ОБИЧАИ - СУНЕТ

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Значи ај да на тупиме но стварно не може да е така како што викаш. Со палома е ок но со паломата го бришеш надворешниот дел а не изворот кој што се крие внатре како желка.

Еве ти слика да видиш како изгледа во случај да не знаеш.:D
Значи таа чистата жолта вода ( така викаш дека е чист ) сакал нејќел барем една капка ќе остане во внатрешниот дел од FORESKIN ,,се разбира освен ако не го извртиш некако тоа кожата за со пaлома да го чистиш внатрешниот дел на кожата..
Добро бе друже како да сме некое примитивно племе па не се разбираме. Па пенис е, не е тениски рекет па да го тупиме толку ваков бил таков бил, сите го имеме обрежан или необрежан.

Сакаш да нема капка урина на кожичката кога мочаш? Епа повлечи ја наназад пред мочање и нема да има на неа капка. Ќе има на главичката кај каналот а таа ќе ја забришеш со хартија. Крај на приказната.

И да урината е најчесто стерилна.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
163
Поени од реакции
55
Nema gubre vo mojot dvor, osven ako ti ne dojdes vo nego...
Можеби не ти мириса доволно. Да не ти е оштетено сетилото за мирис ?
--- надополнето: Jun 1, 2011 11:43 PM ---
Или премногу си се навикнал што сеа дури не осеќаш хаха
 
Член од
23 август 2010
Мислења
163
Поени од реакции
55
Ovckoto dali mirisa, koga si ti tamu?
Не свинското. И ај оди легни си сабајле си на нива рамо до рамо да застанеш со циганот на пазар и да продаваш пиперки. Не заборавај свињата да ја нахраниш.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не свинското. И ај оди легни си сабајле си на нива рамо до рамо да застанеш со циганот на пазар и да продаваш пиперки. Не заборавај свињата да ја нахраниш.
Ne me pustas poveke na "niva"? Se popari ednas? :D
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Не свинското. И ај оди легни си сабајле си на нива рамо до рамо да застанеш со циганот на пазар и да продаваш пиперки. Не заборавај свињата да ја нахраниш.
тоа никако,затоа што ќе останеш иначе гладен,какво заборавање
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Тебе судбината ти е на нива брат. И не срами се, секој треба да биде горд на своето.
Rekovme sto e niva, na koja e se dozvoleno, osven analno da se koristi. Aj sega olabaj me, od tvoite visokointelegentni postovi mi se snearni...

E da, ja koristam ovaa prilika da mu se zablagodaram na Alah, sto ne mi si ti brat...

Znam deka zivotot e surov, no sepak bi bilo premnogu toa...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
163
Поени од реакции
55
Rekovme sto e niva, na koja e se dozvoleno, osven analno da se koristi. Aj sega olabaj me, od tvoite visokointelegentni postovi mi se snearni...
Тоа зборот нива е напишан за да и се објасни на простата маса како тебе. Оти поинаку не можеш да разбереш. Ајде сега добра ноќ. Сабајле на пазар ќе наминам ќе купам некоја пиперка. Пријатно
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Еве ја да кажам нешто за мојот кур. Пример ја кога го вадам и дека ми е многу голем курот нема тоа како на сликата погоре да е затворен или вовлечен внатре како на мали бебиња. Сечење на курот мене не ми треба, зашто ми е перфектен или совршен како форма така и големина, и многу сум горд на тоа.
Дека хигиена нема или срања се дешаваат ако не ти е сечен се според мене гомнарии, зашто хигиена си е хигиена.. или си гнаса или не си гнаса. Е ај исечи си уво за поубаво да си ги чепкаш ушите со тампон, или исечи си ги рацете да не смрдиш под мишка :)
Иначе ја сум тотално оф топик најверојатно :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Еве ја да кажам нешто за мојот кур. Пример ја кога го вадам и дека ми е многу голем курот нема тоа како на сликата погоре да е затворен или вовлечен внатре како на мали бебиња. Сечење на курот мене не ми треба, зашто ми е перфектен или совршен како форма така и големина, и многу сум горд на тоа.
Дека хигиена нема или срања се дешаваат ако не ти е сечен се според мене гомнарии, зашто хигиена си е хигиена.. или си гнаса или не си гнаса. Е ај исечи си уво за поубаво да си ги чепкаш ушите со тампон, или исечи си ги рацете да не смрдиш под мишка :)
Иначе ја сум тотално оф топик најверојатно :)
Ne be ne si...

Sustinski ja osvetli temata...

:ROFLMAO:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Дечки, модераторот изгледа многу ве разгалил. Дискутирајте како што доликува, наредна навреда ќе ви донесе трофеј наречен бан.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
И кога ти вадат заб боли па никому ништо, ќе трпиш и ќе помине. :) Тоа за нервите и губењето на сензитивноста на полниот орган е во доменот на медицински шпекулации со постојано менлив третман. Тоа со проблемите не е никаков репер и правило туку исклучок од правило, ајде да речеме адекватно на оние неосунетените кои силум прилике мораат да се осунетат нели поради проблемите со кожинката.

Истокот отсекогаш бил помудар од западот во било кој поглед, па така и во овој. :) А за денес, баш денес податоците кажуваат дека има најголема потреба од сунет. Дури ништо чудно да дојде време, децата да се сунетат веднаш после породувањето.

За позитивните постапки тркни во најблиската ти болница и прашај онака информативно некој специјалист - ќе ти каже.
Ќе се прифати сунетење после раѓање, ако се прифати и дефлорација после раѓање. Таман и ќе ги избегнеме траумите на нашите ќерки заради фамозниот химен.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.120
Поени од реакции
4.765
Доколку настанувале инфекции и триста чуда, природата (еволуцијата) ќе го решела тој проблем. (за алах да не спомнуваме - а и одговор не добив):eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom