Нови телефони од Т-мобиле!

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
дечки дали ке има нови телефони оти сакам да земам до крајот на годината најкасно

сакав да го земам Нокиа 6600 (2450 ден со 250 ден претплата) ама на страната го нема поќе а нов телефон е според каталогот

оти не ми е нешто фаца 6600 дали ке донесат други модели??????

ако знае некој слободно нека кажи

ФАЛА

П.С. рекламата е многу јака

 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
telefonive se katastrofa,jas prasav vo t-mobile i mi kazaa deka se kineski,a i nisto nemaat posebno wi-fi nemaat,taka da... :tapp:
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
ај некој што има T-Mobile Pulse ако сака нека пише за дисплејот добар ли е квалитетот на приказ и боите пошто гледам 65к бои е, потоа има ли "пенкалце" со него и што све иде у кутијата, може ќе го зимам утре на бизнис 350 за 6к ден :vozbud:
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
а јас сакам да прашам дали даваат пенкалце за Samsung S5230 од Т -Мобиле купен ако значи нешто (оти еден роднина зеде таков ама нема пенкалце) :pos2:

а тука на сликата гледам дека има

 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
абе самсунгот си има пенкалце, ама за овој Pulse не видов нигде по нет пенкалце, па дали уопште има ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
абе самсунгот си има пенкалце, ама за овој Pulse не видов нигде по нет пенкалце, па дали уопште има ?
Пулсот со пенкалце не работи исто како и ајфонот зошто имаат capacitive тачскрин а не resistive како на постарите телефони ... правете разлика :helou: capacitive тачскрин освен со прст не работи со друго ко на пример пенкалце или такво нешто
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
S5230 Нема пенкалце, имам другарка и другар имаат таков телефон. Ама бел имаат не им е од Македонија купен и немаат пенкалце.
 

KOKO AR.

i jas tebe
Член од
22 декември 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
ај некој што има T-Mobile Pulse ако сака нека пише за дисплејот добар ли е квалитетот на приказ и боите пошто гледам 65к бои е, потоа има ли "пенкалце" со него и што све иде у кутијата, може ќе го зимам утре на бизнис 350 за 6к ден :vozbud:
Drugar jas go imav telefonot displejot mu e super isto touchot stvarno e dobar se e ok.brz e ama kvalitet na telefonot nula sepak e kinesko sranje zvuk koga ke se javis katastrofa baterija 1 den za kamera sto da ti kazuvam neznam voopsto zosto pisuva deka ima pokatastrofa nemam videno se na se displej i softver odlicni se drugo katastrofa,druga rabota sto zabelezav koga ke go ostavev do kompjuter bez da ti zvoni nekoj strashno mu smetase na monitorot sto znaci mnogu zraci.p.s.jas vednas se oslobodiv od nego
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Drugar jas go imav telefonot displejot mu e super isto touchot stvarno e dobar se e ok.brz e ama kvalitet na telefonot nula sepak e kinesko sranje zvuk koga ke se javis katastrofa baterija 1 den za kamera sto da ti kazuvam neznam voopsto zosto pisuva deka ima pokatastrofa nemam videno se na se displej i softver odlicni se drugo katastrofa,druga rabota sto zabelezav koga ke go ostavev do kompjuter bez da ti zvoni nekoj strashno mu smetase na monitorot sto znaci mnogu zraci.p.s.jas vednas se oslobodiv od nego
Фала на одговор, сепак телефонот беше за мајка ми и и бил многу комплициран па си зема самсунг 7350.
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
70
Поени од реакции
7
а јас сакам да прашам дали даваат пенкалце за Samsung S5230 од Т -Мобиле купен ако значи нешто (оти еден роднина зеде таков ама нема пенкалце) :pos2:

а тука на сликата гледам дека има

јас имам таков телефон, гледаф на сите слики и на нет и по каталозите дека има пенкалце ама мене не ми дадоја... му појдоф во Т-мобиле и му викам оти вака... одговоро беше: сликата ја има праено некој неписмен архитект :toe:
 
Е

експерт

Гостин
јас имам таков телефон, гледаф на сите слики и на нет и по каталозите дека има пенкалце ама мене не ми дадоја... му појдоф во Т-мобиле и му викам оти вака... одговоро беше: сликата ја има праено некој неписмен архитект :toe:
овие телефони НЕМААТ пенкалце, во демо верзијата на телефонот било предвидено и имало пенкалце ама подоцна било изоставено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom