Обединета Македонија

  • Креатор на темата T1p43
  • Време на започнување

дали Македонија во иднина ќе се обедини

  • Да

    Гласови: 84 58,3%
  • Не

    Гласови: 60 41,7%

  • Вкупно гласачи
    144
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
0405037957 напиша:
Ѕвер, прав си. Токму така е и никако поинаку.
А зошто имаш хрватски симболи на аватарот?
Таму живееш?
Оти е од “Хрвашка“.
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
315
Поени од реакции
0
Па што ако живее во Хрватска?
Што има тоа веза?
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
T1p43 напиша:
пошо глеам се отвараат теми за Алмакос, решив и ја да отворам тема за старата Македонија. Замислете ја како развиена мултиетничка земја со излез на море и главен град Солун. Сеа сакам ваше мислење за темава дали има шанси Македонија да биде како што била. Ако албанците имаат право на косово кое никогаш не била албанска територија, тогаш македонците имаат уште поголемо право на егејска и пиринска Македонија. Сега вие сте на ред
Ова тешко дека ќе биде !
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
315
Поени од реакции
0
Тоа никој не знае...
Оти, кога умре Тито, сите беа толку големи ЈУ патриоти, никој не ни сонуваше дека по 10-тина години СФРЈ ке се распадне и тоа со цистерни крв...
Така да, иднината никој не ја знае, а зависи од интересите на силните, како и од непредвидливи геополитички моменти..
 
Член од
9 август 2006
Мислења
74
Поени од реакции
0
T1p43 напиша:
последниот напад- освојување на Солун
E,da trebalo,ama koga? 45ta,starive nemale kompasi pa namesto na solun trgnale na berlin, ama im trebalo viza za od srbija nagore pa ostanale na srem. Pu ja zk
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
ако го пратевте денеска оној од ТМРО. фраерот бара ревизија на букорешкиот договор и обединување на македонија :zid:

на кај и да погледнеш: глупости!
 
Член од
9 август 2006
Мислења
74
Поени од реакции
0
HsIlOmEdUs напиша:
ако го пратевте денеска оној од ТМРО. фраерот бара ревизија на букорешкиот договор и обединување на македонија :zid:

на кај и да погледнеш: глупости!
Ke ja najde:lud:
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
nekako mene sve mi izgleda deka ke se raspadne... po4nuvajki od ova zapadnive sosedi, zavrsuvajki so EU koja ne "kontrolira" kako saka...
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
315
Поени од реакции
0
Ти гледај самата ЕУ да не се распадне, поради внатрешните тензии, дијаметрално спротивставени економски интереси, религии, раси и истории.
А ке се распадне, оти и во Библијата е запишано дека Римското царство никогаш нема да се воспостави!
 

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Можно е :), видете, сме ги преживеале швабите, турците, римјаните, и сеа ќе преживееме
 
Член од
8 јули 2006
Мислења
173
Поени од реакции
2
Jas ozbilno go posakuvam toa i smetam deka ako vaka prodolzat da ne gazat site nasi sosedi treba da se obedinime i da si ja vratime originalnata Makedonija pa neka jadat oni posle koj e bugar,grk, srbin, albanec ili slicno. Od kaj im davame se sto sakaat oni uste gomna jadat. TOA MNOGU MI IDE NA ZIVCIIIIIIII!!!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Првин избришете се отпозади и не глејте во дворот на комшијата, прекунете на секое лошо да викате дека има и полошо е тек тогаш ќе бидете вистински Македонци,е , кога ќе станете вистински Македонци тогаш ќе може да се разговара за обединување...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom