Нирвана или ГНР

Член од
15 јуни 2006
Мислења
433
Поени од реакции
3
ABE SAMO GNR ZAKON SE STETA SO SE RASPADNAJA AMA TO E...
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Jimmie напиша:
abe ej.. Smells Like Teen Spirit bese himna na edna cela generacija, a vie gi sporeduvate so G'N'R, glupost..
Најтрагично било шо сите го купуфале Nevermind само за да ја слушнат Тин Спирит...
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Абе зошто отворате вакви теми не ми е јасно?! Ајде спореди Фудбалски Клуб Реал Мадрид и Куглашки клуб Мусандра?! Две различни работи немаат што немаат апсолутно ништо заедничко! ГнР и Нирвана, ц,ц,ц,ц...утре сакам да видам Доорси и Цеца...
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Глупи ми се ваквите споредби ама ај... ГНР во овој случај, зашто ич не го поштувам бескрајното лигавење на Курт и бескрајното вртење на сите 3 акорди што ги знаел...
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
NIRVANA....tuka nema sto da se komentira!!!
 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
Gnr se extra i gi obozavam i steta so Axel i Slash ne uspeaa da ostanat zaedno...Oni se najdobar duet na vokal i gitarist...Nirvana se Ok ali oni svirea grandz a toa e razlicno od Gnr i dvata benda se razlicni ali i dvata benda se dosta dobri...Ali ja go sakam Slash...Najdobriot gitarist na site vreminja (spored mene)...:music3:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Eve ja kao mislam

Pa ja bi rekol GNR neznam zaso ednostavno pomelodi4na mi e muzikata
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
elen4e_bonjovi напиша:
Gnr se extra i gi obozavam i steta so Axel i Slash ne uspeaa da ostanat zaedno...Oni se najdobar duet na vokal i gitarist...Nirvana se Ok ali oni svirea grandz a toa e razlicno od Gnr i dvata benda se razlicni ali i dvata benda se dosta dobri...Ali ja go sakam Slash...Najdobriot gitarist na site vreminja (spored mene)...:music3:
Nesakam da bidam nekulturen, ama ako veke ocenuvas koj e najdobar gitarist, prvo treba da slusnes durgi raboti.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Marata напиша:
Глупи ми се ваквите споредби ама ај... ГНР во овој случај, зашто ич не го поштувам бескрајното лигавење на Курт и бескрајното вртење на сите 3 акорди што ги знаел...
воопшто не е разлог 3 те акорди за да мразиш некој музичар, тука веќе не согледѕуваш реално туку се водиш по принципи, и не си орворена кон други бендови
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
272
Поени од реакции
1
spored mene GNR se bolji...sori det is maj apinian... Axel kakov glas imaaa..zakon se!
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Guns n roses.......sega pst:)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Marata напиша:
Глупи ми се ваквите споредби ама ај... ГНР во овој случај, зашто ич не го поштувам бескрајното лигавење на Курт и бескрајното вртење на сите 3 акорди што ги знаел...
Уффф....какфо бледо размислуфање...
3 акорда.....3......иди сфрзи ги и најди хармонија и истовремено пеј.....ебате.....
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Toa so 3-te akorda e umetnost i nacin na izrazuvanje. Covekot odbral da pravi pesni so po 3 akorda, i so toa saka da kaze nesto. Mnogu e smotano da se rangiraat muzicari po toa koj kolku akordi ili tonovi sviri u pesna.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
А бе ја на шала ја поставив темава и мене ми е досадна.Не знаете да разграничите некој многу мреази едни а многу сака други тоа есамо од незнаење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom