Нови фудбалски дресови

Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.473
Поени од реакции
8.706
Има ли некој порачувано дресови од Англиските пониски лиги и тимови во нивните фан шопови. Скам да порачам од оние нисколигаши 6-7 лига Англија има ли некој искуство
Од кој клуб поточно?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.934
Поени од реакции
9.568
Од кој клуб поточно?
Нема нешто посебно кој клуб битно ми е дресот да е некој интересен Борехам Вуд,Саутенд имаат интересни дресови Бостон,Блит Спартанс итн.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.077
Поени од реакции
25.486
Од каде имате добро искуство за купување на дресови, да предложите некој?
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.183
Поени од реакции
56.689
Од каде имате добро искуство за купување на дресови, да предложите некој?

Oд тука, само земи си една величина поголем од тоа што обично носиш за да ти биде покомотен, иначе другото е супер што се однесува на квалитет, штампа, лепенка и све остало.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.217
Поени од реакции
3.622
Од каде имате добро искуство за купување на дресови, да предложите некој?
Ѕирни на False 9, коска се дресовите. Цената може е малку повисока, ама многу се коректни за што и да треба во порака или на телефон.

 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.473
Поени од реакции
8.706

Oд тука, само земи си една величина поголем од тоа што обично носиш за да ти биде покомотен, иначе другото е супер што се однесува на квалитет, штампа, лепенка и све остало.
Му земав на татко ми од Баерн од тука го уби од носење, јас исто на Јуве само тоа Џип спонзорот што падна иначе коска.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.316
Поени од реакции
10.606
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.217
Поени од реакции
3.622
Овие мк фан страни сите набавуваат од dhgate
Пиши ми ПП за некој линк од некој што ти е проверен. Мене ми се многу сомнителни, да не ми се распадне дресот у сред перење :pos:
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.473
Поени од реакции
8.706
Пиши ми ПП за некој линк од некој што ти е проверен. Мене ми се многу сомнителни, да не ми се распадне дресот у сред перење :pos:
Мое мислење дека по ти се исплати да си порачаш преку дресови.мк, помалку замарање ти е, е сега може ќе го платиш 1/3 плус од тоа што е ама јбг.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.217
Поени од реакции
3.622
Мое мислење дека по ти се исплати да си порачаш преку дресови.мк, помалку замарање ти е, е сега може ќе го платиш 1/3 плус од тоа што е ама јбг.
Земав од False 9, многу добар ретро земав. Поштуем кога има приказна некоја, не е сувопарно купи-продај. Ќе платиш малку повеќе, ама не жалам ни денар
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.421
Поени од реакции
1.969
Не можеш да очекуеш не знам каков квалитет за 1500/1600 денари. За 2500/3000 ден. е више друг муабет.

Имам земено неколку од Порачка на дресови, ги убив од носење. Лепенката за спонзорот шо е пример Kutxabank или Radici Group се оштетува после не знам колку перења јбг. За тие пари е топ.

Планирам да зеам и од Дресови.мк да видам дали вредат 40 евра.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.183
Поени од реакции
56.689
Не можеш да очекуеш не знам каков квалитет за 1500/1600 денари. За 2500/3000 ден. е више друг муабет.

Имам земено неколку од Порачка на дресови, ги убив од носење. Лепенката за спонзорот шо е пример Kutxabank или Radici Group се оштетува после не знам колку перења јбг. За тие пари е топ.

Планирам да зеам и од Дресови.мк да видам дали вредат 40 евра.
Jaс од дресови.мк до сеа иам земено едно 5-6 дреса сигурно, и за сите одговорно тврдам дека се со супер квалитет, пачови, налепници, принтот све си стои, секако нели со тек на време со превиткување диплење гужвање ќе се појави минимално напукнување негде на краевите, ама со нормално перење со ладна вода немаат гајле.
На крај краева збориме за дресови кои по некоја логика би требало да се носат поретко, на фудбал, чат пат на некоја собиранка, на нешто така, не е за секој втор ден да го носиш и да го переш 4 пати неделно. Така и оргинал маица ќе ја поебеш а не полиестер дрес.

Едино ко што кажав, мој совет е да си земете една величина поголема, особено за тие дресови што се players edition или као и да се викаат тие што играчите ги носат, пошто има и други верзии fan или stadium верзии кои се полабави. Тие првите се реплика баш како што фудбалерите носат, по уз тело стојат. Овие другите се полабави.

Да, и не им се само тие што ги имаат објавено, ако сте заинтересирани може да се распрашате за било каков дрес да ви треба, ја еднаш прашував за оние на Аргентина од 86та година дресовите, се наоѓаат и такви.

Не е моја страната иначе, еден пријател од фан клуб ја држи, али нема врска тоа, добри им се дресовите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom