Новите пакети DUO Extreme од On.net

Статус
Затворена за нови мислења.

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Тоа ти зборам бе бато, техничка можност нема...а се рекламира ширум МАКЕДОНИЈА. Прво скокни па речи оп
Не да нема јас од Бутел сум и двапати потпишувам договор и на крај ке се откажам се глупи оправдувања добивав за на крај да ми кажат дека во моментов нема мрежна подршка во Бутел а од средината на август чекам и чекам и чекам...и се карам и се карам....снемав нерви веќе
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
abe samo vo skopje go ima toj duo extreme ili i vo drugite gradovi??
Ко што гледам у скопје имат милион проблеми лажги ова она, па би рекол у другите градови ич да не размислувате да зимате дуо додека не се среди ова со чекањево :pos2:, но ваше право е тоест што сакате правете, ваш избор - ваша работа.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
доста едноставно е...

префрли се на мтнет.

моја прогноза: до почеток на 2009 не очекувај нешто сериозно во поглед на интернет од оннет. почеток на 2009та ќе биде проширувањето на дуо низ цело Скопје. Низ цела Македонија којзнае...
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Прашав,само за Скопје е EXTREME пакетот,во другите градови како замена има Duo PLUS 1299+ддв 30гб даулоад,5мбпс,300 минути без претплата кон телеком :(
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Се утепаф чекајки 30 дена.

Сеа до крајоф на неделата им е краен рок да ме уклучат.

Ако не се деси ништо до тогаш ке кршам глави :helou:

А уште ако ми го дадат само модемот и ако чекам недела две да ми ја конектираат линијата ,ке ме пишува у весник дека сум потепал пола он нет.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
:P све напнати луге, до интернет со тепање :)
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
474
:P све напнати луге, до интернет со тепање :)
Брат што ти се криви луѓето си сакаат интернет како секој чоек шо си има потреба а тебе ти треба лечење затоа што си патолошки лажго барем што се однесува до пакетите .

Кажи ми кој нормален провајдер нуди пакет кој фактички неможе да го овозможи или има некоја задна цел или едноставно е ненормален.

Знам дека не е до тебе ама тебе те боли стојко за корисниците така да сите сте од исти калап во фирмата виртуелни манијаци и оговорачи како жени сте сите кога е густо нигде ве нема.............:kesa:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Брат што ти се криви луѓето си сакаат интернет како секој чоек шо си има потреба а тебе ти треба лечење затоа што си патолошки лажго барем што се однесува до пакетите .

Кажи ми кој нормален провајдер нуди пакет кој фактички неможе да го овозможи или има некоја задна цел или едноставно е ненормален.

Знам дека не е до тебе ама тебе те боли стојко за корисниците така да сите сте од исти калап во фирмата виртуелни манијаци и оговорачи како жени сте сите кога е густо нигде ве нема.............:kesa:
ХАХАХАХА мене ми треба лечење или ти треба да идеш на терапија? Тоа што многу се чека јас не го диктирам и не ве лажам туку проблемот е до други кој си го прават монополот и кој им се може да ја оддолговлечува процедурата за активирање на услугата. И нарочно е тоа се знае зашто за да може да се јавуваат револтирани корисници и да ги откажуваат договорите и фактички да си ги задржат корисниците тоа е јасно! Тоа го имало и ќе го има.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
ХАХАХАХА мене ми треба лечење или ти треба да идеш на терапија? Тоа што многу се чека јас не го диктирам и не ве лажам туку проблемот е до други кој си го прават монополот и кој им се може да ја оддолговлечува процедурата за активирање на услугата. И нарочно е тоа се знае зашто за да може да се јавуваат револтирани корисници и да ги откажуваат договорите и фактички да си ги задржат корисниците тоа е јасно! Тоа го имало и ќе го има.
n00b брат ја имаш мојата поддршка. за миграција од т-хоумци на космофон со фиксна линија се чека 25-30 работни дена што јасно кажува кај кого е проблемот. бај д веј другар ми чекаше дури и подолго само за да му ја исклучат линијата од телеком, а си зема нов број од космофон. :helou:
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Брат што ти се криви луѓето си сакаат интернет како секој чоек шо си има потреба а тебе ти треба лечење затоа што си патолошки лажго барем што се однесува до пакетите .

Кажи ми кој нормален провајдер нуди пакет кој фактички неможе да го овозможи или има некоја задна цел или едноставно е ненормален.

Знам дека не е до тебе ама тебе те боли стојко за корисниците така да сите сте од исти калап во фирмата виртуелни манијаци и оговорачи како жени сте сите кога е густо нигде ве нема.............:kesa:
момак кој ти е тебе проблемот.на сите овде им е јасно дека работиш за некој друг провајдер и овде си да ги палиш луѓето.
КОРИСТИШ ДУО ЕХТРЕМЕ?
еве јас ќе ти одговорам:
НЕ
значи воопшто немаш никаква основа да збориш на оваа тема.
ако сакаш да плукаш по оннет имаш други теми за тоа или пак ако толку се јак како што збориш имаш медиуми кој радо ќе ти ислушаат, ќе направат интервју со тебе, ќе напишат некој ред за твоите проблеми и така сите на крај ќе бидат среќни и нема да мора да ги слушаат твоите фрустрации што овде без никаква основа ги изнесуваш.Ти објаси и н00б све како што треба.
Бидејќи е крај на работната недела, време е да отидеш да си го подгинеш чекот што го добиваш да плукаш тука, а ако го правиш ова чисто онака тогаш ДЕЧКО стварно имаш проблем и тоа голем.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Незнам зошто сте зачудени. Кога последен пат Он.нет понудил добра услуга? И цело време некој друг им е крив.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Незнам зошто сте зачудени. Кога последен пат Он.нет понудил добра услуга? И цело време некој друг им е крив.
сакаш да ти кажам кога?! пред точно една година кога ги извадија соло пакетите. за дуо не коментирам бидејќи не сум го пробал.
а сакаш да знаеш зашто го фалам соло-то?! епа бидејќи тоа што го пишуваше во флаерот го пишуваше и во договорот и јас го добив заедно со конекцијата. мислам дека не треба да плукате по соло-то бидејќи знаевте што ве очекува и кои се брзините. за wadsl исто.
за дуо: останува времето да покаже.
 
P

Princ

Гостин
сакаш да ти кажам кога?! пред точно една година кога ги извадија соло пакетите. за дуо не коментирам бидејќи не сум го пробал.
а сакаш да знаеш зашто го фалам соло-то?! епа бидејќи тоа што го пишуваше во флаерот го пишуваше и во договорот и јас го добив заедно со конекцијата. мислам дека не треба да плукате по соло-то бидејќи знаевте што ве очекува и кои се брзините. за wadsl исто.
за дуо: останува времето да покаже.
Единствениот добар пакет од оннет според тебе е солото, а? Дека не е на оннет :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Дуо, вадсл, вајфи... тоа се производи на оннет. Да не ви ги опишувам за квалитет, си ги знаете.
Единствено солото беше (е) производ на т-хоум кој оннет го ПРЕПРОДАВА. За соло потпишуваш договор со оннет, а они за тебе прават договор со т-хоум. Интернетот е на т-хоум, инфраструктурата е на т-хоум... се е на т-хоум кај солото.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom