Не само од еврозоната, Грција да се исклучи и од ЕУ

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
богами не гледам ЗАШТО толку оружје. човече 1600 текнови што е скоро 4 пати повеќе од германија - незнам со која поента? се плашеле од турците? ма дај не ме јеби турците ако сакаат да се рчкаат со нив ке ги напаѓаат од воздух и од море односно со морнарица и си воздухопловство. не гледам која е смислата на толку купување оружје.
Това са стари нарачки, които се изполнуват, заштото са започнати и нема откажуване. Грциja во последните децении беше голем пазар на оружие за западните фирми.
--- надополнето: 9 март 2012 во 17:46 ---
Како се наоружаваат, се ми се чини скоро ќе гледаме War of the Worlds., толку оружје не е за да седи у гаража
Грциja ке започне да го продава на поволни цени за да пополнува државната каса. ;)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
пријател. това се нарачки со директни уцени у стилот ако не ги купите помош нема да добиете.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
пријател. това се нарачки со директни уцени у стилот ако не ги купите помош нема да добиете
Кога са си нарачали нешто, ке си го платат. Ти кога седнеш во кафич и си нарачаш, па доjде време да ти го донесат, ке станеш и ке речеш - не сори, jaс ке си одам. Вратете го назад.
Ем са знаели во каква состоjба са, но са продолжували да нарачват. Не са мислили коj ке плакja.
 
B

Black Guard

Гостин
богами не гледам ЗАШТО толку оружје. човече 1600 текнови што е скоро 4 пати повеќе од германија - незнам со која поента? се плашеле од турците? ма дај не ме јеби турците ако сакаат да се рчкаат со нив ке ги напаѓаат од воздух и од море односно со морнарица и си воздухопловство. не гледам која е смислата на толку купување оружје.
И тоа леопарди тенкови,понатаму апачи хеликоптери,мираж,Ф-16 блок 52...грција има појако воено воздухопловство и од италија на пример,а единствена причина поради која купуваат оружје е...Турција.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Кога са си нарачали нешто, ке си го платат. Ти кога седнеш во кафич и си нарачаш, па доjде време да ти го донесат, ке станеш и ке речеш - не сори, jaс ке си одам. Вратете го назад.
Ем са знаели во каква состоjба са, но са продолжували да нарачват. Не са мислили коj ке плакja.
епа благодарение на болдиранава реченица затоа сеа ке ајдат гомна многу години. зашто мислеле дека „друг“ ке им ги плаќа долговите. ние у македонија имаме поговорка - сам што ке си направиш никој друг нема да ти направи. и точна е да знаеш
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Sto e be decki krivo vi e sto gi spasile vo evrozonata pa nie i da sakame nemozeme da trtime vo gaz kako niv oni koristat vazelin od maslinovo ulje nemame sansi nie taka da se trtime


 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
напротив. мене не ми е криво што ги спасуваат - баш ми е мило. мило ми е што со години ке го плаќаат цехот кои сами си го направија. и бидејки се во европска унија кај и да го свртат гзот ке има по некјоа држава да им го бапне.

по сликовито д ти ја доловам ситуацијата - замисли по еден граѓанин од сите држави во ЕУ и гркот во средина со натртен гз. ако избега од еден ке му се натрти на друг. се надевам прилично сум јасен :)
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Ево гледам Грција се исклучи од ЕУ, а лани некои членови овдека предвидуваа дека ЕУ ќе се распадне ова година.:pos:

Македонче и се е можно:D:tapp:

:facepalm:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Ево гледам Грција се исклучи од ЕУ, а лани некои членови овдека предвидуваа дека ЕУ ќе се распадне ова година.:pos:

Македонче и се е можно:D:tapp:

:facepalm:
Боље Македонче - отколку ПЕДЕРЧЕ:pos:
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Ево гледам Грција се исклучи од ЕУ, а лани некои членови овдека предвидуваа дека ЕУ ќе се распадне ова година.:pos:

Македонче и се е можно:D:tapp:

:facepalm:
Абе гејче од Гејлада, биди малку стрплив ќе биде и тоа:tapp:
 
M

Muranyi

Гостин
Најмоќните луѓе и посакуваат пропаст на Грција?!
Групата Билдерберг, која е неформална група на моќници кои често се наречени светски владетели во сенка, на својот годишен состанок во САД, донеле одлука дека Грција треба да ја пуштат „низ вода“, односно да ја доведат до пропаст

Редовниот годишен собир на владетелите во сенка се претвори во судење на одредени членки на еврозоната. Групата Билдерберг, која е неформална група на моќници кои често се наречени светски владетели во сенка, на својот годишен состанок во САД, донеле одлука дека Грција треба да ја пуштат „низ вода“, односно да ја доведат до пропаст. Во групата има околу 120 најмоќни луѓе во светот, нкари, економисти, политичари, медиумски магнати и членови на кралски семејства.
-Грција никогаш нема да може да го отплати она што го должи. Никогаш. А таа не е единствена. Грција е мртва - гласи пораката која ја пренесе неименуван извор, кој наводно присуствувал на состанокот на светската влада.
Според некои теории на заговор, ова група ја крои светската иднина уште од 1945 година, кога за првпат се има сретнато во Холандија во хотелот Билдерберг. Одлуката за судбината на Грција била донесена уште во 2009 година, после одржаниот самит во Атина. Само неколку месеци покасно Грција била во целосно должничко ропство, а Атина во пламен.
За време на состанокот во Вирџинија демонстрантите го искажаа својот гнев пред светските владетели. Тие биле предводени од Алекс Џонс од Тексас, кој открил дека секој Американец кој учествувал на состанокот го прекршил уставот на својата земја.
-Ниеден Американец не смее да води надворешна политика без дозвола на владата. За тој прекршок е пропишана затворска казна во траење од три години, вели Џонс за таканаречениот Логанов закон.
На состанокот присуствувале Кејт Б. Александер од американската Национална безбедносна агенција, белгискиот принц Филип, професорот од Харвард, Нил Фергусон, кинескиот министер за надворешни работи Јинг Фу, рускиот велемајстор во шах, Гари Каспаров, како и сенаторот од Масачусетс, Џон Кери.

извор:http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=70670
 

Kajgana Shop

На врв Bottom