ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Страшно пукање во Куманово веќе 1 час. Неофицијална информација нападната е полициската станица и се пука сред град.
Ако знае некој повеќе нека сподели.
 

Josef K

трагач
Член од
4 јануари 2014
Мислења
193
Поени од реакции
690
Не горат куќи на вежба. Јас живеам во Дива населба, се пука ненормално. Полиција на сите страни.
 
H

HoT IcE

Гостин
Батка во Ку се случува моментантално false flag 2 али овој пат нема заебанции гледаат да биде со жртви,фрчат рафали скоро саат време ме разбудија од спиење,значи овие се решени конечно ако одат тие да иде и цела држава со нив у курац.п.с. Све да им ебам проклето усерено.
Batka tebe u dvor da ti pukaat na false flag. Aj ne zbori gluposti ne znaes kako e.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.525
Поени од реакции
5.066
У дивна село веќе два саати се пука, конкретно кај амбулантата, изгледа сега престанаа.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.223
Поени од реакции
5.237
Не горат куќи на вежба. Јас живеам во Дива населба, се пука ненормално. Полиција на сите страни.
Кој ги знае што правив само барем да има нешто на вести да кажесва...
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.223
Поени од реакции
5.237
Ја мислу дека нема врска сс тој нападната полициска станица ќе видимо...
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.525
Поени од реакции
5.066
http://lajmpress.com/lajme/maqedoni/56567-arrijne-informacione-per-te-lenduar-policia-largon-taksite-prej-te-qendra-klinike.html

Овде пишува дека може да има повредени, полицијата има наредила на таксистите да заминат од клиниката во Скопје, сирени се слушани и кај воената болница, се претпоставува дека се повредени од Куманово.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.724
Поени од реакции
21.051
У дивна село веќе два саати се пука, конкретно кај амбулантата, изгледа сега престанаа.
Koе дивно село бе, диво насеље се вика или у превод дива населба
Мама вика пуцало се саат време,рафали рокале, надлетуваја едн хеликоптер, пола град е блокиран, сфи су дома и никој не отишја на работу.На крај се слушнала некоја јака детонација, ск е мирно.

Шпекулира се дека некоја група од Матејче била на гости у диво насеље и се испонапила и се скарале меѓу себе. Што се тиче мене сфе нека се испотепаф меѓу себе, да не ми дираф град, да не фаќам руле турс да пуцам и ја : )
Aли викам,шпекулира се по град и тој рано насабајле, значи могуќе е народ да еде гомна у 6 сабајле

Друга опција е нова 2001, или не?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.525
Поени од реакции
5.066
Koе дивно село бе, диво насеље се вика или у превод дива населба
Мама вика пуцало се саат време,рафали рокале, надлетуваја едн хеликоптер, пола град е блокиран, сфи су дома и никој не отишја на работу.На крај се слушнала некоја јака детонација, ск е мирно.

Шпекулира се дека некоја група од Матејче била на гости у диво насеље и се испонапила и се скарале меѓу себе. Што се тиче мене сфе нека се испотепаф меѓу себе, да не ми дираф град, да не фаќам руле турс да пуцам и ја : )
Aли викам,шпекулира се по град и тој рано насабајле, значи могуќе е народ да еде гомна у 6 сабајле

Друга опција е нова 2001, или не?
Ајде де сега и ти како и да е името не е важно...

Вчера кажуваа дека имало ептен контрола кај општина Липково, и викаше еден другар дека се спрема нешто овде...

Повеќе од саат време не се пука со пијани не се заебавај.

Сега сме 2015, такво сценарио ни Груевски неможе да исценира веќе, се освести народот, знае кон што (намерно кон што пишувам дека не се луѓе) да го впери прстот.
 
N

new tab

Гостин
Ја би ишја на треќу опцију-да се ујединив Берич и Пуно и да им гу ебев маму на овија гомнари што правив овакви сценарија.(се извинувам на вулгарностите)
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.724
Поени од реакции
21.051
Ајде де сега и ти како и да е името не е важно...

Вчера кажуваа дека имало ептен контрола кај општина Липково, и викаше еден другар дека се спрема нешто овде...

Повеќе од саат време не се пука со пијани не се заебавај.

Сега сме 2015, такво сценарио ни Груевски неможе да исценира веќе, се освести народот, знае кон што (намерно кон што пишувам дека не се луѓе) да го впери прстот.
Сс обични пијанице не се пуца, ама сс наоружани учке, на кои им треа едно пиво за да га глеаф Алаха пред себе и седмдес две девице, тк се пуца и поише од едн саат. А знаемо и наше АРМ какфо е неспособно такој да треа ги пуно време да га решиф инцидент.
Кое сценарио на Грују, овој или меѓу себе се испопуцале, дуи и дпа, или комшијата му го гледал у гз булата на некој, па се решава сс калашњикови. Ке видимо, ке каже време што се курац дешава.
Мама вика ваљда шиптарана меѓу себе се испопуцала : D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom