Ножеви

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од PrinceVegeta, 17 декември 2010.

 1. Milan 1975

  Milan 1975

  Член од:
  17 октомври 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  11
  Moja racna izrabotka.Nozot e naracka.Celik 12c27,racka venge,futrola debela boks koza. 20180221_124529.jpg
   
  На Fantantonio, Klin, bobac и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.126
  Допаѓања:
  1.209
  Еве уште еден.
  Ножот е правен за AceCaleb.
  Condor Kephard сечиво, орев, инокс пинови.

  IMG_0148.JPG
  IMG_0150.JPG .
   
  На Ставрогин, Fantantonio, Bobson и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.580
  Допаѓања:
  7.264
  Оревот згазил, мило ми е што одбрав орев да биде рачката.
   
  На Fantantonio му/ѝ се допаѓа ова.
 4. boleramone

  boleramone

  Член од:
  31 мај 2015
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  63
  Стварно убави ножеви. Секоја чест за изработката и на eMilanist, и на Milan 1975.
   
  На Fantantonio, Klin и Milan 1975 им се допаѓа ова.
 5. Milan 1975

  Milan 1975

  Член од:
  17 октомври 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  11
  Zavrsena naracka.Gotvacki noz 33 sm.celosna dolzina,secivo 22 sm,sirina na secivo 5 sm 20180303_154640.jpg ,racka mahagoni.
  --- Споено дупло мислење, 5 март 2018 ---
  20180303_155008.jpg
   
  На EDCer, Fantantonio, AceCaleb и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.126
  Допаѓања:
  1.209
  Еве уште еден, рогот му легна перфектно на сечивото.
  IMG_0166.JPG
   
  EDCer, Fantantonio, AceCaleb и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.126
  Допаѓања:
  1.209
  Еве уште еден. Ензо број 31:

  IMG_0193.JPG
   
  m1kac, EDCer, Fantantonio и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.126
  Допаѓања:
  1.209
  Еве уште еден:

  IMG_0198.JPG
   
  На EDCer и Fantantonio им се допаѓа ова.
 9. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.126
  Допаѓања:
  1.209
  Еве уште еден:

  IMG_0213.JPG
  Не случајно е сличен со овој:

  IMG_5951.JPG .
   
  На m1kac, EDCer и Klin им се допаѓа ова.
 10. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.126
  Допаѓања:
  1.209
  Готова е и футролата:

  IMG_0215.JPG .
   
  На m1kac, Ставрогин и EDCer им се допаѓа ова.
 11. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.126
  Допаѓања:
  1.209
  Готов е уште еден:
  IMG_0226.JPG IMG_0228.JPG
   
  На AceCaleb, EDCer и Ставрогин им се допаѓа ова.
 12. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.126
  Допаѓања:
  1.209
  Уште еден:

  IMG_0221.JPG
   
  На EDCer и AceCaleb им се допаѓа ова.
 13. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.126
  Допаѓања:
  1.209
  Уште еден:
  IMG_0234.JPG
   
  На Borsa и AceCaleb им се допаѓа ова.
 14. ReaLx3m

  ReaLx3m

  Член од:
  18 мај 2015
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  4
  Имам Ganzo G712 за продавање ако му прави ќеф на некој - https://ganzoknife.com/knife-ganzo-g712/ . Копија на Benchmade Bedlam.
  Сум го затурил негде клипчето, ако случајно го најдам ќе го дадам и него. Оштрен 2 пати и има ситни грепки од оштрењето(на сликата се малку преувеличени од блицот).
  Купен повеќе од ќеф одколку од реална потреба, и користен по дома претежно за сечење листови :). Шајбните на сечилото му ги имам сменето и му имам ставено тефлонски и е смуд ес фак.
  1000 ден.
  IMG_20180325_154414.jpg
  Клик за поголема слика.
  Ако има заинтересирани бујрум на пп за број.
   
 15. Macedonian97

  Macedonian97

  Член од:
  25 септември 2016
  Мислења:
  269
  Допаѓања:
  178
  Дечки, знам дека имате одговорено преку 1000 пати на прашањево ама дали ако порачам нож од интернет еве конкретно станува збор за нож од Aliexpress во цена од 450 денари дали би имал некој проблем?

  - Знам далечен познаник имаше некој проблеми кога нарача неколку ножеви, му бараја изјави зошто и како му се...
   

Сподели преку: