Нирвана или ГНР

Член од
24 јули 2007
Мислења
69
Поени од реакции
1
ГНР ми си многу подобри од Нирвана, а Нирвана не ми се допаѓаат пред се заради Кобејн- не ми се допаѓа ни гласот, а ни тоа како изгледаше...ГНР имаат супер текстови и музика, едноставно ги обожавам, а и членовите од бендот се wooow :wink: особено Слеш, одлишен гитарист е.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Уффф теска тема....Нирвана се стварно закон, Курт многу го поштувам,меѓутоа мислам дека Сепак би се одлучила за ГНР!!!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
ГНР ми си многу подобри од Нирвана, а Нирвана не ми се допаѓаат пред се заради Кобејн- не ми се допаѓа ни гласот, а ни тоа како изгледаше...ГНР имаат супер текстови и музика, едноставно ги обожавам, а и членовите од бендот се wooow :wink: особено Слеш, одлишен гитарист е.
Слеш како гитарист да, одличен е.

Е сеа за тесктовите не да не си во право. Курт се смета за еден од најдобрите текстописци на сите времиња ако не и најдобар-ако не веруваш прашај некој на форумов шо се разбира а уште подобро побарај на интернет ќе видиш ексл е срање у тој поглед.
А богами и за гласот не се согласувам неподносливото стенкање на морнот од ганзи е тоа што го растури бендот:wink:
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Незнам,некако Нирвана ми се со подлабоки песни и потешки за џвакање,ГНГ се исто добри,ама пак мислам дека Нирвана беа похрабри.
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
ГНР ми си многу подобри од Нирвана, а Нирвана не ми се допаѓаат пред се заради Кобејн- не ми се допаѓа ни гласот, а ни тоа како изгледаше...ГНР имаат супер текстови и музика, едноставно ги обожавам, а и членовите од бендот се wooow :wink: особено Слеш, одлишен гитарист е.
Оффф....
Гласот океј, али изглед?
Да не забораи дека се наоѓаш у подфорум Музика? А што им фали на текстовите на Нирвана? Што и фали на музиката? Гнр се ептен лигави у споредба со Нирвана, поготово за текстовите... Членовите у Нирвана не се убави затоа не ги сакаш? Те пали сигурно тоа што Аксел на секој концерт трча по сцена со боксерица тесна и откопчана кошула...
А Слеш, ако збориме колку добар гитарист е, има друга тема, овде праиме споредба помеѓу Нирвана и Гнр.... Искрено, темава е лоша, али морав да пишам за ова...
 
Член од
29 јуни 2007
Мислења
91
Поени од реакции
2
и обете не можат да се споредуваат зашо и 2те се многу НАЈјаки
а за Where did u sleep last night ко ја напишал курт бил ептен издрогиран така да ко ја видел другиот ден и самиот си рекол браво и плс запазете го убо теkcтот на истата песна :) али пак е една од најјаките песни воопшто
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
и обете не можат да се споредуваат зашо и 2те се многу НАЈјаки
а за Where did u sleep last night ко ја напишал курт бил ептен издрогиран така да ко ја видел другиот ден и самиот си рекол браво и плс запазете го убо теkcтот на истата песна :) али пак е една од најјаките песни воопшто
Скоро сите текстови ги пишувал издрогиран...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
и обете не можат да се споредуваат зашо и 2те се многу НАЈјаки
а за Where did u sleep last night ко ја напишал курт бил ептен издрогиран така да ко ја видел другиот ден и самиот си рекол браво и плс запазете го убо теkcтот на истата песна :) али пак е една од најјаките песни воопшто
Where did you sleep last night не е песна од нирвана:wink:.
Слушнете што зборува кога ја најавува песната!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
ја имам оригиналот Where Did You Sleep Last Night - кантри до коска
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
196
Поени од реакции
5
Where did you sleep last night не е песна од нирвана:wink:.
Слушнете што зборува кога ја најавува песната!
точно where did u sleep last night e od Woody Guthire
ама мене повеке ми се свига на Nirvana верзијата
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
па шознам...
текстовите ми се подобри кај нирвана, ама гласот и перформансот ми е подобар кај гнр
ќе се одлучам за гнр, за малку...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom