Новите пакети DUO Extreme од On.net

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Здраво,

Од Кавадарци сум и сакам да знам дали има пуштено он.нет интернет и каде можам да го најдам продажното место или канцеларија за дополнителни информации за интернетот. Ако знае некој нека кажи. Благодарам:smir:
Тука види што ти треба.
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
А некој да знае како стои овој интернет, стабилен ли е, паѓа ли, има ли фрки ?
А исто и за телефонијата.
Некој со искуство нека кажи, кој користел некој од пакетите....
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.096
Поназад има коментари од членови, но ај да не мора да пребаруваш :smir: еве.
Откако месец дена имаше проблем кај одредени конекции (корисници), после тоа и сега е одличен. Исто и телефонот, нема разлика, барем според мене. Го користам екстримот веќе 2 месеци и нешто без проблеми. Е сега, знае некогаш да падне, но знае и на мтнет и на кабелските. Ова е почесто од серверите надвор отколку од самиот оннет. Се на се задоволен сум и со односот цена/брзина/пакет/телефон и со стабилноста.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Го имам истото мислење со Lurtz така да нема да погрешиш доколку станеш корисник на дуо ехтрем пакетот
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Поназад има коментари од членови, но ај да не мора да пребаруваш :smir: еве.
Откако месец дена имаше проблем кај одредени конекции (корисници), после тоа и сега е одличен. Исто и телефонот, нема разлика, барем според мене. Го користам екстримот веќе 2 месеци и нешто без проблеми. Е сега, знае некогаш да падне, но знае и на мтнет и на кабелските. Ова е почесто од серверите надвор отколку од самиот оннет. Се на се задоволен сум и со односот цена/брзина/пакет/телефон и со стабилноста.

Благодарам на опширното објаснување...по се изгледа земам некој пакет :) :smir:

Го имам истото мислење со Lurtz така да нема да погрешиш доколку станеш корисник на дуо ехтрем пакетот
Благодарам и на тебе :smir:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
За корисниците на Он.нет зборам.:helou:
да во сметката ми дојде дека има зголемување на брзините
Solo 10 dosega 4mbps, otsega 6mbps
Solo 30 dosega 5mbps, otsega 8mbps
Duo Extreme ostanuva na 10mbps
Duo Lite od 5mbps na 6mbps
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
да во сметката ми дојде дека има зголемување на брзините
Solo 10 dosega 4mbps, otsega 6mbps
Solo 30 dosega 5mbps, otsega 8mbps
Duo Extreme ostanuva na 10mbps
Duo Lite od 5mbps na 6mbps
Точно е. Еве и потврда:




Проверете и на biz.on.net.mk :helou:
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
да во сметката ми дојде дека има зголемување на брзините
Solo 10 dosega 4mbps, otsega 6mbps
Solo 30 dosega 5mbps, otsega 8mbps
Duo Extreme ostanuva na 10mbps
Duo Lite od 5mbps na 6mbps
Требало да ги зголемат брзините и за duo extreme.Ама да не чекаат iptv да пуштат и веќе време и он.нет да пуштат.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Вчера ми го пуштија дуо екстрим и многу тешко добивам конекција, а кога ќе ја добијам многу е споро. Денес приметив дека откако ќе кренам слушалка, нетот паѓа... Опремата е сигурно правилно поврзана... Што би можел да биде проблемот?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.096
Со екстримот имав и јас проблеми на почетокот, со воспоставување на конекција. Затоа го оставав автоматски да си се конектира со 99 пати и пауза од 2-3 секунди, ручам, подлегнувам и после гледам конектирано. Ова е ако имаш проблем со конектирањето. А ако е со брзината, вчера нешто беше тапа, многу тешко отвораше страни, но одвреме навреме има насекаде таков проблем и е вообичаено.
За начинот на конекција, не би требало интернет конекцијата да зависи од телефонскиот апарат. Ако ти е се врзано како што треба-од ѕид во line, од модем во модемот, од phone во телефонот би требало да не зависат една од друга. Пробај со техничка, телефонски или директно кај нив. Телефонски малку се зезнати, можда ќе те тераат да ресетираш модем :wink: , или дека не знаеш да конфигурираш, даваат доста чудни совети и предлози...зависи кој ќе ти дава одговор од техничка. Во секој случај прво телефонски пробај оти тие нели и од таму имаат можност да видат дали има проблем со конекцијата на таа линија. Ако нема проблеми до разделникот кај тебе, тогаш од разделник до модем и телефон може да ти дадат совет.
Мислам дека 10-20 страни наназад (кога јас имав проблем-негде јануари) имаше едно момче со сличен проблем-забележа дека не може да се конектира, а при кревање на слушалка добива конекција.

Друго не знам како би ти помогнал :smir:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Требало да ги зголемат брзините и за duo extreme.Ама да не чекаат iptv да пуштат и веќе време и он.нет да пуштат.
OnNet започнуваат со дигитална телевизија од Септември.
Зголемување на брзините и понуди со мобилна телефонија од тогаш.

@Dikivest - не ме демантирај....
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Исто и јас имав проблеми на почетокот. Кога ставив ДУО ЛИТЕ навечер после 19:00 немав нет (конекција имаше, а не можеше да отвори ниту една веб страна преку ниту еден бровајзер). После 1 недела континуирано јавување во техничка буквално секој ден по 3 пати најмалку, типот ми вика форматирај го компјутерот. И така би. Еве немам никаков проблем последниве 2 недели. Поздрав.
 
Член од
2 декември 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
Вчера ми го пуштија дуо екстрим и многу тешко добивам конекција, а кога ќе ја добијам многу е споро. Денес приметив дека откако ќе кренам слушалка, нетот паѓа... Опремата е сигурно правилно поврзана... Што би можел да биде проблемот?
100% погрешно ти е поврзан сплитерот. Провери убаво кај ти влегува линија, каде оди до телефон и до модем.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
100% погрешно ти е поврзан сплитерот. Провери убаво кај ти влегува линија, каде оди до телефон и до модем.
Океј е бе... Сплитер уште еден ми требал. Инаку поврзано беше ко шо треба. Знам шо е тел а шо адсл на сплитерот...:)
Него сеа некако слабо ми отвара страни...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom