Нирвана или ГНР

Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...јооо слеш ја највише го сакам од гнр(ексел ме нервира)...ама ипак двете групе ги сакам..мнооогу..ама коај би бирала помеѓу овја две..НИРВАНА..е бољаааааа:vozbud::vozbud:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.784
Поени од реакции
10.000
Nirvana секако подобри во секој поглед. G'n'R не можам да ги сварам не знам што толку ги форсираат.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
od nirvana do guns and roses ima edna razlika, nirvana se grudge a g'n'r se rock
Па тоа ти викам и јас ама ако веќе сум приморан да споредувам тогаш без размслување би рекол нирвана затоа што гнр се сра*е на 20 и 21 век
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
Некако Слеш многу ми се филма ,а Ексел ме нервира па затоа би рекол Нирвана
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Прво овие се два различни стилови и ако мора да ги споредам
Guns 'n Roses се добри како бенд, меѓутоа начинот на изразување на Курт бил посебен и затоа тука нема дилеми. И тоа што сите викаат дека Nevermind го купувале за да ја слушаат Smells like teen spirit...нека го слушнат албумот па 100% ќе го сменат мислењето (за In Utero и Bleach да не зборуваме)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Нирвана ми се допаѓаат повеќе .. Инаку нема споредба меѓу бендовите .. различни стилови се.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
АБЕ СМЕТАМ ДЕКА ТЕМАВА Е ИЗЛИТЕНА И НЕ СООДВЕТНА ЗАТОА ШТО ГНР НЕ МОЖАТ ДА СЕ СПОРЕДАР СО НИРВАНА ОД АСПЕКТ ШТО СЕ РАЗЛИЧНИ СТИЛА И ОД АСПЕКТ ШТО НЕ СЕ ДОРАСНАТИ ДА СЕ СПОРЕДАТ СО НИРВАНА
Р.И.П КУРТ
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
ХАХАХАХХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХ
НЕ ГО ПРИМЕТИВ ОВА ЈАС БЕ ИНАКУ ДРУГАР МИ Е ЧЕ ГО ОБОЛАМ ОД ЗАФРКАВАЊЕ НА ЧКОЛИА
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
НИРВАНА или ГНР , мојте наомилени бендови но ако морам да бирам кој е подобар би рекол Ганс бидејќи нив ги слушам од мојата 3година и секогаш ме орасположуааа нивните песни а пак за Нирвана песните немам збороој и некако тие ми се ако сакам да се рамрдам и сл...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom