Нуклеарна војна, и загрижувачкиот тренд на неразбирање на последиците од истата

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.048
Поени од реакции
30.794
Не знам, нека кажат тие тука што навиваат за Русија и стално се расфрлаат со нуклеарки онде нуклеарки овде.
Ако не знаеш, тогаш зошто ја коментираш доктрината како да ја знаеш?
Автоматски споено мислење:

Глупсон, не е напад на руска територија основ за тоа дури и по нивната доктрина.
Берик веќе напиша, веројатно си пропуштил:

Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.384
Поени од реакции
36.319
Ако не знаеш, тогаш зошто ја коментираш доктрината како да ја знаеш?
Не се разбираш ни самиот што збориш. Едно ме прашуваш, после друго зборуваш. Доктрината е едно а тука вие по темиве паламудите дека ќе фрлеле нуклеарка на НАТО земја, ради не знам кои причини.

Изјаснете се тука тие што тинкате дека ќе фрлат нуклеарки зашто би ги искористиле.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.048
Поени од реакции
30.794
Не се разбираш ни самиот...
Tи си тој зборуваше за доктрината, зошто спинуваш на мене?


Изјаснете се тука тие што тинкате дека ќе фрлат нуклеарки зашто би ги искористиле.
За најсигурно прашај овде:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.120
Поени од реакции
4.766
кој вели дека потоа Хутите не може да нашле некои од снеманите украински нуклеарки и дека не би ги употребиле врз американска воена база или нешто такво?
Red Alert 2.

Нека стои ова овде, колку да се има предвид со кој разменуваме мислења тука.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.048
Поени од реакции
30.794
Вие од нафо екипа имате еклузивно право на шббкбб муабети?
Јас во секој случај само се надоврзував.


Еве и уште нешто за тебе, не дека е реално ама...

Автоматски споено мислење:

Им иде на Хутите соборување Рипери и други амерички дронови. :D
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.076
Поени од реакции
4.853
Не се разбираш ни самиот што збориш. Едно ме прашуваш, после друго зборуваш. Доктрината е едно а тука вие по темиве паламудите дека ќе фрлеле нуклеарка на НАТО земја, ради не знам кои причини.

Изјаснете се тука тие што тинкате дека ќе фрлат нуклеарки зашто би ги искористиле.
Глеам повторно имаш прашање, односно некои работи не ти се јасни.

Не знам дали други пишувале ама знам дека јас имам во повеќе наврати напишано:
Ако Руската Федерација биде до тој степен загрозена (дефинирано со доктрината за употреба на нуке) тогаш веројатноста од тактичко по Констанца и Реџиково е извесна односно изнесува 103,2%

Тоа го напишав и сеуште стојам на тоа, во меѓувреме има и други кандидати кои сакаат да се пласираат за првите добитни позиции.
Дали Полска и Романија се членки на ОТАН?

Проблемот е што ако дојде до употреба на тактичко ќе остане малку време за да ја видам твојата реакција но не е ни толку важно.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.048
Поени од реакции
30.794
Ако имаше сомнеж дека овие не се нормални, еве сега официјално нема.


 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.978
Поени од реакции
3.496
Da nema zabuna, mora da se pravi razlika od takticko nuklearno oruzje i strategisko nuklearno oruzje.. prvoto e so mnogu pomala mokj od vtoroto i ne sekogas predizvikuva radiacija..
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.076
Поени од реакции
4.853
Da nema zabuna, mora da se pravi razlika od takticko nuklearno oruzje i strategisko nuklearno oruzje.. prvoto e so mnogu pomala mokj od vtoroto i ne sekogas predizvikuva radiacija..
нуклераното оружје секогаш е проследено со радијација....
Се создава “печурка“ што значи дека радиоактивните честички “му се приклучуваат' на некој облак прашина или ... сеедно, потоа “дуи' ветре го носи тој облак (во зависност од ружите) и тие радиактивни честички си пајџаат на тлото, за деконтаминација потребно е да се симне еден слој (дебелината зависи од концентрацијата) земја и слободно може да се садат култури (со водите подземни-реки-езера е малку позаебуцкано).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom