takvi nacii da me obedinuvaat.
ти си ненормален
Tурците како народ се најголеми пријатели на македонците и плус имаме заеднички душман
 

Kajgana Shop

На врв Bottom