Нови фудбалски дресови

Член од
14 јули 2017
Мислења
642
Поени од реакции
1.265
Гледав јас едно време по DhGate и други страни за дресови, кинески нормално, и на крајот на денот пак цената му иде со се беџови, до кај 1500 стигат (со се достава). Е сега, друг проблем е што не сите нудат достава до кај нас, а има некој што има достава ама е поскапа од самиот дрес и не вреде.
Трето, на тиа од DhGate шо видов дека имат океј цена за достава и се тоа, па ми беа по малце сумјиви, т.е со помалце нарачки за разлика од други vendors.
Ајде да речиме за Реал Мадрид дрес, ќе се најдат еден куп, ама пример пребарај Lazio дрес, еден до двајца океј vendors шо имат претходно доста нарачки и океј оцена, ама и тиа ќе видиш дека доставата за до Македонија му е скапа.

Така да, заклучок, најверојатно ваквите страници кај нас си имат контактирано и можеби вклучено договор, дали со некој од vendors од DhGate или друго место, за дека ќе имат често нарачки, па добиват некоа поповолна цена и може да направат секаква нарачка, и некоа шо а нема изложено на DhGate тиа истиот vendor. А и реално, 1500 денара да го набавуат, а тука 2500 се продават, не е лошо.
Едино, дресови онлајн не знам како му се исплате, дека кај нив па баш евтини има, по 1800 денара дресови продаваa.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.219
Поени од реакции
3.627
Нарачувал некој mystery shirt досега? Ми имаат искачано неколку Инстаграм страници (претежно англиски/српски) ама немам искуство до сега со нарачки од надвор, само од локални имам нарачувано (дрес по избор, не мистери).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom