Норвешка-Македонија

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Арно де што се фаќате сега за литература, повеќе од пола форум пишува Утакмица.

Кога сме кај пласманот да бидеме реални, во Европа а и било каде е многу потешко да се пласираш во фудбал. Кошарка играат 24-25 екипи и сите над таа бројка се тешки дрва. А ракомет пак над таа бројка не ни знаат да играат другите. Фудбал денес играат сите, со исклучок на 3-4 мини-екипи, кои чат-пат знаат да зезнат некого...

Мене лично секогаш ќе ми е повозбудлив фудбалот. Ниеден пораз на наша репрезентација не може да ме боли толку колку оној на фудбалската, ниедна победа не може толку да ме израдува. Фудбалот си е фудбал...
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Доколку Македонија победи а Шкотска загуби од Холандија дали ќе бидеме на 2 место и ќе играме во бараж?:smir:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Ќе бидеме второ но само со теоретски, минимални шанси на бараж. Северна Ирска има 8 бода и 2 натпревари, ако изгуби еден и да одигра едно нерешено... тоа е теоријата.

Мислам, со ваква игра нема простор за оптимизам, само за навивање.
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Ќе бидеме второ но само со теоретски, минимални шанси на бараж. Северна Ирска има 8 бода и 2 натпревари, ако изгуби еден и да одигра едно нерешено... тоа е теоријата.

Мислам, со ваква игра нема простор за оптимизам, само за навивање.
Во право си...мислам дека со ваква игра реално не заслужуваме да идеме на светско првенство во фудбал.Сепак има уште многу работа ама навивачки секогаш сме за победа:helou:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Ќе бидеме второ но само со теоретски, минимални шанси на бараж. Северна Ирска има 8 бода и 2 натпревари, ако изгуби еден и да одигра едно нерешено... тоа е теоријата.

Мислам, со ваква игра нема простор за оптимизам, само за навивање.
А Северна Ирска со кој игра?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Словачка и Чешка. Предходно играа со Полска, мислев ќе загубат ама одиграа 1-1. Две нерешени треба да им завршат работа...
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.869
Поени од реакции
1.251
Ајт на здравје, уште у прва минута не решија.
 

bobi_93

Македонија
Член од
11 август 2008
Мислења
652
Поени од реакции
9
браво за Пачовски каква реакција
 

Kajgana Shop

На врв Bottom