Непријатели на вашата убавина

Koj e najgolem neprijatel na vasata ubavina (koza, kosa i dr.) ?


  • Вкупно гласачи
    46

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Sto mislite?
Sto e ona, sto moze najmnogu da i nasteti na vasata koza, kosa, t.e na vasata ubavina?
Dali se toa cigarite, nepravilnata ishrana, necistiot vozduh, pogresnata kozmetika ili?
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Jas mislam deka nervozata moze mnogu da nasteti. Isto taka i nepravilnata ishrana. I cigarite...
ednostavno, ne mozam da se odlucam koe od ovie e navistina najgolemiot "neprijatel" ?
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Од наведеното во анкетата незнам за што да гласам т.е. за ништо, бидејќи не гледам што и штети на мојата убавина :) :)

Јас сум таков каков што си сум. :)
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Све што имаш наведено и штети на убавината, но мислам најмногу неправилната исхрана
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Можам да кажам дека неспиењето и штети на мојата убавина, зашо подочњаци ми се појавуваат, како наркоман сум. :)

Башка досега повеќе луѓе ме запрашале да не зеам нешто: „абе дечки на што си ти” и ја им одговарам „на несоница” :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Стварно бре Воткамикс и јас се чудеф да не си се префрлил на појаки наркотици, и ти навистина си се префрлил, на несоница :pos: :pos:
Јас гласав против цигарите, бидејки не ги поднесувам...
Инаку мојата убавина ја намалува нередовната исхрана :(
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
нервозата секако. Најголем непријател е нервозата, за мене барем дека не користам погрешна козметика, не пушам цигари, колку толку правилно се хранам и пијам доволно вода. Нервозата дефинитивно! :)
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Se e shtetno od spomnatato. Najverojatno stresot e broj 1, a tuka nekade e pogreshnata ishrana koja go true organizmot i go zakrchuva namesto da go hrani. Sekogas treba edna zehna ili chovek da se seti deka "ubavinata" i smrtta pocnuvaat vo debelot crevo.

Najlosho za ubavinata e koga svesno kontinuiurano se vnesuvaatt otrovi vo organizmot -- kako rafiniran shekjer na primer ili nikotin. Nedovolno pienje prochistena/ purufucurana voda isto taka igra uloga, posebno za elasticnosta na kozhata i za digestivnit trakt.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
nervozata !!
ne za dzabe vikaat neli NE SE NERVIRAJ GUBISH OD LEPOTA
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Нервозата катастрофално ми делува! Лицето ми се нафрла, потоа едвај го враќам во нормала.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
FortunE напиша:
Нервозата катастрофално ми делува! Лицето ми се нафрла, потоа едвај го враќам во нормала.
Epa ne za dzabe vikaat "Ne se nerviraj, gubis od lepota!":)

LoL... ubedlivo vodi nervozata... pa taka e :)
 

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
Да ме прашавте пред 15 месеци ке кажев цигарите, но бидејке веќе не пушам, гласав за нервоза, иако и неправилната исхрана многу и штети на убавината.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Јас неможам и ден денес да откријам до што е...ке ја следам темава па може ке наидам на некаков заклучок...:coffee:
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
glasav za nepravilna ishrana
no cigarite se moj porok za zal
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Nepravilnata ishrana definitivno...i toa odma mi reagira kozata! Zatoa ne jadam brza hrana i takvi miti slicni raboti:) Zasto znam stom kasnam majonez ili sl, utroto odma ima "reakcija" - mozolce:):) Zatoa ne jadam nisto od toa i smireno mi e liceto kako na bebe :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom