Непознато што вреди да се слушнe

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.074
Поени од реакции
13.013
За тоа време незнам колку била позната, ама сега кој и да го прашам од поновиве генерации никој не ја знае.. Многу добра и поучна песна, antiwar..
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.161
Ѕверовите од Монтреал

Препорачувам целиот албум да се симне и преслуша, иако не е комплетен на јутјуб.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164

Сум ја ставил групава мислам и порано негде, ама изгледа не ја забележал никој, барем не од тие шо ги знам на ласт.фм. :)

Таму имаат во просек по 30-тина слушатели на ден, 8.897 сѐ на сѐ, што и не е баш малку. Ама на YouTube видеата се по 1.000 пати гледани во просек.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Некош се прашувам дали има и други будали шо ужива во вакви слоумоушн вокали, додека во позадина оди некоја акустика со пост рок жица :) Мислам дека на умирање би сакал да слушам ваква музика, онака по претпоставка да дочекам уба старост.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
За жал, нај квалитетните секогаш се фрлени позади. А го има тој квалитет, само треба да се побара.
Месециве сум нафиксан со стоунер, или квалитетот го пронајдов таму. Од мене еве еден "пустински" рок кој ме расположува секогаш. Да се ислуша цело. :)
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Првото е оргинал, а другите 2 видеа се ремикси :)
380+views
301+ views
1070+ views
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Само ве замолувам во иднина нека биди еден пост еден линк, пошто малку подзакочува кога следува пост со 2-3 песни. Бива другари :) Онака нека полесно се шета низ темава.
Мило ми е шо наиде на одобрување.
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
До скоро не ја знаев, a преубава песна, сигурно постарите ја знаат.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom