Ноќниот живот во Струмица

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Има ваква тема, може да се спои со оваа.

Како и да е, ноќниот живот во Струмица си го фалиме ние и луѓето од останатите градови во Македонија мислат во Струмица има најслободоумни девојки, најматријалистки, тука најлесно можеш да „ќариш” девојка. Генерализации на кило...
Не е нешто посебно реално гледано иако сум од тука, само заради Select (кој мора да признаам е одличен, еден од најдобрите на Балканот) е целата фама, порано заради Скала. Не мора да се согласите со мене, мое мислење е само.
И брзо здосадува за нас што живееме овде, претпоставувам останатите би си поминале одлично ако дојдат тука на викенд и пак си заминат.
И се согласувам со kiksuperman за музиката, ретко во кој кафич нема да слушнеш српско. А на караокето во Select не бев, но и таму ако почнале со тоа не знам веќе каде нема турбо фолк.
 

Super boy

Juventino
Член од
5 јуни 2007
Мислења
478
Поени од реакции
0
Koga ke slusnam srpsko i bugarsko...ne mi se izleva iskreno...iako sum od Strumica...mislam deka sk ima najdobar noken zivot...ne deka nema i tamu takvi kafici...sepak za dobri zurki so dobri Dj samo vo SK ima...
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
walker_girl напиша:
...А на караокето во Select не бев, но и таму ако почнале со тоа не знам веќе каде нема турбо фолк.
Абе фала богу шо ќе ти пеет на тебе на караоке???Да не сакаш да ти пеет нешто странско???Кога друг пат се пуштиле српско у баро???Не се пуштиле, а на некој мош повеќе го расположува српското и турбо фолкот...
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
walker_girl напиша:
Има ваква тема, може да се спои со оваа.

И се согласувам со kiksuperman за музиката, ретко во кој кафич нема да слушнеш српско. А на караокето во Select не бев, но и таму ако почнале со тоа не знам веќе каде нема турбо фолк.


:helou::helou::helou:дефинитивно треба да одаш и да видаш шо се се случува па после ке видаме дали ке говораш така. Не си сввесна колко е убаво и колку расположение има, оди баш да видам во колко ке си одаш дали во 1 или 4 сабаале.
А за твоја дополнителна информација пуштат и македонски песни, а на почетокот и странски. :salut:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
^Cutie^ напиша:
Абе фала богу шо ќе ти пеет на тебе на караоке???Да не сакаш да ти пеет нешто странско???Кога друг пат се пуштиле српско у баро???Не се пуштиле, а на некој мош повеќе го расположува српското и турбо фолкот...
Па добро де, јас реков дека не бев на караокето. И не кажав дека друг пат пуштиле српско. Зборев општо за сите кафичи не само за Select, јасно е дека преовладува турбо фолк во кафичите. Сепак кој на што се расположува тука е прашање на вкусови.

Поздрав Глорија, мислам оти ме знаеш која сум. :smir:

a n g e l c e напиша:
:helou::helou::helou:дефинитивно треба да одаш и да видаш шо се се случува па после ке видаме дали ке говораш така. Не си сввесна колко е убаво и колку расположение има, оди баш да видам во колко ке си одаш дали во 1 или 4 сабаале.
А за твоја дополнителна информација пуштат и македонски песни, а на почетокот и странски. :salut:
Фала за информацијата ама доволно сум информирана какви песни пуштаат во кафичите. Не викам дека нема македоски и странски ама турбо фолк преовладува. Од тука сум и нормално дека сум била и сум видела :wink: Било интересно нормално, имало расположение не викам не. Зборувам во глобала дека не е до толку екстра како што форсираме ние. Здосадува...
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Саа ако ви се татковците газди на Селект (как шо разбрах) не мора да го бранете:helou:. Селект е арен ама на почетоко нек пуштат и странски, после пак пуштат српски (говорам за караокето). И сакам да кажам оти ми е мака за ДЈо со пушта у Селект оти е еден од најдобрите у Македонија, а го натеруват да пушта таква музика.
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
ааа ДЈо е многу добар само штета што пушта се исти песни, се транс се тупц тупц ного здосадува, замисли секој петок и сабота да си таму и се исти песни да слушаш, па ќе исцркаш од досада,
а на караокето не сум била и нема да одам оти јас не одам во другите кафичи за да ја избегнам таа безвезална турбофолк музика па да завршам пак кај таа музика,
и не знам какво ќе е тоа расположение (не во Select) со кршење маси, правење тепачки и песни како што се Свалите часе са столом........
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Не пушта транс, не е само тупци тупци как шо викаш. Он си пушта таман клубска музика у петок и сабота, електро, хаус, тва шо си треба. Само у недела жалнио мора да пушта српско.:)
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
kiksuperman напиша:
Саа ако ви се татковците газди на Селект (как шо разбрах) не мора да го бранете:helou:. Селект е арен ама на почетоко нек пуштат и странски, после пак пуштат српски (говорам за караокето). И сакам да кажам оти ми е мака за ДЈо со пушта у Селект оти е еден од најдобрите у Македонија, а го натеруват да пушта таква музика.
Как прво не го бранам говорам га реалноста...
А как второ ДЈ сам пуште таква музика, не е меѓу најдобрите.Пуште една иста музика, се по исти редослед, сите знаат веќе шо песна следува, а за музиката баш за него е имало ного поплаки, и е бил пред исклучуване..За тава ка не знаате некои работи не говорејте ного..Никој ништо не го накарува на сила....
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
baldzi напиша:
Ватикан во Италиja=Струмица во Македониja
Monte Carlo на Балканот :je: :wink:








:pos2::pos2::pos2::pos2: лудница :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Струмица њ Струмциа.За ноќен живот не конкуренција!
 
Член од
13 јули 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
eeeej kaj ima podobri zurki ao ne vo strumica...abe strumica si e strumica nikoj ne moze da ja stigne vo nokniot zivot :):)...

love yaa... :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.442
Поени од реакции
7.829
Монити, го имаше гледано циганот што го прашуваат како ја оценува хигиената во градот?
-Па добро је у граду има цуре, знаш оно лепо је, забављаш се :pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom