Нова ГОДИНА - леле шо ќе облечам?

Статус
Затворена за нови мислења.

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Шо ќе носите за нова година???? Купивте уште немојте да се решите хехееееееее НЕШТО фармерчиња и ке го опнам капутон со некоја добра кошула хехе
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Зар уште има луѓе кои се оптеретуваат дека мора да изнакупуваат нова гардероба за Нова година?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Штом ја отвориле темава...изгледа постојат.:nesvest:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Зар уште има луѓе кои се оптеретуваат дека мора да изнакупуваат нова гардероба за Нова година?





точно! не се замарам толку со ќе облечам за нова година....
сигурно нема да е нешто разголено ко за на лето и да се смрзвам :vozbud:
темава...:uvo:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
У-ла-ла...

Добро што ме потсети.
Заборавив на козметичар да закажам!

Инаку гардеробата ја набавив од Грција, чевлите од Италија, шминката од САД ми ја прати тетка ми. Едвај чекам да дојде, само уште 8 дена . :pipi:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Танес бееее, ме изнасмеа вака сабајлечки. Ќе облечел капут со кошула - :pos:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
нова година ко и секоја вечер, облеката шо е важна толку
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Штом ја отвориле темава...изгледа постојат.:nesvest:
Ако се правиме на будали, не се замараме :)

Не дека јас сум преоптеретен, но секако дека ми е важно да изгледам ок на Нова Година...како и секој друг ден.

А можам да замислам по аналогија на математичка прогресија, колку за новогодишната гардероба се оптеретуваат луѓето (особено девојките) кои за секојдневно излегување на кафе во град трошат по саат и пол за селекција на облека.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Ако се правиме на будали, не се замараме :)

Не дека јас сум преоптеретен, но секако дека ми е важно да изгледам ок на Нова Година...како и секој друг ден.

А можам да замислам по аналогија на математичка прогресија, колку за новогодишната гардероба се оптеретуваат луѓето (особено девојките) кои за секојдневно излегување на кафе во град трошат по саат и пол за селекција на облека.
Ако правиме будали од нас па да земеме и да се замараме.:)

Нова година си е Нова година. Мене искрено ден како и сите други денови. Значи исто како што се мислам што би облекла за најобично излегување, така и за фамозната Нова година. Сигурно дека не би се помачила да избирам балско светкави фустани, или што ти ја знам.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ne se zamaram mnogu alisakam da izgledam ubavo za nova godina...si kupiv se so mi trebese za prva i vtora vecer...za treta :DDDDDne se optovarvam do tolku:D
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Eпа јас се замарам за разлика од вас. Сакам да изгледам убо, впрочем сите околу мене ќе изгледат убо. Битно ми е да бидам убо облечена, не мора кузнеј шо, ама сакам да си бидам средена.
Сеуште немам излезено да видам шо располага Битолава, а сигурно ќе има нешто убо.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Eпа јас се замарам за разлика од вас. Сакам да изгледам убо.
Па тие што не се замараат не значи дека не сакаат да изгледаат убо. Убаво де.

Само не си прават ментална тортура дека мораат да купат тоа и тоа, да биде такво и такво...
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Eпа јас се замарам за разлика од вас. Сакам да изгледам убо, впрочем сите околу мене ќе изгледат убо. Битно ми е да бидам убо облечена, не мора кузнеј шо, ама сакам да си бидам средена.
Сеуште немам излезено да видам шо располага Битолава, а сигурно ќе има нешто убо.
Тие што сакаат да изгледаат убаво, изгледаат убаво секој ден. Воопшто не сакам луѓе што се мачат да изгледаат убаво само неколку дена во годината, а другите денови се запуштаат.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Бидејќи не сакам да трчам на 31 по продавници и да гледам што ќе носам,таа обврска(да јас така ја гледам,како обврска) си ја завршив многу порано.
Си купив црно едноставно фустанче,ташна и ќе носам штикли кои што ми се преубави и немам потреба да купувам нови.
Задоволна сум од изборот,башка знам дека тоа ќе го носам и во други прилики и нема да бидам накитена како елка туку едноставно а убаво.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom