Новите предлози на Нимиц за името на Република Македонија

Кој предлог на Нимиц (од прифатливите) би го прифатиле?

  • Демократска Република Македонија

    Гласови: 113 29,0%
  • Независна Република Македонија

    Гласови: 173 44,5%
  • Ниту еден (образложете зошто)

    Гласови: 103 26,5%

  • Вкупно гласачи
    389
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.176
Поени од реакции
898
Море и Србиве се на друга плоча сега. Пред некој ден случајно со еден србин на mIRC почнав разговор и овој “Македонија не е тоа што е, тоа е област во северна Грција, вие сте формација создадена од Тито за не знам која цел“...
 
N

n/a

Гостин
Pri uslovi deka nekoj se sprema da go priznae Kosovo koe sto e neotugjiv del od Srbija...vakvi provokacii i niski udari na Balkanska varijanta zab za zab se za ocekuvanje...:toe: ...kolku i da se prosti samite po sebe i da ne vodat nikade.
Vaznoto e sto ogromnoto mnozinstvo od narodot tamu (nad 80%) ne go deli toa mislenje.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
E тоа испуштив кога го прашале дали на тој начин т.е со намерно именување на Македонија како Ф***М и даваат поддршка на Гејлада не дал коментар - одговарал на други прашања
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.902
Поени од реакции
10.453
Кој гест за поздравување бе? Земја сосед кој не призна дури во 1996 година?!

Кога велев дека србите се најголемиот непријател на Македонија, луд ме правеа. Со Грција барем си имаме отворена војна, и знаеме на што сме.

Најтрагичното е, што сеуште постојат луѓе кои живеат во едни поранешни времиња, и не ја гледаат штетата која Србија и ја направи на Македонија. Што се чудиме, цела една партија имаме (море повеќе се) која се залагаше за помагање на еден диктатор (сите знаеме како).

Меѓутоа, србите се во дааалеку полоша ситуација од сите балкански земји. Каква Босна, каква Албанија, Србија тоне, пополека, како Бизмарк.

Можеме и ние "таа" (во стил на диктаторот) држава да ја ословуваме како Белградски пашалак, бидејќи не се многу далеку од тоа. Маџариве си печатат пасоши, УНМИК им дава на другите...

Белградски пашалак!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Zab za zab dodeka ne ostaneme bez zabi..


"Со Грција барем си имаме отворена војна, и знаеме на што сме. ":salut:
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Да се признае Косово под итно. Да ги признаеме уште пред и самите да прогласат независност. После ќе речеме грешка - пу пу не важи. Со „браќава“ подобро ќе се разбереме, па и како што викаат - само они не признаваат и како народ и јазик и црква.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Никогаш не сфатив која е поентата да фиромизираш, ако веќе политички си ја признал Република Македонија.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Не играме Ризик, луѓе.

"Србите" = Генерал-изација.
 
D

Delux

Гостин
Полека смирете се...
Сите рипаме без везе,а сме најголеми инфениористи.Зошто го велам ова,затоа што скурчено ми е нон-стоп да слушам како народот со супериорира западот,типични муабети„абе кога на запад вака,ова само кај нас е вака,на запад има закони,тука кај нас нема“
Србите водат своја политика за ги добијат поените од грција,кога се пред признавањето на косово.
Секако не ја оправдувам изјавата.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Генерализација.

Не чини цел народ да оцрнуваме поради неколку ќелеши.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.902
Поени од реакции
10.453
Абе не е цел народ, секако, ама некако многу се собраа последно време...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Генерализација.

Не чини цел народ да оцрнуваме поради неколку ќелеши.
Не не оцрнување ама зошто му требаше на Клошарот таа работа, на тој начин ли ќе собира поени од Гејлада ?????????????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom