Новогодишна Прослава 2024

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Вака сега. Се договараме со друштво за нова година каде да се слави по ресторани, али увек има нешто да тргне наопаку. Еден сакал таму, еден ваму. Претходно славевме на плоштад и не беше баш убаво највеќе ради ладното и загадениот воздух. Претходни години имаше нешто обиди за во кафани, али дур се договориме со друштво, пројдол возот (во 5 до 12).

Сега оваа година гледаме да ја истераме озбилно и со време. Јас веќе уште пред неколу недели најдов неколку места кои што не се лоши, овдека во градот.

Да кажам сега кои се потребите.

Потребно е местото да не биде сељачана, музиката да не биде само сељачка, да не биде местото нешто како биртија (во фазон само со пушачи, сите пијаници, дрвенило, како некое кафачне 2x2 за сиротињи). Мене искрено ако ме прашате не ми мењава ништо какво ќе биде местото, секако сакам да не биде лош амбиентот. Највише еден од другарите што сака да биде по - пријатен амбиентот, и да има по - пристојна музика (може од музика македонско, екс ју, српско, англиско, свашта микс не е тоа проблем).

Буџетот ни е од 1500 до 2500 еве да кажеме до 3000 денари ако се погоди нешто за што би се оправдала цената, но нека е до 2500 макс, највеќе заради едно друго другарче кое што не е во голема финансиска можност да фрли повеќе од тоа.

И секако да има неограничен пијалок, и по можност и неограничена цена.

Најважно од се да местото биде во близина или некаде Аеродром, Центар, или Дебар Маало, тука во близина.

Си имаме ние со друштвото групен, и таму праќаме што понуди најдовме.

Јас најдов за ресторан национал карши соравија, местото е океј али цената мислам дека е 3000 - 3500 денари. За 3000 денари најдов ако не се грешам во Рагуза 960 или така нешто (веднаш до ново лисиче).
Најдов уште некоку такви ресторани кои што се горе доле со таа цена. Но сите овие што ги најдов се во близина.

Најдовме ние и во Илинден (Животот е круг) за 2000 денари.
Е сега тоа другарчето што не е во финансиска можност, он кога пратија другите за ова одма зема се запали за тоа место, и сега е тврд како орев запнал само за тоа место, а не размислува за враќање како ќе се организираме, па ако треба да мразнеме надвор да чекаме автобус, или да платиме такси кое што ќе не ошури (и вака врти сучи кога ќе видиш пак 2500 - 3000 ќе ти испадне, бидејќи си дал и за превоз а одиш некаде на страна на полошо место).

Ова го пишувам овде, бидејќи знам дека има луѓе кои што знаат повеќе од мене и го разбираат подобро градот, и знаат каде има настани / промоции или слично врзано со новогодишни прослави, па така да слободно што најдете пратете ми овде а јас ќе им препратам на друштво.


Целта ми е да се најде нешто во близина, поевтино, соодветно место, а не да се оди некаде "уџум" на не соодветно место.

Што најдете, пратете, јас ќе се јавам и ќе прашам. Сакам уште деновиве да средиме да резервираме, бидејќи еве уште 15 дена има до нова година а никако да се одлучиме. Кошницата е тој другарот кој што неможе да даде повеќе пари, а несака да чуе за поевтино во градот овде. Ова му доаѓа исто како да некој човек почне да копа рудник во планина, и најде злато одма, го земе, и си замине, мислејки дека се обогатил, а незнае дека ако продолжи да копа ќе најде понатаму и дијамант. Ете така јас можам да ја опишам ситуацијата. Ако бараме (заради тоа барам и помош од вас) низ градот, сигурно ќе се најде нешто во таа цена, а да е и подобро, и поблиску. Што најдете, пратете овде. Пратете ми и контакт број, цена, како се со јадење и пиење, и каде се наоѓа местото.
Автоматски споено мислење:


Ова е Дион во Аеродром.

Со цена се:
1350 денари без главно јадење
1550 денари со главно јадење
Неограничено пиење (сега секако некои луксузни пијалоци се доплаќаат ама реално такво нешто нема да се пие)
Амбиентот и местото мислам дека се добри, сум бил еднаш во Дион и не е лошо. Местото мене ми е многу блиски, а и на поголемиот дел од друштвото исто така.

Golden Rose Cafe & Restaurant
Цената тука е 2000, не е далеку местото, ќе пее некоја од Србија (не ми пречи мене било каква музика), а и со таа цена вклучено даваат карти за на афтер. Неограничено пиење, а за јадење не ми текнува како беше дали имаат ограничено или не (мислам беше шведска маса)

Овде:
И во Ла Тана слушнав дека ќе правеле дочек на 2024, ама незнам каква им е понудата.

Ако најдете вие нешто друго, пратете.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.337
Поени од реакции
79.115
и да има по - пристојна музика (може од музика македонско, екс ју, српско, англиско, свашта микс не е тоа проблем).
Малку ти се чудни барањава за музика.
Значи не било каква музика, туку попристојна, па после наведуваш што спаѓа у тоа и тоа да ти било буквално све што се слуша.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Малку ти се чудни барањава за музика.
Значи не било каква музика, туку попристојна, па после наведуваш што спаѓа у тоа и тоа да ти било буквално све што се слуша.
Нене, не ме разбра. Мене лично ми прија секаква музика. Туку на едно од другарчињата, него не му прија свашта. Он сака да не е некое сељачко кафанче каде што секој пуши и е камен пијан и се слуша нешто сељачко.

Што е до мене, јас сум издржал и на полоши места :D

Праќајте што најдете.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Уште ли се крева фама за дочек на Нова Година. Океј, секој според своите афинитети.

Гут, совет од постар.... на другарчето кое не е во можност да одвои повеќе финансии за дочекот, соберете бре мајку му стара сите по 50 денари, стигнете до тие 500 ден што му фалат и уживајте онаму каде сакате сите останати.

Бонус: деца, претежно од три пива се летва. Пиење со осет, полека, за да не празните желудник по кафаните.:lolzz:
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.786
Поени од реакции
10.589
Машките по 500, женските по еднаш. Хехе

Кое одделение сте бе? Го доведовте као демек самит на НАТО организирате, па дури и по форуми се распрашувате.
Седнете кај некој дома напрајте се стока и тоа е.
Колико плаво плаво небо је толкко лудо волим јеее
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.308
Поени од реакции
46.029
Машките по 500, женските по еднаш. Хех

Кое одделение сте бе? Го доведовте као демек самит на НАТО организирате, па дури и по форуми се распрашувате.
Седнете кај некој дома напрајте се стока и тоа е.
Колико плаво плаво небо је толкко лудо волим јеее
Млади се, крвта им врие, сакаат некое деколтенце да видат. Да има шемичка, шмекање малце, па здравје ако даде Господ, да се лапа некоја што повраќала руска салата до пред пола саат.

Мој совет е каде и да идете, тој сиромавиот да не го носите. Тој има лузерска аура, никој нема лапа поред него.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.308
Поени од реакции
46.029
И мириса на чајна и греано вино
Од екипата составена од четири другарки, она е дебелата, и како таква, измислена е за нашиве славеници што носат Тотал 90 патики. Ќе и нариптаат како рисови.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.786
Поени од реакции
10.589
Ова му доаѓа исто како да некој човек почне да копа рудник во планина, и најде злато одма, го земе, и си замине, мислејки дека се обогатил, а незнае дека ако продолжи да копа ќе најде понатаму и дијамант.
download.jpeg
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.301
Поени од реакции
22.603
Колико плаво плаво небо је толкко лудо волим јеее
Вечно ти благодарам за овој безвременски стих што благодарение на тебе сега го дознав. Оваа година ја сум одговорен за музиката така што треба што е можно повеќе вакви хитови од некое минато време да пронаѓам. За жал цд-то од матурата пред 100 год нема шанси да го најдам сега за да се потсетам што беше актуелно тогаш од " музикатa за пијање ". Најдобро а најлошо во меѓувреме е што ни тогаш ни сега не слушам ваква музика ама јбг кога сакам да сум диџеј.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Уште ли се крева фама за дочек на Нова Година. Океј, секој според своите афинитети.
Незнам со ова што мислиш? Јас дојдов онака да прашам. Мене искрено не ми менува никаде каде да славам. Сум растел по дрвени куќи (конаци), па така да навикнат сум на се живо и диво. Што е до мене, не е проблем.

Гут, совет од постар.... на другарчето кое не е во можност да одвои повеќе финансии за дочекот, соберете бре мајку му стара сите по 50 денари, стигнете до тие 500 ден што му фалат и уживајте онаму каде сакате сите останати.
Хахаха, може.

Бонус: деца, претежно од три пива се летва. Пиење со осет, полека, за да не празните желудник по кафаните.:lolzz:
Не сме ние до толку млади. Јас искрен да бидам не преферирам да пијам алхохол. Не пушам, не се дрогирам, си водам здрави навики. За специјални пригоди може неколку пива да испијам, и тоа. Добро сега не дека незнам да се напијам коктелче, али и тоа умерено, никогаш не сум пиел прекумерно.

Во животот само еднаш се имам опијането и тоа беше мислам за василица тие тогаш огновите кога се палеа, и тоа се опијанив чисто за да видам како е чуството. Никад више.

Мој совет е каде и да идете, тој сиромавиот да не го носите. Тој има лузерска аура, никој нема лапа поред него.
Шала на страна, тој ми е најдобар другар. Можеби и грешно се изразив.
Не е во буквална смисла сиромав, тули дечкото си чува пари и едноставно гледа да си изгради подобра иднина.

Еве една страна од ФБ, може ќе е од помош https://www.facebook.com/novogodisniponudi
Фала ти. До сега ти си првиот што конкретно излезе со конкретен одговор, и каде да барам.

Ако има некој друг што знае повеќе места, пратете слободно.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.681
Поени од реакции
35.005
Бонус: деца, претежно од три пива се летва. Пиење со осет, полека, за да не празните желудник по кафаните.:lolzz:
Друже ова е дозата за основна школа, ако се барем средно, крепат повеќе и од тебе и од мене. Во средно имав мавано по пола литар коњак, и пешачено до дома, сега ако испијам толку ќе треба да ми ја скрнете пченицата :D
Автоматски споено мислење:

Вака сега. Се договараме со друштво за нова година каде да се слави по ресторани, али увек има нешто да тргне наопаку. Еден сакал таму, еден ваму. Претходно славевме на плоштад и не беше баш убаво највеќе ради ладното и загадениот воздух. Претходни години имаше нешто обиди за во кафани, али дур се договориме со друштво, пројдол возот (во 5 до 12).

Сега оваа година гледаме да ја истераме озбилно и со време. Јас веќе уште пред неколу недели најдов неколку места кои што не се лоши, овдека во градот.

Да кажам сега кои се потребите.

Потребно е местото да не биде сељачана, музиката да не биде само сељачка, да не биде местото нешто како биртија (во фазон само со пушачи, сите пијаници, дрвенило, како некое кафачне 2x2 за сиротињи). Мене искрено ако ме прашате не ми мењава ништо какво ќе биде местото, секако сакам да не биде лош амбиентот. Највише еден од другарите што сака да биде по - пријатен амбиентот, и да има по - пристојна музика (може од музика македонско, екс ју, српско, англиско, свашта микс не е тоа проблем).

Буџетот ни е од 1500 до 2500 еве да кажеме до 3000 денари ако се погоди нешто за што би се оправдала цената, но нека е до 2500 макс, највеќе заради едно друго другарче кое што не е во голема финансиска можност да фрли повеќе од тоа.

И секако да има неограничен пијалок, и по можност и неограничена цена.

Најважно од се да местото биде во близина или некаде Аеродром, Центар, или Дебар Маало, тука во близина.

Си имаме ние со друштвото групен, и таму праќаме што понуди најдовме.

Јас најдов за ресторан национал карши соравија, местото е океј али цената мислам дека е 3000 - 3500 денари. За 3000 денари најдов ако не се грешам во Рагуза 960 или така нешто (веднаш до ново лисиче).
Најдов уште некоку такви ресторани кои што се горе доле со таа цена. Но сите овие што ги најдов се во близина.

Најдовме ние и во Илинден (Животот е круг) за 2000 денари.
Е сега тоа другарчето што не е во финансиска можност, он кога пратија другите за ова одма зема се запали за тоа место, и сега е тврд како орев запнал само за тоа место, а не размислува за враќање како ќе се организираме, па ако треба да мразнеме надвор да чекаме автобус, или да платиме такси кое што ќе не ошури (и вака врти сучи кога ќе видиш пак 2500 - 3000 ќе ти испадне, бидејќи си дал и за превоз а одиш некаде на страна на полошо место).

Ова го пишувам овде, бидејќи знам дека има луѓе кои што знаат повеќе од мене и го разбираат подобро градот, и знаат каде има настани / промоции или слично врзано со новогодишни прослави, па така да слободно што најдете пратете ми овде а јас ќе им препратам на друштво.


Целта ми е да се најде нешто во близина, поевтино, соодветно место, а не да се оди некаде "уџум" на не соодветно место.

Што најдете, пратете, јас ќе се јавам и ќе прашам. Сакам уште деновиве да средиме да резервираме, бидејќи еве уште 15 дена има до нова година а никако да се одлучиме. Кошницата е тој другарот кој што неможе да даде повеќе пари, а несака да чуе за поевтино во градот овде. Ова му доаѓа исто како да некој човек почне да копа рудник во планина, и најде злато одма, го земе, и си замине, мислејки дека се обогатил, а незнае дека ако продолжи да копа ќе најде понатаму и дијамант. Ете така јас можам да ја опишам ситуацијата. Ако бараме (заради тоа барам и помош од вас) низ градот, сигурно ќе се најде нешто во таа цена, а да е и подобро, и поблиску. Што најдете, пратете овде. Пратете ми и контакт број, цена, како се со јадење и пиење, и каде се наоѓа местото.
Автоматски споено мислење:


Ова е Дион во Аеродром.

Со цена се:
1350 денари без главно јадење
1550 денари со главно јадење
Неограничено пиење (сега секако некои луксузни пијалоци се доплаќаат ама реално такво нешто нема да се пие)
Амбиентот и местото мислам дека се добри, сум бил еднаш во Дион и не е лошо. Местото мене ми е многу блиски, а и на поголемиот дел од друштвото исто така.

Golden Rose Cafe & Restaurant
Цената тука е 2000, не е далеку местото, ќе пее некоја од Србија (не ми пречи мене било каква музика), а и со таа цена вклучено даваат карти за на афтер. Неограничено пиење, а за јадење не ми текнува како беше дали имаат ограничено или не (мислам беше шведска маса)

Овде:
И во Ла Тана слушнав дека ќе правеле дочек на 2024, ама незнам каква им е понудата.

Ако најдете вие нешто друго, пратете.
За музика оди симни ги миксовите од Дулета, за простор изнајмете си стан, за храна види дали ќе најдеш скара на кило, како студент имав земано од сендвичарите кај ДСД Пелагонија + ќе си земете салати/сувомеснато/грицки од маркет :D
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.104
Поени од реакции
16.006
Не е во буквална смисла сиромав, тули дечкото си чува пари и едноставно гледа да си изгради подобра иднина.
Toj e skrzav be coek, sto e mnogu mnogu potragicno. Da bese siromav, ne ni mozes da zameris. I sigurno ke izgradi podobra idnina ako resil za da ciganci za 500 denari za faking nova godina.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom