"Не ми е јасно" со Весна Бејби Петрушевска

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.339
Поени од реакции
6.263
Денеска го даваа на сител од 18.30 мислам, ја на крај го фатив, исто и минатата недела.
Нешто како ТВ Колумна во која нашата најпозната плавуша кажува се што и доаѓа на памет за моменталните состојби во државава, без разлика од која сфера доаѓаат, политика, спорт, музика итн.

Денеска зборуваше зошто пандев не играл за репрезентација.
Првен му барале пари на заем за да одат на одмор(од стручниот штаб), после фанал на спортска и му го барале ливчето да им го даде(на фудбалерите) и на крај во несесерот имал некој многу скап мирис кој му го украле додека бил на тренинг за репрезентација :)
интересно шоу, на сител на веб страната нема ништо за него, а и по интернетов не најдов нити клипови барем да го изгледам.
споделете мислење, и по некој линк ако може некој да најде.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Дада, ова мора да се гледа. Затоа што кој знае повеќе за моменталната состојба во државата од излитена актерка и водителка ?

I'd rather watch paint dry.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Бејби си е звер...:pos2: некна коа збореше за митингот на Бранко во прилеп сум се усрал хаахаххахах:nesvest:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
хахахахаха му го украле парфемот беее!
да сум на него место и од државата ке се откажам и тоа јавно :)
македонија не заслужува таков играч
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
хахахахаха му го украле парфемот беее!
да сум на него место и од државата ке се откажам и тоа јавно :)
македонија не заслужува таков играч
Неможе никој така лсно да се откаже од државата и националниот дрес. Незаменливо е чувството коа се свири националната химна во главата е хаос, ти проаѓаат слики од тешки моменти, тешки тренинзи, повреди, откажувања од ноќни излегување, публиката која е дојдена поради тебе сето тоа кога ќе се измеша во главата е невиден хаос, дефинитивно е најдоброто чувство(подобро и од секс) :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Тешка глупост. Пред некој ден издржав дури една минута за да ја гледам. Утка невидена е емисијава..
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Koј уште гледа тв? It's like, soo overrated.
 
В

Вори

Гостин
Оваа е марионета на Ѕинго сега.Исто како и Јофе на Велија.И немала баба работа или во случајов пари,и ајде да направиме едно шоу каде ќе се оди контра Велија,во случајов.
Мене искрено ниту ми е интересно,ниту ме задржува пред телевизор повеќе од пет минути.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Незнам зашо го прифатила проектов, ептен е очајна на моменти. Не очекував од неа вака да пропадне, убо си тераше со вртелешка десет години.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Кај нас и магарињата пеат...

Не е секој за на телевизија, поготово не стари и дотраени факци без лекарско кои незнаат да видат ништо подалеку од носот. Не е само Весна, во истиот кош се и Миленко, Јанко со бурекот...

Ама ко дојдовме тројца малоумници да ги држат најголемите телевизии, ќе ни го перат мозокот... т.е. ќе ви го перат мозокот, телевизија јас пуштам исклучиво за спорт: фудбал, Ф1, кошарка. Барем таму (засега) нема политика замешано.
 
T

Tetro

Гостин
Џиш, за фудбалот си напишал дека нема политика вмешано :pos:

Не знаеш дека секој втор натпревар е наместен?
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
И на мене "Не ми е јасно" кој на оваа и даде емисија
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
Одговор на Јофе:pos2:
И му е дорасната признавам,имаат сличен хумор-заедничко им е тоа што не е смешен:tapp:
Крајно несмешно и не интересно,одвај ја изгледав емисијата(исто се чувствував како кога ја гледав првата(и последна) на јофе)
Не ми е јасно како си дозволи Весна да падне на исто ниво со Латас,Чомовски,Јанко и остала багра,од друга страна од секогаш ми беше глупача.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom