Нови фудбалски дресови

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дајте да ги видиме што дресови се.


Цела колекција е, не пуштија само дресови инаку гостинскиот е оној со 3ката и домашниот е кај царот на столот :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.139
Поени од реакции
16.651
Искрено ни мене не ми се нешто јаки, тренерките, дизенот се измислени како за во некој нигерски спот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Измислени да ги носи некој циган. Ај може ќе имаа копии на Шутка. :D



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Проблемот е кај нас што ѓупците носат слични вакви работи па се има предрасуди. Ако зеленион гостински, тренеркине што ги носи Ихеначо и сивиот џекет ви се грди, не знам што да кажам. Кај шаренине дресови добро се ускладени ригите, боите и фонтот на буквите/бројките и тоа ви го кажува некој што хејта дресови со патерн на нив.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.566
Проблемот е кај нас што ѓупците носат слични вакви работи па се има предрасуди. Ако зеленион гостински, тренеркине што ги носи Ихеначо и сивиот џекет ви се грди, не знам што да кажам. Кај шаренине дресови добро се ускладени ригите, боите и фонтот на буквите/бројките и тоа ви го кажува некој што хејта дресови со патерн на нив.
Фросина Монси, Фросина Варошлија, Фросина Црнокрак.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
И мене катастрофа ми е дресов на Нигерија. Како партали склопени еден со друг. Знам дека оддаваат почит на ретро дресови од минати светски првенства, ама мене овај дрес не ми е за на фудбалски натпревар. Повеќе ми личи на аутфит за на некој геј рејв, со флоросцентни светла и диџеј Дејвид Гета хаха
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Проблемот е кај нас што ѓупците носат слични вакви работи па се има предрасуди. Ако зеленион гостински, тренеркине што ги носи Ихеначо и сивиот џекет ви се грди, не знам што да кажам. Кај шаренине дресови добро се ускладени ригите, боите и фонтот на буквите/бројките и тоа ви го кажува некој што хејта дресови со патерн на нив.
Кај нас џупциве, во светот џупските спортисти ко овие од латиноамеричкиве земји плус гето нигерите од НБА... :D

Мене ништо посебно не ми е дресот, оние црнине трењерки се добри, исто и еднобојниот резервен дрес, ама дресов со линиите од Јовица Михајловски на Бушава Азбука ич не ми е убав.

Плус што не е ни револуција ко што го фураат. Вакви дресови имало на минатите, ама па тогаш баш таквите ги сметаа/сметале за најгрди. Веројатно сега не смее тоа да се каже, ќе бидат обивнети за расизам. :D

Но фантастичен маркетинг потег од Најк во секој случај, си направија хајп и тренд, ќе има купувачи за помодарство.

Мислам дека за разлика од прошлит 2/3 СП и ЕП, на ова го победија Адидас во дресовите.
 
Член од
11 февруари 2018
Мислења
40
Поени од реакции
66
Lille ново лого и домашен дрес





 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Лил секоја година ново лого :D
Ме потсетуваат на македонскиве преваранти од директори што една иста фирма нонстоп ја затвораат и пак ја отвораат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom