Нејефтино до Букурешт

Член од
21 мај 2009
Мислења
141
Поени од реакции
29
Некоја идеа како да се стигне најефтино до Букурешт? Треба да одам идниот месец но без кола..(fuck) така да секој предлог е добредојден. :)
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Единствената паметна опција е Скопје-Софија, Софија - Букурешт и целиот пат ќе те чини околу 50тина евра. Има уште една опција со воз Скопје - Нови Сад , Нови Сад-Софија, Софија - Букурешт којашто ќе те фати околу 42-3 евра али после истата нема да сакаш да живееш едно 3 дена зошто ќе патуваш околу 30 саата (been there, done that). Значи, Скопје - Софија со автобус ти е 1040 денари плус Софија - Букурешт 1600 денари и некој багажен билет во Софија од 2-3 лева, во глобала околу 50 евра.
Друга опција нема
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Скопје - Тревизо, Тревизо - Букурешт со Wizz Air. Фати попусти денес/утре, живо џабе.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Скопје - Софија во 17.30 и Софија - Букурешт во 00.30. Јас неделата си одев вака ама немаше карти за автобусот за Букурешт и цела вечер ја преседав на автобуска во Софија...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Колку што знам веќе има дирекна линија од Скопје до Букурешт, барем требаше да почни после нова година. Јави се на автобуска во СК ќе ти кажат дали започнале.
Друга опција ти е визз или со автобус преку софија.
Или Автобус до Белград и од таму авион околу 50-100 евра е еден правец зависи од датата плус автобус до белград.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ајде и во оваа тема да си прашам :giggle: http://grouper.mk/m/skopje/deal/drakula-tura-romanija-jupiter Ми фати око оваа понуда само малце ми е сомнителна агенцијава немам слушано убави работи за Јупитер. Ај кажете што мислите готова сум да купам само дан испаднат некои преваранти:confused:
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
650
Ајде и во оваа тема да си прашам :giggle: http://grouper.mk/m/skopje/deal/drakula-tura-romanija-jupiter Ми фати око оваа понуда само малце ми е сомнителна агенцијава немам слушано убави работи за Јупитер. Ај кажете што мислите готова сум да купам само дан испаднат некои преваранти:confused:
Сум бил на таа тура ама со ТЕА туризам (од Битола), или како ли се викаше компанијата, одамна беше сум заборавил. Посета на Бран замокот и тоа малото црквиче кај што е закопан Дракула. Дефинитивна препорака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom