Нови фудбалски дресови

Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Општо поубави дресови стално вадат Пума, НБ, Умбро од Адидас и Најк, но ете што ти е маркетинг.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам дали е до мене ама сите три дреса на Сити се кој од кој... Мајка барале Пума на црниов да ставаат онаков дезен како женска марама за во манастир.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Не знам дали е до мене ама сите три дреса на Сити се кој од кој... Мајка барале Пума на црниов да ставаат онаков дезен како женска марама за во манастир.
За дезенот се согласувам, ама делот кај рамењата, кај ракавите изгледа многу добро, за разлика од Најк и Адидас што се ко крпи, отворени ко шалвари
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Арсенал го имаше топ триото за дресеви, најлошо се покажа Пума, не само за дизајните туку општо на материјал и квалитет во сооднос со цена.
Да не се лажеме, Најки и Адидас се класа, Пума може само водичка да им носе.

Хумел и Капа исто имаат добра понуда сезонава


Инаку Јунајтед и Адидас лош спој испадна, најки далеку подобри дизајни вадеше за нив.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Инаку Јунајтед и Адидас лош спој испадна, најки далеку подобри дизајни вадеше за нив.
Индивидуално е, освен овој домашен мене сите изминати од Адидас ми се допаднаа и ги имам, дали дома, гости или трет..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Да бе од Арсенал копираат. Сосема различна нијанса на сина боја, друг концепт иако и двата се од Пума.

Сината боја не е боја на Милан, ама има посебно значење низ истријата. И комшиките пред неколку сезони имаа чисто црвен дрес.

Efm_gKhWsAAVrEb.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom