Препораки за игри

Член од
11 јуни 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
Crysis е легенда игриче, ја играм на многу јака машина на DX-10 (Core 2 Quad 2.4 GHz, Radeon HD 4870, 4 GB RAM) и графиката и е неспоредливо појака од онаа на останатите FPS игри... рефлексии, сенки, волуменозни прашинки и облаци, сончеви зраци поминуваат низ лисја и што ти ја знам друго. Ако ја игра човек на медиум сетинзи не ни може да даде реална оценка за неа, баш поради графиката. A исто и игривоста и е на супер ниво. Можеш комбинации да си правиш за инфилтрација во некој простор и како да ги убиваш тоа корејците. Пукаш во кантичката за бензин закачена на задниот дел од хамерите и со еден куршум го ништиш хамерот, ни РПГ не ти треба со малку памет ако играш. У гума му пукаш и се кине гумата, му завлекува предница на хамерот, се случува и да се истумба ако го гаѓаш додека вози со голема брзина. Значи има и неверојатна физика во играта.

А сега продолжениево Warhead е оптимизирано и за послаби машини. Значи би требало солидни фрејмови да вади на 1024х768 на Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB RAM и 8600 GTS.

Абе се што е DirectX-10 поштувам. Company of Heroes - Opposing Fronts како стратегија ми беше нешто повеќе од просечна, ама поради графиката ми се засвиѓа играта, утепав едно 3 месеци најмалку на неа, ја свртев едно 5-6 пати и плус на custom ја играв доста.
Brothers in Arms - Hell's Highway не сум ја земал уште, ама и на таа маст ќе и вадам, осеќам :vozbud:
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
30
Поени од реакции
19
Дај кажете некоја игрица како Hitman Нешо слично, и некоја јака авантура (Не мора да се нови, може и постари не ми пречи графиката итн итн.. ) :helou::helou::helou:
Mafia нешто како GTA и Hitman многу јака игра. Убава графика, со италијанска мафија е приказната, се возат стари кадилаци, фордови. се поминуваат мисии...немам зборови. Јас ја имам изиграно досега 4-5 пати и уште би ја играл.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Resident Evil 5 ke ima samo za PS3 i XBOX 360
А зошто...??? Незнаеш...???? :(

ALAN WAKE ... За оваа игра имам слушнато пред година и више, а сепак од неа ни трага ни глас... Дали знае некој зошто...??? Иначе играва е супер ХОРОР ИГРА... Ја гледав и на You Tube и на самата нејзина страна...

Знае ли некој нешто за оваа игра...???
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Crysis е легенда игриче, ја играм на многу јака машина на DX-10 (Core 2 Quad 2.4 GHz, Radeon HD 4870, 4 GB RAM) и графиката и е неспоредливо појака од онаа на останатите FPS игри... рефлексии, сенки, волуменозни прашинки и облаци, сончеви зраци поминуваат низ лисја и што ти ја знам друго. Ако ја игра човек на медиум сетинзи не ни може да даде реална оценка за неа, баш поради графиката. A исто и игривоста и е на супер ниво. Можеш комбинации да си правиш за инфилтрација во некој простор и како да ги убиваш тоа корејците. Пукаш во кантичката за бензин закачена на задниот дел од хамерите и со еден куршум го ништиш хамерот, ни РПГ не ти треба со малку памет ако играш. У гума му пукаш и се кине гумата, му завлекува предница на хамерот, се случува и да се истумба ако го гаѓаш додека вози со голема брзина. Значи има и неверојатна физика во играта.

А сега продолжениево Warhead е оптимизирано и за послаби машини. Значи би требало солидни фрејмови да вади на 1024х768 на Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB RAM и 8600 GTS.

Абе се што е DirectX-10 поштувам. Company of Heroes - Opposing Fronts како стратегија ми беше нешто повеќе од просечна, ама поради графиката ми се засвиѓа играта, утепав едно 3 месеци најмалку на неа, ја свртев едно 5-6 пати и плус на custom ја играв доста.
Brothers in Arms - Hell's Highway не сум ја земал уште, ама и на таа маст ќе и вадам, осеќам :vozbud:
Ќе се разочараш од Brothers in Arms, јас бар се разочарав многу.
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
Ќе се разочараш од Brothers in Arms, јас бар се разочарав многу.
Abe ono si ostanal valjda istiot gameplay, a zaeban e malku, me nervira i sto nema save u igrata. Ama pogledav edno video na youtube i mi bese mnogu jako koga ke eksplodira granata i svapcive se digaat lasta u vozduh :) so race rasireni. Samo da ne e isto kako prvata da ne mozes koja sakas vrata da ja otvoris, nedo predefinirani otvoreni vrati da dava. Tuka veke se gubi na moznosti za strategii. Mi se sviga sto ima silent stance, da ne galamat koga ima bubasvabi vo blizina :D

Ke ja probam u sekoj slucaj, ke vidime sto cudo e.

Mame mu ebam, sto jaki igrici se pojavija u posledno vreme, nemam tolku gigi :) da gi simnam site. A da gi kupuvam pa ke mi trebaat pari ko za prosecna mobiljka. Barem edno 10 gi ima sto mi se najdzverski, a ostanatite dobri se vo uste pogolema brojka. Skapa profesija ova igranjevo haha. Sreka sto letoto go naoruzav PC-to do zabi, inace i za nadogradbi ke mu se mislev sega. Sto resursi baraat ova novive igri, uste fali da izbacat nekoja sto bara quadriple graficki, pa da se frli covek u nekoj podlabok vir, od muka sto ne moze da ja igra.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
ALAN WAKE ... За оваа игра имам слушнато пред година и више, а сепак од неа ни трага ни глас... Дали знае некој зошто...??? Иначе играва е супер ХОРОР ИГРА... Ја гледав и на You Tube и на самата нејзина страна...

Знае ли некој нешто за оваа игра...??? И дали воопшто ќе излезе кај нас...???
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
ALAN WAKE ... За оваа игра имам слушнато пред година и више, а сепак од неа ни трага ни глас... Дали знае некој зошто...??? Иначе играва е супер ХОРОР ИГРА... Ја гледав и на You Tube и на самата нејзина страна...

Знае ли некој нешто за оваа игра...??? И дали воопшто ќе излезе кај нас...???
-- Remedy has remained vague about Alan Wake, unwilling to give any information regarding the date of its release. When asked about a release date, Remedy representatives respond, "When it's done."


In an interview in April 2007 on the GamerScore Blog, it was said that Alan Wake is slated to be released in 2008, although no exact time frame was given. --


На Gamespot истиот одговор: TBA - To Be Announced :toe:



Ако пуштат бета добро е, инаку по изјавиве се чини ќе подзакаснат.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Abe ono si ostanal valjda istiot gameplay, a zaeban e malku, me nervira i sto nema save u igrata. Ama pogledav edno video na youtube i mi bese mnogu jako koga ke eksplodira granata i svapcive se digaat lasta u vozduh :) so race rasireni. Samo da ne e isto kako prvata da ne mozes koja sakas vrata da ja otvoris, nedo predefinirani otvoreni vrati da dava. Tuka veke se gubi na moznosti za strategii. Mi se sviga sto ima silent stance, da ne galamat koga ima bubasvabi vo blizina :D

Ke ja probam u sekoj slucaj, ke vidime sto cudo e.

Mame mu ebam, sto jaki igrici se pojavija u posledno vreme, nemam tolku gigi :) da gi simnam site. A da gi kupuvam pa ke mi trebaat pari ko za prosecna mobiljka. Barem edno 10 gi ima sto mi se najdzverski, a ostanatite dobri se vo uste pogolema brojka. Skapa profesija ova igranjevo haha. Sreka sto letoto go naoruzav PC-to do zabi, inace i za nadogradbi ke mu se mislev sega. Sto resursi baraat ova novive igri, uste fali da izbacat nekoja sto bara quadriple graficki, pa da se frli covek u nekoj podlabok vir, od muka sto ne moze da ja igra.
Интересна е на почеток, ќе ти прави многу мерак али има премногу glitches и некои чудни багови и графиката искрено не ми прави мерак али почнав да ја играм после Crysis така да може ради тоа таков лош впечаток да ми оставила :) Како и да е нон стоп едно исто се случува и ми здосади за кратко време и не ја ни доиграв. Може ќе ти прави мерак, има интересна идеа.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Аууууу...!!! Оваа игра ќе биде НЕВЕРОВАТНА...!!! Обавезно кажувај кога ќе излезе кај нас...!!!

Си размислил што машинче ке бара?????Изглеа не:smir: Сепак трејлерот беше многу добар.

Да не знае некој кога ке излага???????
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Си размислил што машинче ке бара?????Изглеа не:smir: Сепак трејлерот беше многу добар.

Да не знае некој кога ке излага???????
Па сигурно барем ќе се пушти со Core 2 Duo 2.5 GHz и графичка GeForce 9600 GT...????

Ако и со ова не се пушта...НАЛЕТ СЕ...!!! :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom