Нова жртва на местото каде што загина Тоше

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Незнаев каде да ја ставам темава. Шо е работава со местово , само тука несреки се случуваат:uvo:

Во тешка сообраќајна несреќа што се случила вчера утро околу 7 часот на автопатот Брегана-Липовац кај Нова Градишка, смртно настрадал 36-годишниот државјанин на Србија, Љ.М., а 30-годишна Австријка со иницијали М.А. била повредена, пренесе хрватската телевизија Нова.

Несреќата се случила кога автомобилот “пасат“ со австриска регистрација што го возела М.А. во еден миг налетал на возило со полуприколка со бугарска регистрација, што возел пред неа. Австрискиот автомобил со својот преден дел удрил во задниот лев дел од полуприколката, како се превртел и лизгал по автопатот.

Во несреќата смртно настрадал совозачот во автомобилот, додека возачката М.А. била повредена и пренесена во новоградишката болница, се дознава од истражниот судија во Жупанскиот суд, Стјепан Франиќ.

Конкретната причина за несреќата се уште се утврдува.

Оваа несреќа, пренесува ТВ Нова, се случила на истото место каде што загина и македонската музичка ѕвезда Тоше Проески.

Извор: Нетпрес

 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Очигледно, црна точка на автопатот. Језиво слична ситуација...
Не ми се коментира. Властите нека го решат проблемот, мамата.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Лесна и земја туку има некој инфо колку несреќи се случиле таму пред Тоше да настрада ??
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
баш татко ми ми кажуваше дека тој дел од автопатот е незгоден за возење затоа што одеднаш се влетува во густа магла, како облак, прст пред око што не се глеа.сигурно и денес било така.греота стварно, се надевам дека барем девојката ќе биде добро
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Сум бил по овој пат и колку што памтам, прав е, рамнина, ама насабајле кога Сонце изгрева таман да ти се приспие.

Ама не знам што да кажам, не ми се верува...
Лесна му земја.
 
Г

Гоццццце

Гостин
Немојте да бидете наивни.... ова се начини да се прикрие убиството на Тоше!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Немојте да бидете наивни.... ова се начини да се прикрие убиството на Тоше!
Не треси глупости.

Мои познаници летоска (пред да му се случи несреќата на Тоше) имаа тешка собраќајка на истото место, целата кола им беше здробена, но за среќа поминаа без потешки повреди.

Патот е таков, ги лаже возачите, сите возат со огромни брзини.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Секоја година поминувам по овој пат, пролет/лето, баш тој дел е некако како во блага кривина и тера на поголеми брзини, така да ако наеднаш ти излезе нешто пред пат и закочиш, наздравје.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Црна дамка е местото .... лесна му земја :(
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
дефинитивно тоа место е црна точка.. :( :( :(....

Жално... :(
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Јас имам направено сообраќајка на потполно истото место, на 30 август 2003.. и истиот ден, на меѓусебна оддалеченост од 2-3-4 километри, имаше направено уште 3 сообраќајќи (ги сретнав жртвите у болница).. местото е дефинитивно црна точка :/
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom