Никогаш повеќе

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Никогаш повеке нема да кажам НИКОГАШ!
Затоа што ретко ми успева:smir:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Коа ке речам никогаш, ама стварно да го мислам тоа, не постои човечко суштество на светов шо би ми го сменило мислењето. Јбг
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..никогаш...викам увек ..увек пробуам нешто ама џабе..:pos2:(јас сум јас)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
112
Поени од реакции
17
воопшто зборот -никогаш- сите го користиме но не мора да значи дека тоа што ќе го ветиме ќе го исполниме..Токму затоа и велиме ,,Никогаш не вели никогаш" затоа што не можеме да знаеме што ќе се случи..
Зборовите СЕКОГАШ и НИКОГАШ се зборови за кои СЕКОГАШ треба да знаеме дека НИКОГАШ не треба да ги употребиме!!!!!!:pipi:


:toe::toe::toe::toe::toe:
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Никогаш повеќе нема да пишувам на оваа тема!!! :pos2:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Никогаш не би ...

Сигурно има многу работи за кои сметате дека никогаш не би ги направиле во животот.

Иако постои позната изрека ,,Никогаш не вели никогаш" сепак за многу работи постојано велиме: А јас тоа никогаш не би го направил/а!

Има ли работи кои ги сметате за нечовечни и сигурни сте дека не би ги направиле во животот свој? Има ли работи за кои не сте доволно храбри или вашиот карактер не ви дава да ги направите?


Што е тоа што во животот никогаш не би направиле?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не би навивал за Милан ... ги мрзам из дна душе ... друго да ми текне па ке кажам...
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Сигурно има многу работи за кои сметате дека никогаш не би ги направиле во животот.

Иако постои позната изрека ,,Никогаш не вели никогаш" сепак за многу работи постојано велиме: А јас тоа никогаш не би го направил/а!

Има ли работи кои ги сметате за нечовечни и сигурни сте дека не би ги направиле во животот свој? Има ли работи за кои не сте доволно храбри или вашиот карактер не ви дава да ги направите?


Што е тоа што во животот никогаш не би направиле?
Токму за тие работи за кои велиме и мислиме дека НИКОГАШ нема да ги направиме, ќе сфатиме колку не сме биле во право кога ќе ни се случат неочекувано и непокането, но ќе бидат тука и дури тогаш ќе мораме да ги демантираме претходните ставови. Затоа и сосема се согласувам со изреката "никогаш не вели никогаш", затоа што навистина не можеме да знаеме што се ни носи животот и што ќе ни се случи.За многу нешта за кои сум рекла дека нема никогаш да ги направам подоцна се покажало дека токму тие нешта ги правам поради своја желба или што е најлошо поради желба на судбината
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас не се согласувам со изреката никогаш не вели никогаш, затоа што кога ќе го кажам тоа, тоа и значи. Се случило да скршнам за некоја глупост, ама во 97% од случаевите сум си стоела на ставот дека никогаш нема да направам одредена работа.Има работи за кои сум жесток противник и не сакам ни да дискутирам за нив, а не па да ги применувам. Затоа многу ме нервира кога дебатирам со некој, кога ја употребува таа реченица. Се познавам себеси веројатно подобро од другите и знам што би направила некогаш, што можеби би направила и што НИКОГАШ не би направила. Многу ми е глупава реченицата.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Ne znam sto ne bi napravila nikogas,zosto za se dosega sto imam kazano nikogas sum se ubila vo poim.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Никад не би навивал за Работнички...
Никогаш (повеќе) не би решавал задачи математика (или физика)...
Никогаш не би земал дрога у мојот организам...

Тоа ми текна до сеа, може уште нешто понатака ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom