Носталгија

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Носталгија ме стега у левог бубрега. Не е лесно у Европа.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Ma mene ich ne me stega - koga gledam so kakvi lugje si imam rabota koga sum vo Skopje (n.z. Pana ) si velam "Ma kakva nostalgija bre sto vi e vam!!!"
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Macedalien напиша:
Ma mene ich ne me stega - koga gledam so kakvi lugje si imam rabota koga sum vo Skopje (n.z. Pana ) si velam "Ma kakva nostalgija bre sto vi e vam!!!"
:pos: :pos:


ме изнасмеа од сабајле...

иначе, немој ти на база на еден пана да ми донесуваш судови за Македонскиот Народ те моља, оти ќе ти рипна во меот, ете така Сердарски :pos:

некој умен рекол:


во секоја овца има црна дупка

упс...

во секоја дупка една (партиска) овца?

во дупка (партиска) секој е овца (партиска) овца... мхм.. ти е`м то овците... абе оФчар, како беше?
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Me faka nostalgija da prostam pokraj Saraj , niz carsija da vrzam Porta camce muabet , da si skinam taze jabolce , da ne spomnam da se kacham na galicica da gi vidam dvete ezera . Na sirok sokak da se napijam kafe i na Pelister da si sednam kaj dvete oci , samo togas osekam duhoven mir...
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Абе вас за туристички водичи ве бива
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
24
Поени од реакции
0
schtranga напиша:
uste pogolemo sranje e koga si skroz sam :(
Ne zbori... ja sam tuka vise 3 godini i se vrakam doma sekoe leto
Ovde nema ni eden Makedon(ec)-ka nisto... ima nekolku Bosanci ali oni
ni pijat, ni pusat... nisto. Edvaj cekam da se vratam doma da sednam
so frendovite i da drmneme po nekoja, da se vidam so lugje koj ne sum gi videl
1 godina pa i poveke... Juni 2006- MkD
pa da se kacam na Gjuriste i da go vidam Ovce Pole...zakon..
pozdrav

http://photobucket.com/albums/y139/apresmak/Gjuriste-Ilinden-2005/?action=view&current=DSCF1085.jpg

http://photobucket.com/albums/y139/apresmak/Gjuriste-Ilinden-2005/?action=view&current=DSCF1086.jpg

zakon fotki
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Си бев за Нова година МКд.. сеа дури април че си ом/.. ко че пом сакам со сите да се запознам.. али проблем немам време.. требаше да појдам кај лоу во кафичо .. со шо воедно се извинувам шо не појдов..немам време.... ај Апрл че наминам лоу...
Носталгија.. ами чим почнувам да тресам глупости на кајгана и седам на факултет до 23ч мора да значи нешо
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
а што е разликата помеѓу кавал и трупче?
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
mene bash ponekad me tepa homesick ama onaka ubavo ke me zdrvi ali nema veze dobro e se snaogam bashka neam ushe mnogu
 

Kajgana Shop

На врв Bottom