Носталгија за играта...

Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053


Medal of honor (2004)



Max Pain




Тенкови на нинтендо.. една од игрите највеќе што ја игравме со таткоми и братми :D

--- надополнето: 1 август 2012 во 02:27 ---
Ае шо збориш, ја ко демек не сум од таа генерација :)

Граница, Шуто Дупе, Мати Мати, Расипан Телефон, Џамија, Џамлии, Викторија, Брканица, Мавање со разни камења, дијаболи...

Темата е за носталгии од ВИДЕО игри...Америка незнае за тоа...

дефинитивно не си негова генерација :icon_lol:
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
--- надополнето: 1 август 2012 во 02:27 ---



дефинитивно не си негова генерација :icon_lol:[/quote]

Без разлика, го знам тој филинг...Сакам да кажам дека колку и да сум за таквите игри, овде на темава, не е местото за тоа.
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
За која игра ве фати носталгија и сакате сега во моментот да ја играте?
Јас Tony Hawk's Pro Skater 4 :)
Баш за оваа игра најмногу и мене ме фаќа носталгија, еј кои спомени од нејзе ги имам, според мене најдобриот Pro Skater дел.

Истотака често ме фаќа носталгија и за GTA Vice City, KotOR, Sims 2, TES: Oblivion, Fallout 3, Crash Bandicoot 3/4, всушност сите игри коишто ме запознаа со одреден жанр или серијал, чуството кога се наоѓаш во нов свет без да ги знаеш тајните и механиката на одредена игра или жанр.

Еве ги играв и многу ми се допаднаа и GTA: San Andreas, TES: Skyrim и Fallout: New Vegas, THSP: Underground и слично, али никад не го осетив novelty ефектот и чуството на непознатост баш бидејќи веќе им ја знаев механиката.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Има многу:) Moh pacific assault, most wanted, underground 2, carbon, far cry, red alert 2, vice city итн.:)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
PS1: Medal of Honor, Metal Gear Solid, Tekken 3, WE 6, NBA 2003, Crash - тоа беа игрите, на кои скапувавме по цели денови.
После се префрливме на PC каде што почнавме од CS, FIFA 2005, Red Alert 2, Warcraft 3, DOTA,...

Иначе фаќа носталгија, посебно за PS1. Едвај чекавме да заврши последен час и одма на играње, ни дома не одевме.
Кај нас беше исплатливо, 5 денари пола саат:cool: После му донесоа на другар ми за роденден од Германија, па таму се преселивме -.-
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Age of Empires 2 - The Age of Kings
Ден денес ја играм,шо значи не би ја сметал за носталгична. Истото можи да се речи и за StarCraft,ама предходно споменатата била и ќе остани број 1
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Играм дома со сестра ми марио на нинтендо и нормално јас сум Лујџи и чекам веке едно половина саат таа да изгуби живот со марио, а во исто време и го фаќам адаптерот на секој 2-3 мин немој да загрее многу да има време и јас да играм кога влегува татко ми со ПС1 и 5 цдиња Текен3, краш 1/2 и Тим Рејсинг и МК4 леле детска радост рипање, гушкање безброј фала и одма се седнува да се игра Краш тогаш прва ја пробавме уште поубаво беше што можеше двајцата во исто време да играме wow после тенковите и др. марио на нинтендо не сум играл ништо друго во исто време... се беше убаво додека мајка ми не дојде да го фати PS-то со констатација дека загреел одма да стануваме. навика од нинтендо и адаптери јбг :) ееее сега да можам пак да седнам да играм теќен 5в5 теам фајт и да изгубам 5 борби додека сестра ми има уште половина енергија на првиот фајтер :icon_lol:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
--- надополнето: Aug 1, 2012 12:27 AM ---



дефинитивно не си негова генерација :icon_lol:
Без разлика, го знам тој филинг...Сакам да кажам дека колку и да сум за таквите игри, овде на темава, не е местото за тоа.[/quote]
носталгија за играта...(ИМЕ Е НА ТЕМАТА)
--- надополнето: Aug 1, 2012 4:29 AM ---
За која игра ве фати носталгија и сакате сега во моментот да ја играте?
Јас Tony Hawk's Pro Skater 4 :)
УШТЕ ЕДНАШ-САМО ЗА КОЈА ИГРА.......(значи за која јас сакам)
--- надополнето: Aug 1, 2012 4:34 AM ---
ЧЕЛИК.
Едно мало дрвце 10 см,и едно подолго70-90 см.
Малото дрвце се става на едно камче на средината.
Едниот крај е нагоре а другиот на земја.
Со поголемото дрвце-стапче,се удира повисокиот крај од малото дрвце.
Тоа се врти и лета во висина од 1м пред тебе.
Сега повторно се удира што посилно малото дрвце кое е во лет.
Секое дете си има свој ЧЕЛИК,и од исто место го фрлаат.
Победник е оној на кого малото дрвце ќе одлета најдалеку.
----------------------
Е уште еднаш да одиграм од оваа игра и да умрам.
Тоа беа игри,тоа беа дружења,дрвце си е дрвце и моето кај синче на еден чувар и оноа кај другото дете,таткому потпуковник.И тоа сите на иста земја во Пајко Маало или Еврејско Маало.Тоа беше град Скопје.
А не сега,што игри играте со...........
јас кажав-одговорив ЗА ОВАА ИГРА МЕ ФАЌА НОСТАЛГИЈА.
никаде не гледам дека е наведено за видео игри-а што и незнам што се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom