Новите пакети DUO Extreme од On.net

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
а замисли ме мене од Ченто? Ќе се убијам од чекање :nesum:
Ама ај, ваљда ќе се исплати чекањето:)
Нема врска кај живеш бе адсл модемот да не ти го праќаат по желка па што ќе чекаш! Ако има техничка можност тогаш си иде според процедура 25 работни дена (значи бес саботи инедели).
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
25 работни дена = 1 месец и една недела чекање ОМГ смешно е но да видиме кој што ставил друг што ќе каже, како е и колку е задоволен од дуоќто
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Добро, за што се буните? Таква е процедурата, т.е. јас ко што би рекол им се може на Т-Хоум, па одолговлекуваат колку што можат. Паметен потег, ама сепак педерски.

Е сега зошто сум изнервиран. Прва работа, на сајтот никаде не пишува каде е достапна услугата. Некој од Дебар ќе си помисли дека може да го земе пакетот. Јасно и гласно нека кажат, имаме толку и толку централи, се чекаат 30 работни дена за да го добиете пакетот, мора да се префрлите на ОнТел фиксна телефонија и у курац више, нека седне некој вработен да поработи малце во скапан Paint и нека обележи во кои реони во Скопје е достапна услугата. Преку глава ми е дојдено од чекање на 181 за да добијам основни информации за нивни услуги. Нека даде севишниот Буда некој да ги тужи за лажен маркетинг.
П.С. Немам моментално период, само сум изнервиран од сите селски провајдери во Македонија.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Јас ќе почекам со дуо екстрим, оннет ќе пушти за месец дена пакет со IpTV (веќе го тестираат).
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Нема врска кај живеш бе адсл модемот да не ти го праќаат по желка па што ќе чекаш! Ако има техничка можност тогаш си иде според процедура 25 работни дена (значи бес саботи инедели).
Прош, абе не си нормален :tv:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Има ли некој Дуо Лајт или Дуо плус ? И што после 10/30 гб
ја намалуват ли брзината или останува ?
 
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Epa ja potpisav dogovor za duo extreme

Potpisav dogovor za duo extreme ,na 18 sepnemvri i denes sme22 oktomvri i uste nema nisto,od okolu razbrav deka seuste nemaat aktiven korisnik na ovoj paket,plus edna moja drugarka se vraboti vo onnet i mi rece deka ke pocnat da gi aktiviraat dogovorite pri krajot na dekemvri poradi sto nemale nesto texnicka poddrska i nesto ne se dogovorile so t-home posto se razbira telefonskata linija sto ja koristi onnet e na t-home.

I stvarno dosta so ovie serenja od tipot :Aj ti stai pa kazi kako e,mislam mnogu e lespersko razmisluvanje(aj ti zaebise za jas da ne se zaebam) takvite kako vas i zabe da vi go dadat internetot i za bez pari pak ke se mislite ke cekate neso popovolno,a i da se slozite baksuz ke ve tera i pak nema da vi cini :violent1:
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
t-home posto se razbira telefonskata linija sto ja koristi onnet e na t-home.


Pa da vi ja exxx majkata lesperska i parazitska kakov T-home be kakvi bakraci bre oni treba da si imaat svoi kabli sto kenjaat togas celo vreme ONNEt e siten diler na telekom vaka li ke odime napred sramota bruka ziva ste eeeej :party3::party3::party3: nekoj ke sviri violina a nekoj ke se zaebava so nas korisnicite .


Kakov T-home neli OnNet e nezavisen i dosta serete za tie formulari i kakvi se tie tehnicki moznosti toa si e rabota na OnNet se treba da odi na edno mesto .

Nikoj ne im e kriv firma od 20 ljuge ke davale 10Mbps ajde be ne me zaebavajte .ne pisuvam na ovaa tema vekje ..........................nema da se zamaram so sitni dilercinja
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Нема врска кај живеш бе адсл модемот да не ти го праќаат по желка па што ќе чекаш! Ако има техничка можност тогаш си иде според процедура 25 работни дена (значи бес саботи инедели).
Тоа ти зборам бе бато, техничка можност нема...а се рекламира ширум МАКЕДОНИЈА. Прво скокни па речи оп
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.270
Поени од реакции
973
јас од што читам само еден има ваков пакет,јас поднесов 20 септември ама ништо ни трага ни глас,а се рекламираат сегде а никој нема незнам што е работата,многу се несериозни,и сеа до последен ден ли ќе чекаат за да ни го наместат.Проблемот бил во Т-Home,???каква и врска да имат они мене ама баш ич не ме интересира.Само ме нервира тоа што имам уште 5 месеци од wadsl и сеа ако не донесат на време ќе ме изнервираат и ќе треба да го раскинам договорот,а па од друга страна ќе заглавам со wadsl ни вамо ни тамо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom