Новиот Ајфон на Епл

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Момците од Гизмодо тврдат (а ние немаме зошто да не им веруваме) дека дошле до новата верзија на Ајфонот. На прв поглед некако ист е како минатиот ама скроз различен. Повеќе не е заоблен, туку е комплетно коцкаст, но и понатаму остануваат сите оние елементи кои ги имаа претходните Ајфони. Ново е што има и предна камера, задната камера е подобрена, додаен му е флеш, копчињата од страна се метални и наместо стандардна користи микро-СИМ картичка.многу повеќе за телефонот тука

извор: Он нет
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Aко е ваков каков што е на сликиве, ќе бидам пресреќен со мојов 3G. :)
 
H

^HITMAN^

Гостин
Да не е кинеско гомно ова бе а? Не ми личи дека Apple ќе направи полош дизајн од претходниот.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
не е лош бе зашо, по "мачо лук" има сеа :)

има поголеми димензии на екранот.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Еве уште повеќе детали како се случило да дојдат до новиот прототип

Извор ИДИВИДИ

Пијан програмер од Apple го изгубил новиот iPhone

Безгрижното ноќно излегување на 18 март се покажа кобно за дваесет и седумгодишниот програмер на Apple, Греј Повел. Таа ноќ Повел во пивница го изгубил својот iPhone, но еден месец покасно неговото излегување се покажа како кобно, бидејќи наместо некој од постоечките серии на iPhone, тој го изгубил новиот iPhone, кој на пазарот треба да излезе тек во текот на летото.


Apple е прилично строг кога се однесува за „протекување“ на информации околу новитетите и поради тоа сигурноста во компанијата може слободно да се мери со онаа на светските тајни служби. Сепак, не постои таков сигурносен систем кој би можел да спречи едноставна човечка грешка.

Во текот на вчерашниот ден, екипата од Gizmodo објави детали и рецензија за мистериозниот iPhone кој завршил во нивната редакција. Уредот дефинитивно визуелно наликува на постоечкиот модел на iPhone, но од него се разликува во многу технички новитети.

Утрово и ИДИВИДИ го претстави новиот iPhone, но сепак во текстот оставивме простор дека може се работи за лажен уред. Сепак, денеска на адреса на Gizmodo се јавил службеник од Apple кој загубениот телефон си го побарал назад. Ова беше само доказ дека сепак се работи за вистински производ од Apple.
Во моментов не знаеме каква е судбината на несреќниот Греј Повел кој по една пијана вечер го изгуби својот прототип на iPhone.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
лелее очекувајте сеа предвремена навала на кинески створеења...
ради овој копуков, Стив Џобс ќе треба да го одложи излагањето на Ајфон со изменет дизајн :tv:
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Веќе користам еден, од првите... не сум нешто премногу задоволен од него, сепак Нокиа си е Нокиа бтв.. трампам Ајфон 3г, прва серија,, за Нокиа н96.. ако се најде некој нека пише.. :back:

едит: ако треба ќе му доплатам :vozbud::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom