Нови игри

Член од
11 јуни 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
Ќе се разочараш од Brothers in Arms, јас бар се разочарав многу.
Abe ono si ostanal valjda istiot gameplay, a zaeban e malku, me nervira i sto nema save u igrata. Ama pogledav edno video na youtube i mi bese mnogu jako koga ke eksplodira granata i svapcive se digaat lasta u vozduh :) so race rasireni. Samo da ne e isto kako prvata da ne mozes koja sakas vrata da ja otvoris, nedo predefinirani otvoreni vrati da dava. Tuka veke se gubi na moznosti za strategii. Mi se sviga sto ima silent stance, da ne galamat koga ima bubasvabi vo blizina :D

Ke ja probam u sekoj slucaj, ke vidime sto cudo e.

Mame mu ebam, sto jaki igrici se pojavija u posledno vreme, nemam tolku gigi :) da gi simnam site. A da gi kupuvam pa ke mi trebaat pari ko za prosecna mobiljka. Barem edno 10 gi ima sto mi se najdzverski, a ostanatite dobri se vo uste pogolema brojka. Skapa profesija ova igranjevo haha. Sreka sto letoto go naoruzav PC-to do zabi, inace i za nadogradbi ke mu se mislev sega. Sto resursi baraat ova novive igri, uste fali da izbacat nekoja sto bara quadriple graficki, pa da se frli covek u nekoj podlabok vir, od muka sto ne moze da ja igra.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
ALAN WAKE ... За оваа игра имам слушнато пред година и више, а сепак од неа ни трага ни глас... Дали знае некој зошто...??? Иначе играва е супер ХОРОР ИГРА... Ја гледав и на You Tube и на самата нејзина страна...

Знае ли некој нешто за оваа игра...??? И дали воопшто ќе излезе кај нас...???
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
ALAN WAKE ... За оваа игра имам слушнато пред година и више, а сепак од неа ни трага ни глас... Дали знае некој зошто...??? Иначе играва е супер ХОРОР ИГРА... Ја гледав и на You Tube и на самата нејзина страна...

Знае ли некој нешто за оваа игра...??? И дали воопшто ќе излезе кај нас...???
-- Remedy has remained vague about Alan Wake, unwilling to give any information regarding the date of its release. When asked about a release date, Remedy representatives respond, "When it's done."


In an interview in April 2007 on the GamerScore Blog, it was said that Alan Wake is slated to be released in 2008, although no exact time frame was given. --


На Gamespot истиот одговор: TBA - To Be Announced :toe:



Ако пуштат бета добро е, инаку по изјавиве се чини ќе подзакаснат.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Abe ono si ostanal valjda istiot gameplay, a zaeban e malku, me nervira i sto nema save u igrata. Ama pogledav edno video na youtube i mi bese mnogu jako koga ke eksplodira granata i svapcive se digaat lasta u vozduh :) so race rasireni. Samo da ne e isto kako prvata da ne mozes koja sakas vrata da ja otvoris, nedo predefinirani otvoreni vrati da dava. Tuka veke se gubi na moznosti za strategii. Mi se sviga sto ima silent stance, da ne galamat koga ima bubasvabi vo blizina :D

Ke ja probam u sekoj slucaj, ke vidime sto cudo e.

Mame mu ebam, sto jaki igrici se pojavija u posledno vreme, nemam tolku gigi :) da gi simnam site. A da gi kupuvam pa ke mi trebaat pari ko za prosecna mobiljka. Barem edno 10 gi ima sto mi se najdzverski, a ostanatite dobri se vo uste pogolema brojka. Skapa profesija ova igranjevo haha. Sreka sto letoto go naoruzav PC-to do zabi, inace i za nadogradbi ke mu se mislev sega. Sto resursi baraat ova novive igri, uste fali da izbacat nekoja sto bara quadriple graficki, pa da se frli covek u nekoj podlabok vir, od muka sto ne moze da ja igra.
Интересна е на почеток, ќе ти прави многу мерак али има премногу glitches и некои чудни багови и графиката искрено не ми прави мерак али почнав да ја играм после Crysis така да може ради тоа таков лош впечаток да ми оставила :) Како и да е нон стоп едно исто се случува и ми здосади за кратко време и не ја ни доиграв. Може ќе ти прави мерак, има интересна идеа.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Аууууу...!!! Оваа игра ќе биде НЕВЕРОВАТНА...!!! Обавезно кажувај кога ќе излезе кај нас...!!!

Си размислил што машинче ке бара?????Изглеа не:smir: Сепак трејлерот беше многу добар.

Да не знае некој кога ке излага???????
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Си размислил што машинче ке бара?????Изглеа не:smir: Сепак трејлерот беше многу добар.

Да не знае некој кога ке излага???????
Па сигурно барем ќе се пушти со Core 2 Duo 2.5 GHz и графичка GeForce 9600 GT...????

Ако и со ова не се пушта...НАЛЕТ СЕ...!!! :toe:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Ќе биде добра играва али има време дур да излезе. Има ли нешто што ќе излага сеа за нова година??
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
koj znae od kade mozam da slegnuvam igri
:helou:
Торенти
Rapidshare
...

Си размислил што машинче ке бара?????Изглеа не:smir: Сепак трејлерот беше многу добар.

Да не знае некој кога ке излага???????
Па сигурно барем ќе се пушти со Core 2 Duo 2.5 GHz и графичка GeForce 9600 GT...????

Ако и со ова не се пушта...НАЛЕТ СЕ...!!! :toe:
Ќе биде добра играва али има време дур да излезе. Има ли нешто што ќе излага сеа за нова година??
Release Date: Q2 2009

И малку да ве разочарам, излага само за XBOX 360 и за PS2 (сега за сега)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Корун,грешка си на IGN.com пишува дека излегува и за PC ;)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Корун,грешка си на IGN.com пишува дека излегува и за PC ;)
Не сум грешка, Корун сум :)

И пишав дека на GAMESPOT така пишува. На другите може друго си пишува, битно ќе видиме што кој каде и како ќе излезе :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom