Нирвана или ГНР

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
burn84 напиша:
А бе ја на шала ја поставив темава и мене ми е досадна.Не знаете да разграничите некој многу мреази едни а многу сака други тоа есамо од незнаење.
Aj сеа не се правдај....:)
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Nemozam da se odlucam dali NIRVANA ili GNR zaso iako slusam punk, dobri se i dvete grupi.....:icon_lol:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Abe ja sepak bi se odlucil za GNR. Nekako pozakon mi e nivnata muzika:toe:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Mesaja напиша:
Уффф....какфо бледо размислуфање...
3 акорда.....3......иди сфрзи ги и најди хармонија и истовремено пеј.....ебате.....
Замислата му е дека убавината во музиката на Нирвана е во едноставноста & сложеноста на тие 3 акорда заедно.

Устфари...а ја па окај да знам колку акорди се точно, неам свирено ебаве :))...или иам....fallin down a rabbit hole o_O...
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Marata напиша:
Глупи ми се ваквите споредби ама ај... ГНР во овој случај, зашто ич не го поштувам бескрајното лигавење на Курт и бескрајното вртење на сите 3 акорди што ги знаел...
:bravo:
 
Член од
3 август 2006
Мислења
25
Поени од реакции
0
Kako prvo G`n`R se dobri ama ne tolku dobri kako sto se nirvana, edno so e drug stil na muzika i drugo so na nirvana tekstovite imaat mnogu podobra sodrzina
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
ja sum za G'N'R.. so Nirvana dve tri pesni so gi znam
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
GNR дефинитивно ама ни NIrvaNA не се лоши
 

theHeartCollect0r

WIngZ of Sadness , hold my prayers...
Член од
6 август 2006
Мислења
299
Поени од реакции
10
много најглупа тема , нема логика да се споредуев различни жанрови
иначе ја к`д би се прашаја кој е бољи , дали Нирвана или Г`Н`Р , одговорија би... TESTAMENT!!! :] \m/
 
K

kicodarker

Гостин
pa moze da se sporeduvaat gnr so velvet revolver a ne so nirvana
sporedba megu granz bend i hard rock bend i apsurdna
i videte ja sporedbata gore a ne taa na naslovot
bidete logicni i realni ok>?
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
abe zosto taka se praite...nekoj za nirvana nekoj za gnr...ubavo si kazavme ne e glasanje ...iako spored mene gnr bea postari i gi postuem samo zaradi slash...a nirvana sepak se tolku slavni poradi kurt cobein...i zapamtete kurt cobein sakal da bidat uderground i zatoa nekoi vikat deka na kraj ......pau pau pukal pistolot ...jas ne sum za nikogo
 
Член од
15 јуни 2006
Мислења
433
Поени од реакции
3
Абе гнр се закон која нирвана комерцијала тешка
 
Член од
10 август 2006
Мислења
104
Поени од реакции
1
јас ги слушав и гнр и нирвана сеа ми здосадија и двете ама во секој случај не може да се прави споредба меѓу нив прво затоа што гнр свирад хард рок а нирвана гранџ.Глупо е да правиш споредба меѓу гнр и нирвана исто како што е глупо да правиш споредба меѓу Iron Maiden и Metallica.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom