Обединувањето започна, Бугарите напаѓаат

Член од
15 август 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
А што сте?
Искрен одговор чекам...
А, да те прошетам јас тебе по Пиринот, по постари луѓе малце, нема да изеде никој ќотеќ...
Zboruvam za luge na 55-60 godini. :wink: Mnogu se senzitivni na temava.
Mislam sto odgovort mi nema da bide mnogu aren za poveketo na forumov. :wink:
 
Член од
15 август 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Што кажуваш прикаски? Епа затоа ќе јадете ќотек, не прави го она кое не сакаш тебе да ти го прават...
Vidi sto ke ti kazam. Odamna znam sto so borbi i krv nisto dobro ne postoj. Vo densna Makedonija lugeto mislat sto se makedonci...:helou: i nikoj ne moze da ve kaze STO STE (toa za mene e zakon) ni od stranstvo, ni od doma. No so sila da kazuvas na drugi nadvor sto se isti kako tebe, koga oni si znaat sto ne se. Toa e za sud.
Demokratijata e za toa sekoj da si bide takov kakov si e. Ne ocekuvaj od mene dokazi za toa sum ili dokazi za toa si ti. Ti si takov kakov si, jas sum takov sto sum.:wink:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Koристете ја опцијата измени, а не едно две да гледам постови еден под друг, како самите да си одговарате.
ЈАСНО или ќе има казни!!
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Vidi sto ke ti kazam. Odamna znam sto so borbi i krv nisto dobro ne postoj. Vo densna Makedonija lugeto mislat sto se makedonci...:helou: i nikoj ne moze da ve kaze STO STE (toa za mene e zakon) ni od stranstvo, ni od doma. No so sila da kazuvas na drugi nadvor sto se isti kako tebe, koga oni si znaat sto ne se. Toa e za sud.
Demokratijata e za toa sekoj da si bide takov kakov si e. Ne ocekuvaj od mene dokazi za toa sum ili dokazi za toa si ti. Ti si takov kakov si, jas sum takov sto sum.:wink:
Не мислат, туку знаат дека се Македонци!
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Vidi sto ke ti kazam. Odamna znam sto so borbi i krv nisto dobro ne postoj. Vo densna Makedonija lugeto mislat sto se makedonci...:helou: i nikoj ne moze da ve kaze STO STE (toa za mene e zakon) ni od stranstvo, ni od doma. No so sila da kazuvas na drugi nadvor sto se isti kako tebe, koga oni si znaat sto ne se. Toa e za sud.
Demokratijata e za toa sekoj da si bide takov kakov si e. Ne ocekuvaj od mene dokazi za toa sum ili dokazi za toa si ti. Ti si takov kakov si, jas sum takov sto sum.:wink:
Ама вие не има давате на тие што сакаат да бидат македонци да бидат македонци. Тоа е проблемот во вашата „демократија“. Зошто во пирин има луѓе кои се чуствуваат македонци и има луѓе кои се чуствуваат бугари. Дозволете на сите слободно да си кажат што се и ако нема ни еден што се осеќа како македонец тогаш нема што повеќе да збориме и вие сте во право. Но што правиме ако има некоја што ке каже дека е македонец??????
 

cob4e

Volleyball it's my life
Член од
9 јуни 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
makedonija , makedonija , makedonija , I DRUGI MOZAT ZA KUR DA NI SE FATAT HAHA DA NE ZBORUVAM PONATAMO
 
Член од
15 август 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Тоа е проблемот во вашата „демократија“. Зошто во пирин има луѓе кои се чуствуваат македонци и има луѓе кои се чуствуваат бугари.
Zosto ima "makedonci: na koi grcite im plakjat da se pisuvat takvi. :helou:
Vlavot i drugarot Stojko Stojkov kolku pati odi vo Grcija na odmor i kolku vo Ohrid?:wink:

Koристете ја опцијата измени...
Sorry, brat. Veke ke znajam!
 
Член од
15 август 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Не ти ја разбирам поентата ако сакаш објасни.
Toa Stojkov e nogu golem "fen" na grckite kurorti i na se sto grcko, a toj dokolku sam kazuva e "golemec" vo nekoe od site ovie OMO-ta.:wink: A golem del od vlavite (koi se okolu 150-200 luge) se clanovi na OMO-tata. Ne gi znaajm kolku stanaa veke ovie organizacij.:pos2: :toe:
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Toa Stojkov e nogu golem "fen" na grckite kurorti i na se sto grcko, a toj dokolku sam kazuva e "golemec" vo nekoe od site ovie OMO-ta.:wink: A golem del od vlavite (koi se okolu 150-200 luge) se clanovi na OMO-tata. Ne gi znaajm kolku stanaa veke ovie organizacij.:pos2: :toe:
Е па јас што ти реков во претходниот пост дајте им право да се изјаснат. Ако се само 150 до 200 души значи си во право. А бугарија е нај п***арска земја пошто се плаши од партија која ке има 150 до 200 души. :toe:. А те прашав и претходно што правиме ако се повеќе??? Ама очигледно одговараш само на што ти одговара пошто немаш други аргументи и ми млатиш тука празна слама за прогрчки идеолози:tapp::tapp::tapp:. И ако е толку голем гркофил сигурно Стојков сигурно нема да се бори за македонците. Алоооооооооо знаеш ли какви се грчко македонските односи. И како може некој да се бори за македонија а да е гркофил. :tapp:
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Toa Stojkov e nogu golem "fen" na grckite kurorti i na se sto grcko, a toj dokolku sam kazuva e "golemec" vo nekoe od site ovie OMO-ta.:wink: A golem del od vlavite (koi se okolu 150-200 luge) se clanovi na OMO-tata. Ne gi znaajm kolku stanaa veke ovie organizacij.:pos2: :toe:

Тоа е наjдолна лага !!! Лично со Стоjко сум другар и знам дека не е нито еднаj отиден во Грциjа, дури и со лугето од Виножито се нема видено последните неколку години. Овоj другар " пиринско чедо " само провоцира намерно , сто посто е Бугарско губре и не треба да го држите тука !!! Гледам дека овде во форумот има неколку , што се криjат што се и сакаат да ни jа продаваат бугарштината индиректно.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Тоа е наjдолна лага !!! Лично со Стоjко сум другар и знам дека не е нито еднаj отиден во Грциjа, дури и со лугето од Виножито се нема видено последните неколку години. Овоj другар " пиринско чедо " само провоцира намерно , сто посто е Бугарско губре и не треба да го држите тука !!! Гледам дека овде во форумот има неколку , што се криjат што се и сакаат да ни jа продаваат бугарштината индиректно.
Нормално дека провоцира, а тоа со црвено веке влезе во нечиј извештај...

воздржете се од било какви детали, говорете за општопознати работи со секоја буква ги храните бугаро грчките анти македонски машинерии

мамицата да им ја изнае....
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Е па јас што ти реков во претходниот пост дајте им право да се изјаснат. Ако се само 150 до 200 души значи си во право. А бугарија е нај п***арска земја пошто се плаши од партија која ке има 150 до 200 души. :toe:. А те прашав и претходно што правиме ако се повеќе??? Ама очигледно одговараш само на што ти одговара пошто немаш други аргументи и ми млатиш тука празна слама за прогрчки идеолози:tapp::tapp::tapp:. И ако е толку голем гркофил сигурно Стојков сигурно нема да се бори за македонците. Алоооооооооо знаеш ли какви се грчко македонските односи. И како може некој да се бори за македонија а да е гркофил. :tapp:
Партиja от 150-200 души не може да има во БГ.Ако имат 5000 тогаш могат и то като почитуват устава на БГ,во коjто се вели дека немат право да бидат етничка партиja.Нека работат за доброто на БГ и ке бидат регистрирани.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Па многу лесно бре ФМИ, сите Македонци кои што имаат Блгарски пасош, ќе потпишат за партијата и ето ти... ;) Сигурно заборавивте на тоа кога дававте пасоши нели?:smir:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Партиja от 150-200 души не може да има во БГ.Ако имат 5000 тогаш могат и то като почитуват устава на БГ,во коjто се вели дека немат право да бидат етничка партиja.Нека работат за доброто на БГ и ке бидат регистрирани.

НЕ ГО ДРВИ...имаше 7000 потписи, све да ти ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom